Son Dakika

TKDK' DAN SEKTÖR ÇALIŞTAYI
TKDK' DAN SEKTÖR ÇALIŞTAYI

Milyonluk proje hazırlayan danışmanlar Sektör Çalıştayında buluştu Tarım Kırsal Destekleme Kurumu (TKDK) desteklerinden yatırımcılar ve üreticilerin faydalanmasını için proje hazırlayarak milyonlarca liralık yatırım yapılmasını sağlayan danışmanlara yönelik Sektör Çalıştayı düzenlendi. 

KALİTENİN ADRESİ
KALİTENİN ADRESİ

Yozgat’ ta 17 yıldır Televizyon, merkezi uydu sistemi, güvenlik sistemi ile uğraşan Çalışkan Elektronik işletme sahibi Abdullah Çalışkan esnaf köşesi sayfasına açıklama yaptı.  

ESNAFA MÜJDE
ESNAFA MÜJDE

Başbakan Binali Yıldırım, bugün gerçekleştirilen Ak Parti Grup Toplantısında esnafa büyük bir müjde verdi. Başbakan Yıldırım, TESKOMB ile görüşmeler neticesinde alınan kararla esnafa verilen kredilerde üst limit 150 bin TL’den 200 bin TL’ye çıktığının müjdesini verdi.

KIŞLIKLAR TEZGAHLARDA
KIŞLIKLAR TEZGAHLARDA

Yozgat’ta giyim sektörde  öncü firmaların başında gelen İGS giyim işletme müdürü Kazım Avşar Esnaf Kösesi sayfasına kış sezonu hakkında açıklama yaptı.

YOZGAT’I TANITIYOR
YOZGAT’I TANITIYOR

Yaptığı çalışmalarda çoğunlukla Yozgat’ın yöresel objelerine yer veren İsmail Kuraner ESNAF KÖŞESİ sayfasına  açıklama yaptı.

LPG DAHA GÜVENLİDİR
LPG DAHA GÜVENLİDİR

Son günlerde basın-yayın organlarından kamuoyuna yansıyan LPG’li otomobillerin güvenli olmadığına ilişkin yangın ve patlama haberleri üzerine bir açıklama yapan Alternatif Yakıt Sistemleri Sanayici ve İşadamları Derneği (ALSİAD) Başkanı Celalettin Uludağ, LPG’li otomobillerin güvenli olduğunu, haberlere yansıyan yangın ve patlamaların nedenlerinin çok farklı olabileceğini söyledi.

E-Belge dönemi başladı
E-Belge dönemi başladı

Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası tarafından E-Belge dönemi başladı. 

KIŞLIK BAKIMLARINIZI YAPTIRIN
KIŞLIK BAKIMLARINIZI YAPTIRIN

100. yıl Sanayi Sitesinde oto tamir ve bakım ustası olan Uzman Oto Sahibi  İbrahim Toprak, sürücülerin mutlaka kışlık bakım yaptırması gerektiğini, aksi takdirde motorda ciddi sorunların yaşanabileceğini söylerken, bakım yapılmayan araçlarda yakıt sarfiyatının artacağını da belirtti.

ÖZEL İLETİŞİM VERGİSİNE ZAM
ÖZEL İLETİŞİM VERGİSİNE ZAM

Motorlu Taşıtlar Vergisinin tartışıldığı son günlerde, Özel İletişim Vergisine (ÖİV) yapılacak zam da çok konuşuluyor. 2018 itibari ile yüzde 50 dolaylarında yapılacak Özel İletişim Vergisi zammı için şimdiden cep telefonu tarifeleri için alternatif düşünülmeye başlandı.

TÜFE’DE ARTIŞ YAŞANDI
TÜFE’DE ARTIŞ YAŞANDI

Yozgat’ın Aydıncık İlçesi Dereçiftlik Köyünde 24 yaşındaki Sıddık Gököz’ün yaşattığı katliamın ardından eşi Özlem Gököz, kayınvalidesi Zeynep ve kayınpederi İsmail Özçay bugün toprağa verildi.