Son Dakika

Yaralı köpeğe  polis şevkati
Yaralı köpeğe polis şevkati

Yozgat’ın Sarıkaya ilçesinde bir otomobilin altında kalarak yaralanan köpeğe polisler yardım etti.

352 dava lehlerini sonuçlandı
352 dava lehlerini sonuçlandı

Yerköy Tüketicileri Koruma Derneği Başkanı Hüseyin Erdoğan, ilçede tüketiciler tarafından açılan 370 davanın 352’sinin lehlerine sonuçlandığını, 18 davanın ise tüketici bilinçsizliği nedeniyle aleyhte karara bağlandığını söyledi. Başkan Erdoğan yaptığı açıklamada derneğin 2012 yılı çalışmalarını değerlendirdi. Tüketici bilincinin yerleşmesi için tüm insanlara görev düştüğünü belirten Erdoğan, "Tüketicilerimiz bizlerden her türlü bilgiyi alabilir. Son zamanlarda ilçemizde kapıdan satış, mesafeli satış ve uzaktan satış şikayetlerinde hayli artışlar oldu. İleride meydana gelecek uyuşmazlıklarda tüketicilerin mağdur olmamaları için mutlaka satıcıdan sözleşme suretinin bir nüshasını almaları ve bu sözleşmeyi borç ve alınan malın garantisi bitene kadar saklamaları gerekir." dedi.

Hıfzıssıha kararları görüşüldü
Hıfzıssıha kararları görüşüldü

Çocuk Koruma Kanunu ve İlçe Hıfzıssıhha Kararları Yerköy Kaymakamı Bayram Gale başkanlığında görüşüldü.

Zabıta pastaneleri denetledi
Zabıta pastaneleri denetledi

Yerköy Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçe genelinde gıda üreten ve satan işyerleri denetlerini aralıksız sürdürüyor.

Sigortanızı yaptırmayı unutmayın
Sigortanızı yaptırmayı unutmayın

Yerköy Ziraat Odası Başkanı Yusuf Bahri Yılmaz, çiftçileri başta buğday ve arpa olmak üzere bitkisel ve hayvansal ürünlerini sigorta yaptırmaları konusunda uyardı.

Kentsel dönüşümle çözüme kavuştu
Kentsel dönüşümle çözüme kavuştu

Yozgat şehir merkezinde, uzun yıllardır terk edilmiş ve harabe görünümündeki Eski Sanayi Sitesi, kentsel dönüşüm projesi kapsamında konut alanına dönüştürüldü.

Köprüler yıkılıyor
Köprüler yıkılıyor

Yerköy’de Kale ve Gültepe Mahallesi yolu üzerinde bulunan yaya ve araçların kullandığı köprüler yenilenecek.

Ekmek israfı için destek istediler
Ekmek israfı için destek istediler

Başbakan Recep Tayip Erdoğan tarafından startı verilen Ekmek israfını önlemek için başlatılan kampanyada Yerköy Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Şube Müdürü İsmail Bayık, Akdağmadeni Belediye Başkanı Suphi Daştan’ı ziyaret ederek başlatılan kampanya için destek istedi. Yerköy TMO Şube Müdürü İsmail Bayık, Türkiye genelinde başlatılan ekmek israfını önleme kampanyasının Akdağmadeni’nde destek vermesini isteyerek ilçe halkının duyarlı olmasına, ekmek israfının önüne geçilmesi konusunda bilgilendirilmesi için ilçe geneline de ki, bilbordlara, duraklara, okul panolarına ve halk otobüslerine asılması için afişler yaptırdıklarını belirterek, “ Türkiye de günlük üretilen ekmeğin yaklaşık 6 milyonu israf edilmektedir. Genel müdürlüğümüzce yapılan araştırmada, israf edilen ekmeğin parasal değeri ise yıllık 1,5 milyar liradır. Bununla 500 kilometre yol, 500 okul, 10 binlerce konut yapılabileceği tespit edilmiştir” dedi.

Tuz satışı arttı
Tuz satışı arttı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından başlatılan “Beyaz tuz yerine, Kaya tuzu tüketimi” kampanyası Yerköylü Tuz satıcılarının yüzünü güldürdü.

Hünerlerini sergilediler
Hünerlerini sergilediler

Aydıncık Halk Eğitim Merkezi tarafından kara kalem resim sergisi törenle açıldı.