Son Dakika

2017 DAHA İYİ OLACAK
2017 DAHA İYİ OLACAK

2016 yılının kendileri için rekorlar yılı olduğunu dile getiren Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, 2017’nin daha iyi olacağına inandıklarını söyledi. 

SEDİR TOHUMU EKİMİ HAYAT KURTARIR
SEDİR TOHUMU EKİMİ HAYAT KURTARIR

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü (OGM) Saraykent ilçesine bağlı Beşkavak Köyü’nde kar üstünde sedir tohumu ekimi yaptı.

OTOGAZA 14 KURUŞ ZAM
OTOGAZA 14 KURUŞ ZAM

Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası (PÜİS), otogazın litre fiyatına 14 kuruş zam geldiğini belirtti. Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası (PÜİS), otogazın litre fiyatlarına bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 14 kuruş zam getirileceğini duyurdu. Zamdan sonra otogazın litre fiyatı İstanbul'da 2,79 liradan 2,93 liraya, Ankara'da 2,82 liradan 2,96 liraya, İzmir'de 2,78 liradan 2,92 liraya yükselecek.

244 BİN KOBİ BAŞVURDU
244 BİN KOBİ BAŞVURDU

Türkiye genelinde 15 bin KOBİ’nin yararlanabileceği KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteği programına 3 gün içerisinde toplam 244 bin 982 İşletme başvuru yaptı. Yozgat genelinde ise bin 655 işletme, kredi başvurusu yaptı. 

ÇEDAŞ, LED AMPUL HEDİYE ETTİ
ÇEDAŞ, LED AMPUL HEDİYE ETTİ

Döviz kurlarındaki artışın enerji maliyetlerine daha az etki etmesi için 'Enerji Tasarrufu' projesini hayata geçiren Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş (ÇEDAŞ) döviz bozdurma kampanyalarına destek olarak sorumluluk bölgelerindeki mahalle sakinlerini TL'ye geçiş için yönlendiren muhtarlara çevre ve enerji dostu LED ampul hediye etti. 

BOZDAĞ CEZAEVLERİNDEKİ DEAŞ’LI SAYISINI AÇIKLADI
BOZDAĞ CEZAEVLERİNDEKİ DEAŞ’LI SAYISINI AÇIKLADI

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, ““Ceza infaz kurumlarında DEAŞ terör örgütüne mensup 274'ü yabancı uyruklu olmak üzere 513 tutuklu ve 7 hükümlü bulunuyor”  dedi.

TIR-BANK DEVREYE GİRDİ
TIR-BANK DEVREYE GİRDİ

Kayseri Şeker’de çiftçinin hakkını alnının teri kurumadan verilmek üzere başlatılan girişimler çiftçiler tarafından büyük beğeni topluyor. Çiftçinin itibarını artırıcı girişimlere bir yenisi daha eklenerek Kayseri Şeker çiftçisinin pancar parasını ödemek için banka şubesi tır ile ilçeye taşındı.

YÜZDE 50 HİBE DESTEĞİ
YÜZDE 50 HİBE DESTEĞİ

Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Bireysel Sulama Sistemlerinin Desteklenmesi Hakkında Tebliğ Resmi Gazete’de yayımlandı.

ASGARİ ÜCRET AÇIKLANDI
ASGARİ ÜCRET AÇIKLANDI

Milyonlarca çalışanı ilgilendiren asgari ücretin ne kadar olacağı, ne zaman açıklanacağı soruları yanıtını buldu. 2017 yılı için asgari ücret belirlendi.

BİR REKORA İMZA ATTI
BİR REKORA İMZA ATTI

Kayseri Şeker’in  2016-2017 kampanya dönemindeki pancar bedellerini 26 Aralık tarihinden itibaren ödemeye başlaması çiftçiler tarafından büyük takdirle karşılandı.17 Ocak 2016 tarihinde 61.Kampanya döneminin pancar paralarını ödeyen Kayseri Şeker, 62. kampanya dönemine ait pancar bedellerini ise 26 Aralık 2016 günü ödemek suretiyle bir rekora daha imza attı.