Son Dakika

TOKİ'DEN YATIRIMCIYA YENİ FIRSAT
TOKİ'DEN YATIRIMCIYA YENİ FIRSAT

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), 81 adet taşınmazı “Açık Artırma” yöntemi ile satışa sundu.

İNCİR TEZGAHTAKİ YERİNİ ALDI
İNCİR TEZGAHTAKİ YERİNİ ALDI

Yazın en güzel meyvelerinden olan ve lap olarak da bilinen incir tezgahta yerini aldı.

FETÖ OKULU MİLLİ EMLAK'A DEVREDİLDİ
FETÖ OKULU MİLLİ EMLAK'A DEVREDİLDİ

Yozgat'ta FETÖ/PDY'ye yönelik yapılan soruşturma kapsamında il merkezinde bulunan Özel Ergin Koleji, hazineye devredildi.

LİSANSLI DEPO HİZMETE SUNULDU
LİSANSLI DEPO HİZMETE SUNULDU

Orta Anadolu'nun en büyük Çiftçi kuruluşu olan Kayseri Şeker'in 2016 yılı yatırımları kapsamında başlattığı lisanslı depolardan 40 bin tonluk silo Boğazlıyan'da çiftçilerin hizmetine sunuldu.

EKONOMİYE  KADIN ELİ DEĞECEK
EKONOMİYE KADIN ELİ DEĞECEK

Orta Anadolu Kalkınma Ajansı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve KOSGEB işbirliği ile “Girişimcilikte İlk Adım” Projesi'nin tanıtım toplantısı düzenlendi.

BİLİNÇLİ KULLANIN  ENERJİDEN TASARRUF EDİN
BİLİNÇLİ KULLANIN ENERJİDEN TASARRUF EDİN

Yaz aylarında hayatın vazgeçilmezi klimalarda, akıllı kullanım ile enerjiden tasarruf etmek mümkün. Yaz sıcaklarında hayatın vazgeçilmezi haline gelen klimaların kullanımı her geçen gün artıyor. Klimaların bilinçli kullanımı ile ekolojik dengeye zarar vermeden enerji tasarrufu sağlamak ise mümkün hale geliyor.Makine Mühendisleri Odası Yozgat İl Temsilcisi Tahir Demirel, artan sıcakların klima kullanımını arttırırken, elektrik tüketimini de ülke genelinde en yüksek seviyelere ulaştırdığını söyledi.

İŞSİZLİK RAKAMLARI AÇIKLANDI
İŞSİZLİK RAKAMLARI AÇIKLANDI

Türkiye'de işsizlik oranı, Nisan ayında, geçen senenin aynı dönemine göre 0,3 puanlık azalış ile yüzde 9,3 seviyesinde gerçekleşti. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2016 yılı Nisan ayı İşgücü İstatistikleri'ni açıkladı. Buna göre, Türkiye genelinde 15 ve daha yukarı yaştakilerde işsiz sayısı 2016 yılı Nisan döneminde geçen yılın aynı dönemine göre 3 bin kişi artarak 2 milyon 824 bin kişi oldu. İşsizlik oranı ise 0,3 puanlık azalış ile yüzde 9,3 seviyesinde gerçekleşti. Aynı dönemde; tarım dışı işsizlik oranı 0,6 puanlık azalış ile yüzde 11 olarak tahmin edildi. 15-24 yaş grubunu içeren genç işsizlik oranı 1 puanlık azalış ile yüzde 16 olurken, 15-64 yaş grubunda bu oran 0,3 puanlık azalış ile yüzde 9,5 olarak gerçekleşti.

ARAÇ SAHİPLERİNİN BEKLEDİĞİ HABER GELDİ
ARAÇ SAHİPLERİNİN BEKLEDİĞİ HABER GELDİ

Yozgatlı araç sahiplerinin de beklediği açıklama geldi. Türkiye Sigorta Birliği, 31 Temmuz'dan itibaren trafik sigortasında yanlış uygulama sonucu fazla alınan primlerin ödenmesine ilişkin açıklama yaptı. Birlik, söz konusu uygulamanın tüm trafik sigortası poliçe sahiplerini değil 18.06.2014 tarihinden itibaren hasar geçmişinin tespit edilememesi nedeniyle doğru basamaktan poliçe düzenlenemeyen poliçe sahiplerini ilgilendirdiğini bildirdi. Bu kapsamdaki hak sahipleri Ağustos ayı başından itibaren Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi'nin www.sbm.org.tr web adresinden sorgulanabileceği belirtildi. Birlikten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

TARIMDAN BRİFİNG
TARIMDAN BRİFİNG

Vali Kemal Yurtnaç, gece saat 23'e kadar İl Gıda Tarım ve Hayvancılık müdürü Ziyaattin Özdemir'den ilimizdeki gıda tarım ve hayvancılığın durumu, devam eden ve yapılması düşünülen projeler hakkında kapsamlı bir brifing aldı.

KÜÇÜK ESNAF ENDİŞELİ
KÜÇÜK ESNAF ENDİŞELİ

Şehir merkezi nüfusu yaklaşık 80 bin olan Yozgat'ta büyük Alışveriş Merkezlerinin (AVM) birbiri ardına açılması küçük esnafı endişelendiriyor.