Son Dakika

SAHTE PARAYA DİKKAT
SAHTE PARAYA DİKKAT

Yozgat İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, kurban pazarlarındaki satıcılara sahte paraya karşı uygulamalı olarak uyarıda bulundu. 

"GÜN BİRLİK GÜNÜ"

Tüm Sanayici İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Yozgat Şube Başkanı AliÇatar ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ ve Yusuf Başer’e ziyaret gerçekleştirdiler.

"KARARLI VE DİK DURUŞ"

AK Parti Yozgat İl Başkanı Celal Köse, AK Parti Genel Merkez 6. Olağan Kongresi’ne yaklaşık 2 bin kişinin katılacağını belirterek, büyük buluşmaya damga vurmak istediklerini söyledi. 

İstihdam Garantili Kurs
İstihdam Garantili Kurs

Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Sarıkaya ilçesinde faaliyet gösteren Ahmet İşgüzar adlı işveren arasında istihdam garantili Mesleki Eğitim Kursu düzenlendi.

Kurban Etini Pişirme Ve Saklama Önerileri
Kurban Etini Pişirme Ve Saklama Önerileri

Diyetisyen ve Beslenme Uzmanı Gökhan Elbay, Kurban Bayramı'nda dengeli beslenilmesi ve et tüketiminde aşırıya kaçılmaması gerektiğini belirterek, etlerin pişirilme yöntemleri ve saklanması konusunda yapılması gerekenleri anlattı. 

Konut Satışları Arttı
Konut Satışları Arttı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Kayseri Bölge Müdürlüğünden alınan verilere göre; Türkiye genelinde konut satışları 2018 Temmuz ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 6,9 oranında  artarak 123 bin 878 oldu. Konut satışlarında, İstanbul 19 bin 503 konut satışı ve yüzde 15,7 ile en yüksek paya  sahip oldu. Satış sayılarına göre İstanbul’u, 12 bin 119 konut satışı ve yüzde 9,8 pay ile Ankara, 6 bin 322 konut satışı ve yüzde 5,1 pay ile İzmir izledi. Konut satış sayısının düşük olduğu iller sırasıyla 6 konut ile Ardahan, 21 konut ile Hakkari ve 50 konut ile Bayburt oldu.

Temizlemek İçin Seferber Oldular
Temizlemek İçin Seferber Oldular

Boğazlıyan ilçesine bağlı Özler köyünde Özler Birlik Derneği Gençlik Kolları'nın girişimiyle başlatılan sosyal sorumluluk projesi kapsamında köyde temizlik çalışması yapıldı.  Özler Birlik Derneği başkanları Samet Karayılmaz ve Bilal Şahin yaptıkları açıklamada köyde sokağa çöp atma konusunda bir duyarsızlığın olduğunu ve bu projeyle gidişatın değişmesini ümit ettiklerini söylediler. Avrupa'dan gelerek köyleri Özler'de tatillerinin bir kısmını geçiren gençler, yaşadıkları ülkelerde sokağa çöp atılmadığını, Türkiye'de ise bu kadar memleket sevgisinden bahsedilmesine rağmen çevre temizliğine dikkat edilmemesine anlam veremediklerini ifade ettiler. Yaklaşık 400 kilo çöpün sokaklardan toplandığı Özler köyünde çalışmaya sertifikalarını Özler Birlik Derneği Başkanı Coşkun Babayiğit takdim etti. Temizliğin her şeyden önce bir ahlak meselesi olduğunu söyleyen Başkan Babayiğit, bu girişime ön ayak olan gençleri kutladı. 

ÇOCUK GÜLERSE DÜNYA GÜLER
ÇOCUK GÜLERSE DÜNYA GÜLER

Yozgat’ın ilçe, belde ve köylerinde yaşayan çocukların sinemayla tanışması için Yozgat Valiliği tarafından geçtiğimiz yıl başlatılan ve bu yılda devam eden proje ile yaklaşık 11 bin 500 kişi köy sineması ile tanıştı.

Güvenilir Şehir Gelişen Üniversite
Güvenilir Şehir Gelişen Üniversite

Bozok Üniversitesi Rektörü Salih Karacabey ve Dr. Öğrt. Üyesi Mehmet Sena Kösedağ , Tüm Sanayici İş Adamları Derneği (TÜMSİAD)’ı ziyaret etti.

“Büyük Türk Milleti  Bertaraf Etmeyi Bilecektir”
“Büyük Türk Milleti Bertaraf Etmeyi Bilecektir”

Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey, "Tarih boyunca daha ağır koşullar altında çok daha büyük badireleri başarıyla atlatan Büyük Türk Milleti, küresel güçlerin giriştiği ekonomik saldırıları da bertaraf etmeyi bilecektir." dedi.