Son Dakika

TMO ÇELİK SİLO KİRALAYACAK
TMO ÇELİK SİLO KİRALAYACAK

Toprak Mahsulleri Ofisi aralarında Yozgat'ın da bulunduğu 18 ayrı yerde kurulacak olan 1 milyon ton kapasiteli çelik silo tesisleri 10 yıl süreyle kiralayacak.

BAŞVURU SÜRESİ UZATILDI
BAŞVURU SÜRESİ UZATILDI

KOSGEB'in, 2012 yılından bu yana başarılı KOBİ ve Girişimcileri ödüllendirdiği KOBİ ve Girişimcilik Ödül Töreni için daha önce 24 Temmuz olarak belirlenen son başvuru süreci 31 Ağustos 2016 tarihine kadar uzatıldı.

PİYASALAR RAHATLAYACAK
PİYASALAR RAHATLAYACAK

Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler (SMMMO) Başkanı Ahmet Bulut, kamu alacaklarının yeniden yapılandırılmasıyla piyasaların rahatlayacağını söyledi.

TEMEL ATILIYOR
TEMEL ATILIYOR

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Yozgat'ta 268 milyon lira tutarındaki 13 adet tesisin temelini atacak.

ÇİFTÇİYE DESTEKLEME UYARISI
ÇİFTÇİYE DESTEKLEME UYARISI

Çiftçiler hububat, baklagil, yağlı tohumlu bitkiler ve dane mısır fark ödemeleri desteklemelerinden yararlanabilmeleri için 30 Eylül 2016 tarihinden itibaren il ve ilçe gıda tarım ve hayvancılık müdürlüklerine müracaat yapmaları gerekmektedir.

YERLİ ÜRÜNE YOĞUN İLGİ
YERLİ ÜRÜNE YOĞUN İLGİ

Yozgat'ta köylüler tarafından üretilen ve pazarda satışa sunulan yerli ürünler yoğun ili görüyor.

YOL ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR
YOL ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

İl Genel Meclisi Başkanı Halil Şahbaz, kentin mevsim şartlarını ön planda tutarak yol çalışmalarına başladıklarını belirterek, planlanan program dahilinde 1'inci ve 2'nci kat olmak üzere 440 kilometre yol yapacaklarını söyledi.

TÜRKİYE'DE BİR İLKE İMZA ATTILAR
TÜRKİYE'DE BİR İLKE İMZA ATTILAR

GTB iştiraki Borsa Gaziantep aracılığıyla, Kayseri Şekere ait Boğazlıyan Lisanslı Deposunda bulunan tarım ürünlerinin alım satımı elektronik ortamda gerçekleştirilerek birlikte bir ilke imza atıldı.

TARİH ERTELENDİ
TARİH ERTELENDİ

Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (SMMMO) Başkanı Ahmet Bulut, yazar kasa kullanma mecburiyeti olan vergi mükelleflerinden, 2014 yılı satışları veya gayri safi iş hasılatı 150 bin liradan az olan mükelleflerin, 1 Ocak 2017 tarihinden, itibaren ‘Yeni Nesil Ödeme Kaydedici' cihaz kullanma mecburiyetinin başlatılacağını anımsatarak, söz konusu tarihin 1 Ocak 2018'e ertelendiğini kaydetti.

KIRMIZI VE YEŞİL MERCİMEK HASADI YAPILDI
KIRMIZI VE YEŞİL MERCİMEK HASADI YAPILDI

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığının koordinasyon ve desteğiyle Ankara Tarla Bitkileri Merkez Araştırma Enstitüsünün koordinatörlüğünde yürütülen 2016 üretim sezonu için, Tayip köyünde kırmızı ve yeşil mercimek demonstrasyonunun hasadı yapıldı.Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ziyaattin Özdemir, " 2016 üretim sezonunda Tayip köyündeki çiftçimizin 10 Dekar arazisinde 1 çeşit kışlık yeşil mercimek, 3 çeşit kırmızı mercimek, kışlık olarak ekilmiş olup 2016 bahar döneminde ise aynı tarla içerisinde ayrılan 2 parsele yazlık yeşil mercimek ekimi gerçekleştirilmiştir. Bu ekimler tarla ikiye ayrılarak geleneksel toprak işlemeli ve toprak işlemesiz doğrudan ekim metotları ile ekilmiştir" dedi.