Son Dakika

İşçiler kazma ve kürekten kurtuldu
İşçiler kazma ve kürekten kurtuldu

Yozgat Belediyesi kış mevsiminde kullanmak üzere 2 bin ton tuz stoklarken, kaldırımları temizlemek için de kar temizleme makinesi aldı.

İcra ve İflas Dairelerinde nakit ödemeye son
İcra ve İflas Dairelerinde nakit ödemeye son

İcra ve iflas dairelerine yapılacak her türlü nakdi ödeme, Adalet Bakanlığı'nca uygun görülen bankalarda icra ve iflas dairesi adına açılan hesaba yatırılacağı gibi kişi veya şirketlere İcra ve iflas dairelerince yapılacak olan her türlü nakdi ödeme 5 Ocak 2012 tarihinden itibaren el den değil banka aracılığı ile ödeneceği bildirildi.

Ahmetfakılı'da hayvancılık eğitimi
Ahmetfakılı'da hayvancılık eğitimi

Sorgun Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından Ahmetfakılı beldesinde hayvancılık eğitimi veriliyor.

TSO Brüksel’de boy gösterdi
TSO Brüksel’de boy gösterdi

Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası AB Kalite ve Akreditasyon Sorumlusu Timur Yıldız Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve EUROCHAMBRES Avrupa Odalar Birliği tarafından yürütülen bir AB Projesi olan “ETCF-II AB-Türk Odaları Ortaklık Hibe Programı” kapsamında, Türkiye’deki 365 oda/borsanın üst düzey yöneticileri arasından seçilen 8 kişiden biri olarak “EUROCHAMBRES Sonbahar Akademisi” (EUROCHAMBRES Autumn Academy) isimli üst düzey yönetici eğitimine katıldı.

Çini atölyesini gezdi
Çini atölyesini gezdi

Sorgun Kaymakamı Levent Kılıç, Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü'nün çini atölyesini gezdi. Kılıç, gezinin ardından yaptığı açıklamada, Sorgun Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü'nün çini üretim merkezinin 2,5 yıl önce faaliyete geçtiğini anımsattı.

EKMEKTE REKABET DÖNEMİ
EKMEKTE REKABET DÖNEMİ

Bir ay öncesine kadar çevre iller içerisinde en pahalı ekmeği tüketen Yozgatlılar, fırıncılar arasında başlayan rekabet dolayısıyla ucuz ekmeğe kavuştu. Yozgat’ta geçtiğimiz aylarda ortaklaşa alınan karala 250 gram ekmeğe 10 kuruş zam yaparak 70 kuruşa çıkaran fırıncı esnafı, tekrar aralarında rekabet başlayınca ekmek fiyatları 35 kuruşa kadar düştü. Bazı ekmek fırınları ekmeği 35 kuruş, bazıları 40 kuruş bazıları ise 50 kuruştan satışa sundu. Fırıncılar arasında yaşanan rekabet ise vatandaşa yaradı.

İşletmelere kayıt belgesi zorunluluğu
İşletmelere kayıt belgesi zorunluluğu

Akdağmadeni Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ömer Osman Tekin, gıda üretimi ve satışı yapan işletmeler ile toplu tüketime sunan işletmelere ''İşletme Kayıt Belgesi'' alma zorunluluğu getirildiğini bildirdi.

Havalar soğudu satışlar arttı
Havalar soğudu satışlar arttı

Yozgat’ın Sorgun ilçesinde havaların soğumasıyla birlikte tatlı satışları artış gösterdi. Sorgun’da tatlı üretimi yapan Muhammer Kesik, talep nedeniyle tatlı üretiminde ve tatlı satışında artış yaşandığını söyledi.

Evlat acısına dayanamadı
Evlat acısına dayanamadı

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde teröristlerle girdiği çatışmada şehit düşen Yozgatlı Uzman Çavuş Seyit Yalçın’ın kanser hastası annesi, oğlunun acısına 1 ay dayanabildi.

AA’dan Vali Yazıcı’ya ziyaret
AA’dan Vali Yazıcı’ya ziyaret

Kayseri Bölge Müdürü İsmail İçer, Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı'yı ziyaret etti.