Son Dakika

Veli ve Öğrencilere Mesaj
Veli ve Öğrencilere Mesaj

İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı velilere ve öğrencilere seslenerek bir karne mesajı yayınladı.

KÖSE’YE ÖNEMLİ GÖREV
KÖSE’YE ÖNEMLİ GÖREV

Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, Ankara’da yapılan Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) Meclis Toplantısına katılarak, birliğin encümen üyeliğine seçildi. 

Engellilerin Akülü Araba Sevinci
Engellilerin Akülü Araba Sevinci

Sorgun Kaymakamlığının katkıları ile Sorgun Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve Yozgat Pancar Ekicileri Kooperatifinin ortaklaşa düzenlediği törenle 36 engelli vatandaşa akülü araba, 21 engelliye ise tekerlekli sandalye dağıtımı yapıldı. Sorgun Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün bahçesinde düzenlenen törene Sorgun Kaymakamı Mustafa Altınpınar, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Mehmet Demir, Yozgat Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Kürşat Arslan, Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Ekinci, Sorgun Halk Eğitim Merkezi Müdürü Musa Öcal, Sorgun Engelliler Derneği Başkanı Süleyman Özdemir, engelli vatandaşlar ve yakınları katıldı. Açılış konuşmasını yapan Yozgat Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Kürşat Arslan, Hollanda’da yaşayan Türk İş Adamlarından 36 adet akülü araba, 21 adet ise tekerlekli sandalye taleplerinin olduğunu, bu taleplerine iş adamlarının olumlu bir şekilde karşıladıklarını belirterek “Engelli kardeşlerimize vermemize bize yardımcı olan , başta bu işi organize eden gerek finans gerekse emek açısından Hollanda Türk iş adamlarımızdan Namık Öcal beye huzurlarınızda şükranlarımı sunarım. Maddi desteklerini esirgemeyen Hollanda’da yaşayan diğer tüm iş adamlarımızı da ayrı ayrı teşekkür ederim. Bizlerde bir nebze engelli kardeşlerimize fayda sağlamış isek bu faydanın mutluluğunu hep beraber yaşıyoruz. Buraya gelerek katkıda bulunan sizlere ve organizeye emeği geçenlere şükranlarımı sunarım”dedi.  Arslan, teslim edilen akülü ve tekerlekli sandalyelerin sadece Sorgun ilçe merkezinde olmadığını belirterek “Gümrük işlemlerinin ardından kime verilecekse raporlarının eşliğinde verilecek kişiler belirlendi. Sadece Sorgun değil, diğer ilçelerimizden ve özellikle köylerde yaşayan engelli kardeşlerimize dağıtmaya özen gösterdik”dedi.  Bu tür projelerin sosyal yardımlaşmanın çok güzel bir örneği olduğunu söyleyen Sorgun Kaymakamı Mustafa Altınpınar ise, “Bütün engellilerin yaşam kalitesini yükseltecek, onların sosyal çevreye kavuşmaları için ne gerekiyorsa onu yaptık ve yapmaya devam edeceğiz”dedi. Konuşmaların ardından 57 engelliye akülü ve tekerlekli sandalyeleri teslim edildi. 

Kuralar Bugün Çekliyor
Kuralar Bugün Çekliyor

CK Enerji Çamlıbel Elektrik Perakende Satış A.Ş. tarafından başlatılan ‘Askıda Ekmek Projesi’nin daha geniş kitlelere ulaşması için Yozgat, Sivas ve Tokat illerinde futbol turnuvası 24 Haziran 2019 tarihinde başlayacak.

9 HASTA KURTULDU
9 HASTA KURTULDU

Bir çok insanın hayatını kaybetmesine neden olan kene ısırması ile oluşan Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) Kayseri Şehir Hastanesi’nde kullanılmaya başlanan cihazlar sayesinde insanların korkulu rüyası olmaktan çıkarıldı. Kayseri Şehir Hastanesi’nde kullanılan Trombosit Transfüzyonu Aferez cihazı ile kenenin ısırdığı 9 hasta sağlığına kavuştu. 

ÇİFTÇİLER TOHUM DESTEĞİNİ BEKLİYOR
ÇİFTÇİLER TOHUM DESTEĞİNİ BEKLİYOR

Cumhuriyet Halk Partisi Yozgat Milletvekili Ali Keven, ödenmeyen sertifikalı tohum desteğini Meclis Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmayla dile getirdi.

Festivalden Birlik, Beraberlik Mesajı
Festivalden Birlik, Beraberlik Mesajı

7 Bölge 7 Renk Festivali’nin üçüncü gününde Düzce, Yozgat ve Sinopluların düzenlediği programda birlik ve beraberlik vurgusu yapıldı. Programa konuk olan İçişleri Bakanı Yardımcısı Mehmet Ersoy, “Bizim huzurumuzu, birliğimizi, beraberliğimizi bozmak isteyenler neredeyse ve nerede vücut bulmaya çalışıyorsa orada mücadelemizi yapıyoruz” dedi. 

Sezon Sonu Değerlendirildi
Sezon Sonu Değerlendirildi

Spor Toto Bölgesel Amatör Lig'de bu sezon 8 takım 3. Lig'e yükselirken, oynanan toplam 1926 müsabakayı 1 milyon 583 bin 620 seyirci tribünlerden izledi. Bu karşılaşmalarda 5 bin 539 gol atılırken, grup müsabakalarında 25 ile en çok gol atan futbolcu Yozgatspor 1959 FK'dan Hüseyin Çelik oldu. 

''Bozok Yaylası Bilimle Şenleniyor
''Bozok Yaylası Bilimle Şenleniyor"

Eğitim Bilim ve Öğrenme Şenliği Programı kapsamında Fatma Temel Turhan Bilim Sanat Merkezi tarafından hazırlanan ''Bozok Yaylası Bilimle Şenleniyor" 4007 TÜBİTAK Bilim Şenliği öğrencilerin bilimle iç içe olmasını sağlayarak eğlendirerek öğretmeye devam ediyor.

"İMKANLARI ZORLAYACAĞIZ"

Vali Kadir Çakır’ın başkanlığında, Yozgat’ta bulunan işletmelerin sorunlarının ve çözüm önerilerinin konuşulduğu İl Ekonomi Toplantısı Yapıldı.