Son Dakika

YOZGAT EKONOMİSİ KONUŞULDU
YOZGAT EKONOMİSİ KONUŞULDU

TÜMSİAD Yozgat Şube Başkanı Ali Çatar, beraberinde yönetim kurulu üyeleri ile AK Parti İl Başkanı Celal Köse, CHP Yozgat İl Başkanı Abdullah Yaşar ve MHP İl Başkanı Ferhat Altan’ı ziyaret etti. TÜMSİAD üyeleri CHP ziyaretinde Milletvekili Ali Keven ile de bir süre görüştüler.

KOSGEB’ten Kredi Desteği
KOSGEB’ten Kredi Desteği

İmalat sanayi sektöründe faaliyet gösteren işletmeler için KOSGEB tarafından verilecek, ’Makine Teçhizat Kredi Faiz Desteği’ için başvurular kabul edilmeye başlandı. Yozgat Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ESOB) Başkanı Latif Altın, başvuruların 1 Ağustos 2018 tarihine kadar devam edeceğini açıkladı. ESOB Başkanı Latif Altın, KOSGEB veri tabanına kaydı bulunan, KOSGEB desteklerinden yasaklı olmayan ve imalat sanayi sektöründe faaliyet gösteren tüm işletmelerin KOSGEB tarafından verilecek olan Makine Teçhizat Kredi Faiz Desteği’nden yararlanabileceğini söyledi. Makine Teçhizat Kredi Faiz Desteği için başvuruların kabul edilmeye başlandığını belirten Altın, yeni kredi faizi destek programı kapsamında işletmelerin kullanacakları kredilerin 300 bin liraya kadar olan kredi faizinin ya da kar payı giderlerinin KOSGEB tarafından karşılanacağını aktardı.  Altın, destek hakkında detaylı şu bilgileri verdi: “İşletmeler üçer aylık taksit ödemeleri halinde 36 ayda borçlarını ödeyecek. Kredi kullanan işletme ilk 6 ay kredi borcu ödemesi yapmayacak. KOSGEB kredi faizi desteği için başvuruda bulunmak isteyen işletmeler başvuru işlemlerini KOSGEB resmi internet sitesi üzerinden yapabilecek. Başvurular 1 Ağustos 2018 tarihine kadar kabul edilecek. Programdan yararlanmak isteyen işletmeler KOSGEB resmi web sayfasında (kosgeb.gov.tr) bulunan KOBİ/Girişimci Giriş menüsünden girerek e-hizmetler sayfasında, ‘2018 Yılı Makine Teçhizat Kredi Faiz Desteği Başvurusu’ şeklinde arama yaparak girecekleri başvuru formunu 1 Ağustos 2018 tarihine kadar doldurarak KOSGEB Müdürlüğüne başvuracak. İnceleme, onay ve revizyon işlemlerinin tamamlanmasının ardından 25 Ağustos 2018 - 3 Eylül 2018 tarihleri arasında KOSGEB Müdürlükleri tarafından nihai onayları verilen başvuru sahipleri destekten yararlanmaya hak kazanacaklar.

TÜFE YÜZDE 1,47 ARTTI
TÜFE YÜZDE 1,47 ARTTI

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Kayseri Bölge Müdürlüğünden alınan verilere göre ülkemizde TÜFE’de (2003=100) 2018 yılı Nisan ayında bir önceki aya göre yüzde 1,87, bir önceki yılın Aralık ayına göre yüzde 4,69, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 10,85 ve on iki aylık ortalamalara göre yüzde 11,06 artış gerçekleşti.

TÜFE Oranları Açıklandı
TÜFE Oranları Açıklandı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Kayseri Bölge Müdürlüğünden alınan verilere göre ülkemizde TÜFE’de (2003=100) 2018 yılı Mart ayında bir önceki aya göre yüzde 0,99, bir önceki yılın Aralık ayına göre yüzde 2,77, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 10,23 ve on iki aylık ortalamalara göre yüzde 11,14 artış gerçekleşti.

KONUT SATIŞLARI AZALDI
KONUT SATIŞLARI AZALDI

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Kayseri Bölge Müdürlüğünden alınan verilere göre; Yozgat' ta 2018 Şubat ayında 287 konut satıldı.

Zam Şampiyonu Belli Oldu
Zam Şampiyonu Belli Oldu

Şubat ayında fiyatı yüzde 40,8 artan dolmalık biber olurken, fiyatı en fazla düşen ürün erkek mont oldu. 

Konut Satışları Azaldı
Konut Satışları Azaldı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Kayseri Bölge Müdürlüğünden alınan verilere göre; Yozgat’ ta 2018 Ocak ayında 304 konut satıldı.

YAZAR ÇAMLICA, YÜREKLERE MİSAFİR OLDU
YAZAR ÇAMLICA, YÜREKLERE MİSAFİR OLDU

Eğitimci-Yazar Sait Çamlıca, Yozgat’ta ‘Motivasyon ve Başarı’ konferansı düzenledi.

Çiftçiler Gübreleme Çalışmalarına Başladı
Çiftçiler Gübreleme Çalışmalarına Başladı

Türkiye’nin önemli tarım bölgelerinden biri olan Yozgat’ta çiftçiler, bahar aylarının yaklaşmasıyla birlikte hububat ekili tarlalarda gübreleme çalışmalarına başladı.

“HIRSIZA DAVETİYE ÇIKARMAYIN”
“HIRSIZA DAVETİYE ÇIKARMAYIN”

Çilingirlik mesleğinin her önüne gelen tarafından yapılmaması gerektiği ve mesleğin özel hassasiyeti bakımından oda kaydı ile hologramlı ustalık belgesi ve tanıtım kartı olmayan kişilere anahtar emanet edilmemesi gerektiği belirtildi.