Son Dakika

POLİSTEN BROŞÜRLÜ UYARI
POLİSTEN BROŞÜRLÜ UYARI

TEK ÇATI ALTINDA TOPLANSIN
TEK ÇATI ALTINDA TOPLANSIN

Bekdemir Oto Cam Firma Sahibi Kadir Bekdemir, geçtiğimiz günlerde düzenlenen Sorgun Tarım Fuarı’ndan istedikleri gibi verim alamadıklarını belirterek, “Sorgun ve Yozgat iki ayrı tarım fuarını kaldırmıyor. İl ve ilçe birleşerek tek bir çatı altında toplanmalı, daha kapsamlı tek bir fuar düzenlemeli” dedi. Bekdemir Oto Cam Firma Sahibi Kadir Bekdemir, geçtiğimiz günlerde düzenlenen Sorgun Tarım Fuarı’ndan istedikleri gibi verim alamadıklarını belirterek, “Sorgun ve Yozgat iki ayrı tarım fuarını kaldırmıyor. İl ve ilçe birleşerek tek bir çatı altında toplanmalı, daha kapsamlı tek bir fuar düzenlemeli” dedi. Başka iller de dahil olmak üzere tarım fuarlarına katıldıklarını ve bu tür  organizasyonlara firma olarak önem verdiklerini dile getiren Bekdemir, “Tarım fuarında beklenen verimi alamadık. Verimden kastımız katılım noktasında idi. Yani fındık, fıstık keçi boynuzu, leblebi satışı yapılan stantlar açıldı. Tarım fuarının konseptine uygun değildi bize göre. Tarım fuarı çerçevesinden çıkmış bir tarım fuarıydı bize göre” şeklinde konuştu. Bekdemir, il ve ilçe Ticaret ve Sanayi Odası Başkanları’na bir araya gelme çağrısında bulunarak, “ Ticaret odası başkanlarının bir araya gelip iki fuarı birleştirerek Yozgat’ın genelini kapsayan geniş katılımlı bir tarım fuarı yapmasını istiyoruz. İki ayrı tarım fuarının yapılması en çok esnafı sıkıntıya soktu. Bizim dışımızda katılan diğer esnaf arkadaşlarımız da bu konudan muzdarip. Yozgat Sorgun arasından uygun bir yerde daha kapsamlı ve tüm ilçeleri kapsayan bir tarım fuarı Yozgat’ın daha geniş kitlelere hitap etmesine de katkı sağlayacaktır” ifadelerine yer verdi.

YAPILANDIRMADA TAKSİT UYARISI
YAPILANDIRMADA TAKSİT UYARISI

Yozgat Defterdarı Erdoğan Yıldıraner, 7020 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair Kanun kapsamında yapılandırılan borçların 2. taksit ödemelerinin 2 Ekim akşamına kadar yapılacağını söyledi. Yozgat Defterdarı Erdoğan Yıldıraner, 7020 sayılı kanunun getirdiği imkanlardan yararlanmaya devam edilebilmesi için ilk iki taksidin süresinde ödenmesinin şart olduğu hatırlattı. Yıldıraner, “Yapılandırılan borçların 2. taksit ödemelerini 2 Ekim akşamına kadar yapmayı unutmayın. Ödemelerinizi, anlaşmalı bankalardan, vergi dairelerinden yapabilirsiniz” dedi. İnternet üzerinden yapılacak ödemelerde herhangi bir mağduriyetin oluşmaması için, tarayıcıya “www. gib.gov.tr” adresi yazılarak giriş yapılmasına dikkat edilmesi gerektiğini Belirten Yıldıraner, muhtemel yoğunluk sorunlarıyla karşılaşmamak için ödeme işlemlerinin son günlere bırakılmaması uyarısında bulundu.

TEHLİKELİ YOLCULUK
TEHLİKELİ YOLCULUK

Yozgat'ta kamyon kasasına binerek yolculuk yapan bir gencin rahat tavırları dikkat çekti. Atatürk yolu üzerinde görüntülenen olayda kamyon kasası üzerinde yolculuk yapan gencin rahat tavırları kameralara yansıdı. Kamyon kasasında yolculuk yapan gencin hiçbir can güvenliğinin olmadığı da dikkat çekti. Kamyon kasası üzerinde hayatını hiçe sayarak tehlikeli yolculuğa çıkan genci görenler ise tedirgin oldu. Kamyon daha sonra ise sokak arasına girerek izini kaybettirdi.

DOĞALGAZA KAVUŞUYOR
DOĞALGAZA KAVUŞUYOR

Sarıkaya’da, doğalgaz kullanımına yönelik başlatılan çalışmalara hız verildi. Sarıkaya Belediye Başkanı Ömer Açıkel, uzun bir çalışmanın ardından doğalgaz kullanımının başlayacağını belirterek, ilk olarak ilçe merkezindeki abonelere hat bağlama çalışmaları yapıldığını söyledi. BOTAŞ tarafından ana hat çalışmalarının devam ettiğini kaydeden Başkan Açıkel, “Vatandaşlarımız uzun zamandır bu hizmeti bekliyordu. Elimizden geleni çalışmaları yaparak, planlamalar doğrultusunda abone olan bütün vatandaşlarımıza doğalgaz hizmetini vereceğiz. Çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Çalışmaların planlanan süreden önce tamamlanabilmesi için yüklenici firma gayret gösteriyor. Çalışmalar nedeniyle yollarda yaşanılan sorunları, çalışma sonrasında kısa sürede tamamlayarak, halkımızın fazla sıkıntı çekmemesi için çalışıyoruz” dedi.

İLK MEZUNLARINI VERDİ
İLK MEZUNLARINI VERDİ

"AH İLİK, BARIŞ DEMEKTİR"

2 BİN KİŞİYE AHİLİK HELVASI
2 BİN KİŞİYE AHİLİK HELVASI

Yozgat'ta  Ahilik  Haftası etkinlikleri kapsamında Ticaret İl Müdürlüğü ile Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından vatandaşlara helva dağıtıldı.

MUHTARLAR TOPLANTISI
MUHTARLAR TOPLANTISI

MUHTARLAR TOPLANTISI Aydıncık İlçesi 75.Yüzyıl Öğretmen Evi Şehit Mustafa Üngör toplantı salonunda Vali Yardımcısı Adem Yılmaz başkanlığında muhtarlar toplantısı yapıldı. Toplantıya Aydıncık Kaymakamı Yavuz Akyol, Aydıncık  Belediye Başkanı Ahmet Koçak, Belde Belediye Başkanı Osman Uslu ile bütün il ve ilçe daire amirleri ve muhtarlar katıldı. Toplantıda bir önceki yılın değerlendirmesi yapılarak sorunlar birer birer görüşülüp çözüme kavuşturuldu.

DEVAM EDECEĞİZ
DEVAM EDECEĞİZ

DEVAM EDECEĞİZ