Son Dakika

Her şey iş için
Her şey iş için

Yozgat Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nün ilk defa özel şirket aracılığı ile alacağı itfaiye eri ve şoförlük için bir gün içerisinde yaklaşık 250 kişinin müracaat etti.

Çanakkale geçilmez!
Çanakkale geçilmez!

Yirminci yüzyılın başlarında Avrupa sınırlarından taşıyordu. Ekonomik rekabet, sömürgecilik ve milliyetçilik akımları Avrupa’yı ikiye bölüyordu. Almanya-Fransa ve Rusya-Avusturya arasındaki çekişmeler gerginliğe dönüşüyordu. 28 Haziran 1914’te Avusturya-Macaristan İmparatorluğu Veliahdı Arşidük Ferdinand’ın bir Sırp milliyetçisi tarafından öldürülmesi bu gerginliğe son noktayı koydu.

Çanakkale Zaferi, vatan için verilecek mücadelenin en şanlı nişanesi
Çanakkale Zaferi, vatan için verilecek mücadelenin en şanlı nişanesi

Yozgat Belediye Başkanı Yusuf Başer, Çanakkale Zaferi’nin, şartlar ne olursa olsun ülkesi ve vatanı için nasıl bir mücadele ortaya koyabileceğinin en şanlı nişanesi olduğunu söyledi.

Çanakkale zaferi destanın sembolü
Çanakkale zaferi destanın sembolü

AK Parti Yozgat İl Başkanı Av. Fahri Açıkgöz, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi'nin 96. yıldönümünü dolayısıyla yayınladığı mesajında Çanakkale Zaferi’nin, bir milletin bütün yokluk ve imkansızlıklara rağmen, yüksek bir ruh ve ahlakla nasıl canı pahasına vatan topraklarını düşman işgalinden koruduğunu göstermesi bakımından insanlık tarihi içinde çok özel bir yere sahip olduğunu söyledi.Çanakkale Zaferi’nin, tarihte eşine az rastlanır en büyük kahramanlık destanlarından birisi olduğunu ifade eden AK Parti İl Başkanı Fahri Açıkgöz, “Çanakkale’de Türk ordusunun en modern silahlarla donatılmış düşman ordusunu mağlup ederek kazandığı bu savaşı unutmamak hepimiz için bir vatan borcudur. Çünkü silah ve teçhizat bakımından büyük bir mahrumiyet içinde bulunan Mehmetçiğin gösterdiği kahramanlıklar sayesinde aziz milletimiz yok olmaktan kurtulmuştu. Çanakkale, Türk milletinin ölüm kalım savaşıdır. Eğer bu savaş kaybedilseydi, devletimiz yıkılacak, milletimiz esarete düşecek, yurdumuz sömürge haline getirilecekti. Çanakkale ruhu göstermiştir ki dünyada bu milletin var oluş iradesini kıracak hiç bir güç yoktur. Çanakkale'de ortaya konulan bu sarsılmaz vatan sevgisi, bu millet olma bilinci en büyük zenginliğimiz, en büyük gücümüzdür.

Yollar buz pisti
Yollar buz pisti

Kısa süre yağan kar yolları buz pistine çevirince araçlar birbirine girdi.

Yerköy'de meyve bahçeleri oluşturuluyor
Yerköy'de meyve bahçeleri oluşturuluyor

Yerköy İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından 13 köyde meyve bahçesi oluşturmak için 750 adet fidan dağıtıldı.

Yerköy EML Robot Yaptı
Yerköy EML Robot Yaptı

17 - 18 Mart tarihlerinde gerçekleşecek olan 9'uncu Uluslararası ODTÃœ Robot Günlerinde Yerköy Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Yozgat'ı temsil edecek.

Öğretmen okullarının kuruluş yıldömü
Öğretmen okullarının kuruluş yıldömü

Yerköy'de, Öğretmen Okullarının kuruluşunun 164’ üncü yıldönümü törenle kutlandı.

Vatandaşlar Caminin tamamlanmasını istiyor
Vatandaşlar Caminin tamamlanmasını istiyor

Boğazlıyan'da Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından 2007 yılında yapılan 320 konutta oturan vatandaşlar inşaat halindeki camilerinin biran önce tamamlanmasını istiyor.

Bozok Üniversitesi’ne TOKİ lojman yapacak
Bozok Üniversitesi’ne TOKİ lojman yapacak

TOKİ ile Bozok Ãœniversitesi arasında Erdoğan Akdağ Kampüs alanına Rektörlük İdari Birimler Hizmet Binası, Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Ek Binası ve üniversite personeli için 120 konutluk lojman yapımına yönelik protokol, TOKİ Başkanı Ahmet Haluk Karabel ile Rektör Prof. Dr. Tamer Uçar tarafından imzalandı.