Son Dakika

Asfaltsız yol kalmayacak
Asfaltsız yol kalmayacak

Belediye Başkanı Yusuf Başer, bu yıl 35 kilometre asfalt yol yapmayı hedeflediklerini söyledi.

Özışık fuarı değerlendirdi
Özışık fuarı değerlendirdi

Yozgat'ta düzenlenen 3.Tarım Fuarının çok iyi geçtiğini bildiren TSO Başkanı Metin Özışık, hem firmaların hem de çiftçilerin fuardan memnun kaldığını söyledi.

Kanalizasyonsuz köy kalmayacak
Kanalizasyonsuz köy kalmayacak

AK Parti Yozgat İl Genel Meclis Ãœyesi Ali Ãœnlü, kanalizasyon yapımı için 760 bin lira ödenek ayrıldığını 2012 yılı içerisinde Sorgun’a bağlı 27 köyde kanalizasyon çalışmasının yapılacağını söyledi.

Temeli atıldı, inşaat başlıyor
Temeli atıldı, inşaat başlıyor

Boğazlıyan'da yapılması planlan 50 yataklı Boğazlıyan Devlet Hastanesi yapımı için yüklenici firma çalışmalarına başladı.

AKÇADER Yozgat şubesi hizmete açılı
AKÇADER Yozgat şubesi hizmete açılı

Yozgat Akyamaç ve Küçük Çatma Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (AKÇADER) Yozgat Şubesi düzenlenen törenle açıldı. AKÇADER bölge kentlerde de şube açarak, köyler arası birlikteliği sağlamayı amaçlıyor.

Yozgat Türkiye’nin Tarım Merkezi
Yozgat Türkiye’nin Tarım Merkezi

Yozgat’ın, Türkiye’nin en fazla tarım alanına sahip 5. il olduğu açıklandı. Yozgat’ın İç Anadolu Bölgesinde 4., ülke genelinde ise 5. tarım kenti olduğu belirlendi. 14 bin 132 km yüzölçüme sahip Yozgat’ta 5,7 milyon dekar alanda tarım yapılıyor.

TSO’dan kariyer günleri
TSO’dan kariyer günleri

Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) “Kariyer Günleri” etkinliği düzenledi. Yozgat İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Salonunda düzenlenen Kariyer Günleri etkinliğine konuşmacı olarak Prof. Dr. Osman Altuğ katıldı. İş Kariyerini Yozgatlı işadamları ve öğrencilerle paylaşan Prof Dr. Osman Altuğ, “Bir insanın kendi kendini anlatması çok zordur. Ben daha beni bilemedim. İnsanoğlu en fazla ana rahminde rahat eder. Ben 1946 yılında Yozgat'ın Aşağı Nohutlu mahallesine doğdum. İlkokul 4.sınıfa kadar Yozgat'ta Sakarya İlkokulunda okudum. Yozgat'ta evimiz hükümet konağının yanındaydı. Rahmetli dedem kurtuluş savaşına katılmış. Ölümle burun buruna gelmiş. Babam evin bir oğlu olduğundan yanından ayırmak istemiyor. Tarla, tahıl, bağ ve bahçe bol. Ancak Babamın sağlık sorunu ve ticaret gayesiyle İstanbul'a taşındık. İlkokulu İstanbul Cankurtaran İlkokulunda, Ortaokulu İstanbul Erkek Lisesi'nde tamamladım. Daha sonra Beyoğlu Ticaret Lisesine kaydoldum. Ticaret Lisesinde hem okudum hem de çalıştım. Fabrikada çalışırken, üretmeyi ve paylaşmayı öğrendim. Okulları bu arada hep birincilikle bitirdim.” dedi.

Kadınlar Kutlu Doğum programında biraraya geldi
Kadınlar Kutlu Doğum programında biraraya geldi

Yozgat Ãœretici Kadınlar Derneği, Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla program düzenledi.

Vatandaşlar çamlığa akın etti
Vatandaşlar çamlığa akın etti

Yozgat’ta vatandaşlar, hafta sonunu mesire alanlarında ve Çamlık Milli Parkında piknik yaparak değerlendirdi. İlkbaharın gelmesi ve hava sıcaklığının artmasını fırsat bilen vatandaşlar çamlığa akın etti.

Emekçilerin ortak bayramı bugün
Emekçilerin ortak bayramı bugün

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yozgat İl Başkanı Onur, 1 Mayıs’ın emeğiyle, alın teriyle, bilgisiyle çalışan ve üretenlerin ortak bayramı olduğunu söyledi.