Son Dakika

OSB canlanıyor
OSB canlanıyor

Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Meti Özışık, Organize Sanayi Bölgesi’nde faal fabrika sayısının artmaya başladığını söyledi.

Yaz sezonunda sudan para kazandık
Yaz sezonunda sudan para kazandık

Bereket Gıda sahibi Ramazan Yürekli, bu yaz sezonunda sıcakların aşırı etkili olduğunu ve bu çerçevede su satışlarında patlama yaşandığını söyledi.

Hibelerde aslan payı Kayseri’ye
Hibelerde aslan payı Kayseri’ye

Yozgat Valisi Necati Şentürk, 2011 yılı mali destek programları bilgilendirme toplantısında kaynakların dağılımında sistemden kaynaklanan adaletsizliğin yaşandığını söyledi.

Yapılandırma yapan  mükelleflere uyarı
Yapılandırma yapan mükelleflere uyarı

Vergi borçlarının yeniden yapılandırılmasıyla ilgili 6111 sayılı torba kanununun 2. ve 3. maddesinde belirtilen hükümler gereği, bir takvim yılında ikiden fazla taksit ödenmemesi durumunda borç faiziyle beraber eski haline dönüyor.

Özel Sektöre 12 Milyon Lira Hibe Verilecek
Özel Sektöre 12 Milyon Lira Hibe Verilecek

Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN), 2011 yılı mali destek programları bilgilendirme toplantısı Yozgat'ta yapıldı.

İnşaat sektöründe istihdam arttı
İnşaat sektöründe istihdam arttı

İnşaat İşgücü Girdi Endeksleri, 2011 yılı 2. dönem verilerine göre inşaat sektöründe istihdamı yüzde 4,6 artış gösterdi. NACE Rev.2'ye göre hesaplanan 2005=100 temel yıllı, Ãœç Aylık İnşaat Sektörü İstihdam Endeksi 2011 yılı 2. döneminde bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 4,6 arttı. Bina İnşaatı Sektörü İstihdam Endeksi yüzde 6,7 artarak 75,8'den 80,9'a, Bina Dışı İnşaat Sektörü İstihdam Endeksi yüzde 2,0 artarak 114,8'den 117,1'e yükseldi. Ãœç Aylık İnşaat Sektöründe Çalışılan Saat Endeksi 2011 yılı 2. döneminde bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 2,7 artış gösterdi. Bina İnşaatı Sektörü Çalışılan Saat Endeksi yüzde 3,7 artarak 75,4'ten 78,2'ye, Bina Dışı İnşaat Sektörü Çalışılan Saat Endeksi yüzde 1,6 artarak 116,4'ten 118,2'ye yükseldi. Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre, Ãœç Aylık İnşaat Sektöründe Brüt Ãœcret-Maaş Endeksi 2011 yılı 2. döneminde bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 14,9 arttı. Bina İnşaatı Sektöründe Brüt Ãœcret-Maaş Endeksi yüzde 17,0 artarak 137,3'ten 160,5'e; Bina Dışı İnşaat Sektöründe Brüt Ãœcret-Maaş Endeksi yüzde 12,7 artarak 201,9'dan 227,6'ya yükseldi.

Savunma sanayi yatırımları anlatıldı
Savunma sanayi yatırımları anlatıldı

Yozgat'ın ekonomik yönden gelişmesine katkı sağlamak amacıyla Savunma Sanayinin tedarik ettiği ürünlerden Yozgat'ta nelerin üretilebileceği konusunda bir toplantı düzenlendi.

Tavuk sektörü iyi durumda
Tavuk sektörü iyi durumda

Yozgat’ta gıda sektörünün çok canlı olduğunu belirten Çiftlik Tavukçuluk işletmecisi Taylan Alakoç, “Yozgat’ta durumu en iyi olan işlerden birisi bu tavuk işi” diye konuştu.

Altın günleri tarih oluyor
Altın günleri tarih oluyor

Altın fiyatlarının günden güne yükselmesi ve dalgalı bir seyir izlemesi, ev hanımlarının geleneksel hale getirdikleri altın günlerinin tarihe karışmasına neden oluyor.

Üreticilere fark ödemesi uyarısı
Üreticilere fark ödemesi uyarısı

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada fark ödemesinden yararlanmak isteyen çiftçilerin 16 Eylül 2011 tarihine kadar ilgili yerlere başvurmaları istendi.