Son Dakika

GARANTİ GİYİM  GÜCÜNE GÜÇ KATTI
GARANTİ GİYİM GÜCÜNE GÜÇ KATTI

Yozgat Valiliği’nin öncülük ettiği ve Yozgat’ın yatırım potansiyeli ve fırsatlarının tanıtıldığı İşadamları Zirvesi sonrası Yozgat Organize Sanayi Bölgesi’nde ekonomik hareketlilik arttı.  2004 yılında Organize Sanayi Bölgesinde faaliyetlerine başlayan ve savunma sanayisine yaptığı üretimle tanınan Garanti Giyim Kompozit Teknolojileri fabrikası Organize Sanayi Bölgesi içerisindeki kapasitesini yüzde 300 artırdı.

‘DÜNYAYA ADALETLE HÜKMETMİŞ BİR MİLLETİN TORUNLARIYIZ’
‘DÜNYAYA ADALETLE HÜKMETMİŞ BİR MİLLETİN TORUNLARIYIZ’

Yozgat’ta 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü münasebetiyle Yozgat Valiliği İl İnsan Hakları Kurulu tarafından program düzenlendi.

MÜSİAD Yozgat'tan  Gazetemize Ziyaret
MÜSİAD Yozgat'tan Gazetemize Ziyaret

MÜSİAD Yozgat Temsilciliği Şube Başkanı Feridun Daşdan gazetemize gerçekleştirdiği ziyarette, MÜSİAD Yozgat'ın çalışmalarından bahsetti. Gazetemiz sahibi Ahmet Büyüksoy ile bir süre görüşen MÜSİAD Yozgat Temsilciliği Şube Başkanı Feridun Daşdan şu ifadeleri kullandı; "MÜSİAD Yozgat'ta olmaması dolayısıyla bu görev bize tevdii edildi. MÜSİAD’ın 14 yıllık Ankara üyesiydim. Görev bize tevdi edildiğinde hemen kabul ettim. Çünkü teşkilatın içerisinden gelen birisiyim.

16 ÇİFTÇİYE 4 BİN LİRA CEZA KESİLDİ
16 ÇİFTÇİYE 4 BİN LİRA CEZA KESİLDİ

Yozgat genelinde 100 dekar alanda anız yaktığı tespit edilen 16 tarla sahibine Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekipleri tarafından 4 bin TL ceza kesildi. 

8’inci Şiir Kitabını Çıkardı
8’inci Şiir Kitabını Çıkardı

Sorgun Belediyesinde görev yapan şair Hacı Yiğid’in sekizinci kitabı “Al Bağrına Yaslanayım” çıktı. 

OTO YIKAMACILARIN ZORLU KIŞ MESAİSİ
OTO YIKAMACILARIN ZORLU KIŞ MESAİSİ

Kış mevsiminin kendileri için zor bir dönem olduğunu dile getiren oto yıkamacılar, kış mevsiminin başlamasıyla birlikte Yozgat'ta oto yıkamalara olan ilginin azaldığını söyledi. 

Mali Destek Çağrı Programı Sonuçları Açıklandı
Mali Destek Çağrı Programı Sonuçları Açıklandı

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan tarafından onaylanan “KOP Kırsal Kalkınma Mali Destek Programı 2017 Yılı Mali Destek Programı” kapsamında 30 projeye yaklaşık 17 milyon liralık kaynak aktarılacak.

İHTİYAÇ SAHİPLERİNE YARDIM
İHTİYAÇ SAHİPLERİNE YARDIM

Yozgat il, ilçe ve köylerinde Deniz Feneri Derneği Ankara Şubesi tarafından yoksul ailelere gıda ve giysi yardımlarından oluşan muhtelif yardımlar dağıtıldı.

4 Bin 526 Kişiye Ulaşıldı
4 Bin 526 Kişiye Ulaşıldı

Yozgat Sağlık Müdürlüğü Obezite Birimi, Kasım ayında da köy köy, ilçe ilçe dolaraşarak 4 bin 526 kişiye ulaştı. Sağlık Bakanlığının çalışma ve kampanyalarından toplumun ve bireyin daha fazla bilgi edinmesi amacıyla hayata geçirilen “Sağlıklı Yaşam Aracı “ durmak bilmiyor.

Konsere Büyük İlgi
Konsere Büyük İlgi

Murat Şahin ve ekibinin düzenlenmiş olduğu konser üniversiteli öğrenciler tarafından büyük ilgi gördü.Cafe House’ da düzenlenen programda sahne alan Emir Can İğrek sevenleri tarafından büyük beğeni topladı.