Son Dakika

Şüpleli durumları 155'e bildirin
Şüpleli durumları 155'e bildirin

Yozgat'ın Sorgun ilçesinde 'Güvenli Okul Güvenli Eğitim' projesi kapsamında toplantı düzenlendi. Sorgun İlçe Emniyet Müdürlüğü toplantı salonunda düzenlenen toplantıya İlçe Emniyet Müdürü Adnan Afşar ve okul müdürleri katıldı. Afşar, toplantıda 2012-2013 eğitim ve öğretim yılının 17 Eylül 2012 Pazartesi günü başlayacağını belirterek, “İlçemizdeki tüm okulların daha güvenli bir şeklide eğitim ve öğretim yapabilmesi için emniyet müdürlüğümüz her yıl çalışmalar yapmaktadır. Bu yıl 2012/2013 eğitim ve öğretim yılında güvenlik açısından herhangi bir zafiyet olmaması için sene başında tüm okulların temsilcileri ile toplantı yapılması ve karşılıklı fikir alış verişi yapmak suretiyle de okullardaki mevcut sorunların sene başından çözülmesi ve meydana gelebilecek sorunların zemin ve zaman oluşmadan engellenmesi için çalışmalarını bu yönde devam ettireceğiz.” dedi.

HEM'de kurs  kayıtları başladı
HEM'de kurs kayıtları başladı

Akdağmadeni Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hacı Mustafa Erciyas 2012-2013 eğitim öğretim yılında açılan kurs kayıtlarının başladığını bildirdi.

Şahin Tepesi yine yandı
Şahin Tepesi yine yandı

Yozgat Şahin Tepesi'nde 20 dekar ağaçlık alan yandı.

TOKi'den indirim müjdesi
TOKi'den indirim müjdesi

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), hak sahiplerine peşin ve 3 ay vadeli olmak üzere iki ödeme alternatifi sağlıyor. Buna göre, borç bakiyesini peşin olarak kapatanlar yüzde 20, 3 ay vadeli eşit taksitler halinde kapatanlar ise yüzde 17 indirimden yararlanacak. Kampanya kapsamında söz konusu indirimden faydalanmak isteyenler, konut kredisi de kullanabilecek.

Kavun güldürdü
Kavun güldürdü

Yozgat çiftçisinin yüzünü tarlada 35 kuruştan sattığı kavun güldürdü.

Vali Yazıcı Kaymakamlarla biraraya geldi
Vali Yazıcı Kaymakamlarla biraraya geldi

Vali Abdulkadir Yazıcı başkanlığında yapılan toplantıda kamu hizmetleri ve yatırımları değerlendirildi.

Arsalar satıldı
Arsalar satıldı

Yozgat Belediyesi elinde bulundurduğu 20 arsanın satışını gerçekleştirdi.

Öğrenci servisleri harekete geçti
Öğrenci servisleri harekete geçti

Birinci sınıf ve anasınıfı öğrencileri, 2012-2013 Okula Uyum Programı çerçevesinde bir hafta önceden okula başlamasıyla birlikte öğrenci servisleri de harekete geçti.

Başarılı sporcular ödüllendirildi
Başarılı sporcular ödüllendirildi

Samsun'da 25-30 Ağustos tarihleri arasında düzenlenen Yıldızlar Türkiye Tekvando Şampiyonası'nda Yozgat’ı temsil eden ve ikinci olan sporcular Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek tarafından ödüllendirildi.

Seçmeli ders uyarısı!..
Seçmeli ders uyarısı!..

Akdağmadeni İmam Hatip Mezunları Derneği Başkanı İlhami Ertürk, okulların, Kuran’ı Kerim ve Arapça öğretmeni olmamasını bahane ederek, öğrencilerin bu dersleri seçmesine engel olunduğunu söyledi.