Son Dakika

ZAM ŞAMPİYONU KABAK
ZAM ŞAMPİYONU KABAK

Türkiye Ocak ayı zam şampiyonu kabak olurken, fiyatı en fazla düşen ürün ise kadın ceketi oldu. Kabak Yozgat’ta 9,90 TL’den satılıyor. 

BENZİNE 7 KURUŞ ZAM
BENZİNE 7 KURUŞ ZAM

Benzinin litre fiyatına 7 kuruş zam yapıldı. 

KAYIN MANTARININ HASADI YAPILDI
KAYIN MANTARININ HASADI YAPILDI

Bozok Üniversitesi Ziraat Fakültesi bünyesinde kayın mantarının deneme üretimi gerçekleştirildi. Normalde ağaç kütüklerinde yetiştirilen kayın mantarının Bozok Üniversitesi’nde yapılan farklı kompost fermantasyon çalışması ile içinde saman ve bitkisel atıkların bulunduğu torbalarda üretildi.  Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Gülden Balcı yürütücülüğünde gerçekleştirilen kayın mantarı deneme üretiminin ilk hasadı Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey’in katılımıyla gerçekleştirildi. Besin değeri diğer kültür mantarlarından daha yüksek olan kayın mantarı bu deneme üretimi ile üreticilere alternatif bir üretim modeli sunuyor. Karacabey deneme üretimi gerçekleştirilen kayın mantarının hasadı sırasında Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yaşar Karadağ ve ekibinden bilgiler aldı.

TKDK’DAN REKOR YATIRIM
TKDK’DAN REKOR YATIRIM

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Yozgat İl Koordinatörlüğü 2016 Aralık sonu ile IPARD I programını tamamladı.

2017 DAHA İYİ OLACAK
2017 DAHA İYİ OLACAK

2016 yılının kendileri için rekorlar yılı olduğunu dile getiren Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, 2017’nin daha iyi olacağına inandıklarını söyledi. 

SEDİR TOHUMU EKİMİ HAYAT KURTARIR
SEDİR TOHUMU EKİMİ HAYAT KURTARIR

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü (OGM) Saraykent ilçesine bağlı Beşkavak Köyü’nde kar üstünde sedir tohumu ekimi yaptı.

OTOGAZA 14 KURUŞ ZAM
OTOGAZA 14 KURUŞ ZAM

Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası (PÜİS), otogazın litre fiyatına 14 kuruş zam geldiğini belirtti. Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası (PÜİS), otogazın litre fiyatlarına bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 14 kuruş zam getirileceğini duyurdu. Zamdan sonra otogazın litre fiyatı İstanbul'da 2,79 liradan 2,93 liraya, Ankara'da 2,82 liradan 2,96 liraya, İzmir'de 2,78 liradan 2,92 liraya yükselecek.

244 BİN KOBİ BAŞVURDU
244 BİN KOBİ BAŞVURDU

Türkiye genelinde 15 bin KOBİ’nin yararlanabileceği KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteği programına 3 gün içerisinde toplam 244 bin 982 İşletme başvuru yaptı. Yozgat genelinde ise bin 655 işletme, kredi başvurusu yaptı. 

ÇEDAŞ, LED AMPUL HEDİYE ETTİ
ÇEDAŞ, LED AMPUL HEDİYE ETTİ

Döviz kurlarındaki artışın enerji maliyetlerine daha az etki etmesi için 'Enerji Tasarrufu' projesini hayata geçiren Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş (ÇEDAŞ) döviz bozdurma kampanyalarına destek olarak sorumluluk bölgelerindeki mahalle sakinlerini TL'ye geçiş için yönlendiren muhtarlara çevre ve enerji dostu LED ampul hediye etti. 

BOZDAĞ CEZAEVLERİNDEKİ DEAŞ’LI SAYISINI AÇIKLADI
BOZDAĞ CEZAEVLERİNDEKİ DEAŞ’LI SAYISINI AÇIKLADI

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, ““Ceza infaz kurumlarında DEAŞ terör örgütüne mensup 274'ü yabancı uyruklu olmak üzere 513 tutuklu ve 7 hükümlü bulunuyor”  dedi.