Son Dakika

GLOBAY 20’NCİ MAĞAZASI İLE YOZGAT’TA
GLOBAY 20’NCİ MAĞAZASI İLE YOZGAT’TA

Mağazacılığı hayat felsefesi haline getiren Globay, 20’nci mağazası ile Yozgat’ta faaliyete başladı.

MİLLİ TARIM PROJESİNDE YOZGAT DA VAR
MİLLİ TARIM PROJESİNDE YOZGAT DA VAR

Başbakan Binali Yıldırım'ın açıkladığı "havza bazlı üretime dayalı destekleme modeli" ve "hayvancılıkta yerli üretimi destekleme modeli" olmak üzere iki ana temel üzerine oluşturulan "Milli Tarım Projesi"ne göre, 2023'te tarımsal hasılanın 150 milyar dolara, tarımsal ihracatın ise 40 milyar dolara yükseltilmesi hedefleniyor.

110 MİLYON TL TARIMSAL DESTEK SAĞLANDI
110 MİLYON TL TARIMSAL DESTEK SAĞLANDI

Yozgat çiftçisine 2016 yılı içerisinde 110 milyon TL tarımsal destek sağlandı. 

REHNİ KANUN TASARISI KANUNLAŞTI
REHNİ KANUN TASARISI KANUNLAŞTI

TBMM Genel Kurulu'nda, Ticari İşlemlerde Taşınır Rehni Kanunu Tasarısı, kanunlaştırıldı. Tasarı, teslimsiz taşınır rehin hakkının güvence olarak kullanımının yaygınlaştırılması, bu rehne konu taşınırların kapsamının genişletilmesi, taşınır rehinde aleniyetin sağlanması ile rehnin paraya çevrilmesinde alternatif yolların sunulması suretiyle finansmana erişimi kolaylaştırmayı amaçlıyor.

TARIM ÜNİVERSİTE İLE BİRLİKTE  DAHA NİTELİKLİ HALE GELECEK
TARIM ÜNİVERSİTE İLE BİRLİKTE DAHA NİTELİKLİ HALE GELECEK

Vali Kemal Yurtnaç, “Türkiye’de Çayır, Mera ve Yem Bitkileri Üretimimin Durumu, Sorunları ve Çözüm Yolları Çalıştayı’na” katıldı.         

AVRUPA’YA KOT DİKİYORUZ
AVRUPA’YA KOT DİKİYORUZ

2013 yılında Yozgat Organize Sanayi Bölgesi’nde (YOSB) üretime başlayan Öztürk Konfeksiyon dünyaca ünlü markalar için fason üretim yaparak başta Fransa olmak üzere Avrupa’nın tamamına kot pantolon ihraç ediyor. Öztürk Konfeksiyon firma sahibi Zeki Öztürk, firmanın temellerini 1997 yılında İstanbul’da attıklarını ve teşvik yasasının ardından 2013 yılında YOSB’de ikinci fabrika ile üretime geçtiklerini söyledi.

İLK MÜTEŞEBBİS HEYETİ TOPLANTISI YAPILDI
İLK MÜTEŞEBBİS HEYETİ TOPLANTISI YAPILDI

Bozok OSB’nin ilk müteşebbis heyeti toplantısı Vali Kemal Yurtnaç başkanlığında Valilik Toplantı Salonunda yapıldı.

SÖZLEŞME İMZALANDI
SÖZLEŞME İMZALANDI

Kocaeli’de faaliyet gösteren ve elektronik atıkları işleyip içerisinde bulunan değerli madenleri ülke ekonomisine kazandıran Teknodrom Değerli Madenler Geri Dönüşüm firması kapasitesini artırarak, Yozgat Organize Sanayi Bölgesi’ne (YOSB) taşınma kararı aldı. Teknodrom firması ve Organize Sanayi Bölgesi arasında arsa tahsis sözleşmesi imzalandı. 

SON GÜN 31 EKİM
SON GÜN 31 EKİM

Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler (SMMMO) Odası Başkanı Ahmet Bulut, bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına ilişkin 6736 sayılı kanun getirdiği avantajlardan yararlanma süresinin 31 Ekim 2016 tarihinde sona erdiğini belirterek, bu kanundan yararlanmak isteyen vatandaşların müracaatlarını biran önce yapmasını istedi. 

MÜŞTERİ İADE TALEP EDEBİLİYOR
MÜŞTERİ İADE TALEP EDEBİLİYOR

Cep telefonu alındıktan ilk 6 ay süre içerisinde arızalandığında, garanti süresi içerisinde de aynı arızayı 2’den fazla vermesi halinde müşteri firmadan iade talebinde bulunabiliyor.