Son Dakika

ÖZEL İLETİŞİM VERGİSİNE ZAM
ÖZEL İLETİŞİM VERGİSİNE ZAM

Motorlu Taşıtlar Vergisinin tartışıldığı son günlerde, Özel İletişim Vergisine (ÖİV) yapılacak zam da çok konuşuluyor. 2018 itibari ile yüzde 50 dolaylarında yapılacak Özel İletişim Vergisi zammı için şimdiden cep telefonu tarifeleri için alternatif düşünülmeye başlandı.

TÜFE’DE ARTIŞ YAŞANDI
TÜFE’DE ARTIŞ YAŞANDI

Yozgat’ın Aydıncık İlçesi Dereçiftlik Köyünde 24 yaşındaki Sıddık Gököz’ün yaşattığı katliamın ardından eşi Özlem Gököz, kayınvalidesi Zeynep ve kayınpederi İsmail Özçay bugün toprağa verildi. 

ÇALIŞMALAR BAŞLADI
ÇALIŞMALAR BAŞLADI

I Yozgat  Belediyesi, sosyal belediyecilik anlayışı kapsamında başlattığı sportif tesis çalışmalarına bir yenisini eklemek üzere çalışmaları başlattı.

TÜFE YOZGAT’TA ARTTI
TÜFE YOZGAT’TA ARTTI

TÜİK Kayseri Bölge Müdürlüğünden alınan verilere göre Kayseri, Sivas ve Yozgat bölgesinde Nisan ayında Tüketici Fiyatları Endeksi'nde bir önceki aya göre yüzde 0,83 artış, bir önceki yılın aralık ayına göre yüzde 5,34 artış, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 13,24 artış ve on iki aylık ortalamalara göre ise yüzde 9,14 artış gerçekleşti. 

13 GENÇ ÇİFTÇİYE HİBE DESTEĞİ
13 GENÇ ÇİFTÇİYE HİBE DESTEĞİ

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın başlattığı Kırsal Kalkınma Destekleri kapsamında "Genç Çiftçi Hibe Programı" kapsamında, Boğazlıyan İlçesi’nden 755 proje başvurusu yapıldı. 

ZAM ŞAMPİYONU KABAK
ZAM ŞAMPİYONU KABAK

Türkiye Ocak ayı zam şampiyonu kabak olurken, fiyatı en fazla düşen ürün ise kadın ceketi oldu. Kabak Yozgat’ta 9,90 TL’den satılıyor. 

BENZİNE 7 KURUŞ ZAM
BENZİNE 7 KURUŞ ZAM

Benzinin litre fiyatına 7 kuruş zam yapıldı. 

KAYIN MANTARININ HASADI YAPILDI
KAYIN MANTARININ HASADI YAPILDI

Bozok Üniversitesi Ziraat Fakültesi bünyesinde kayın mantarının deneme üretimi gerçekleştirildi. Normalde ağaç kütüklerinde yetiştirilen kayın mantarının Bozok Üniversitesi’nde yapılan farklı kompost fermantasyon çalışması ile içinde saman ve bitkisel atıkların bulunduğu torbalarda üretildi.  Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Gülden Balcı yürütücülüğünde gerçekleştirilen kayın mantarı deneme üretiminin ilk hasadı Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey’in katılımıyla gerçekleştirildi. Besin değeri diğer kültür mantarlarından daha yüksek olan kayın mantarı bu deneme üretimi ile üreticilere alternatif bir üretim modeli sunuyor. Karacabey deneme üretimi gerçekleştirilen kayın mantarının hasadı sırasında Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yaşar Karadağ ve ekibinden bilgiler aldı.

TKDK’DAN REKOR YATIRIM
TKDK’DAN REKOR YATIRIM

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Yozgat İl Koordinatörlüğü 2016 Aralık sonu ile IPARD I programını tamamladı.

2017 DAHA İYİ OLACAK
2017 DAHA İYİ OLACAK

2016 yılının kendileri için rekorlar yılı olduğunu dile getiren Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, 2017’nin daha iyi olacağına inandıklarını söyledi.