Son Dakika

İŞGEM’DE İLERLEME TOPLANTISI
İŞGEM’DE İLERLEME TOPLANTISI

Rekabetçi Sektörler Programı, Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği mali işbirliği anlaşması çerçevesinde Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülen Sorgun İŞGEM Projesi 4 aylık ilerleme toplantısı Sorgun Belediyesi Meclis toplantı salonunda Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, Sorgun Belediyesi Proje ekibi, Bakanlık yetkilileri, TÜMAŞ firması yetkilileri, GLOBAL İnşaat yetkilileri, KOSGEB İl müdürü Mustafa Işık, Sorgun Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Üzeyir Arslan'ın katılımıyla 27 Ekim 2016 tarihinde yapıldı. Yapılan ilerleme toplantısında, 23.06.2016 tarihinde sözleşmesi imzalanan projede ilk toplantı 13.07.2016 tarihinde yapıldığı ve günümüze kadar inşaatın  yüzde 20'lik kısmı tamamlandığı bildirildi.Projenin tamamlanma tarihi 30.06.2017 olarak belirlendiği ve bu tarihe yetişmesinde herhangi bir aksama olmadığı, emsal projelere göre hızla ilerlediği belirtildi. 

HAREKETLİLİK DEVAM EDİYOR
HAREKETLİLİK DEVAM EDİYOR

Galericiler Sitesi Başkanı Vedat Altınok, iş yoğunluğu açısından hareketli bir yaz dönemi geçirdiklerini belirterek 2. el otomobil piyasasındaki hareketliliğin devam ettiğini söyledi.

TOKİ 23 İLDE 105 ARSAYI  SATIŞA ÇIKARDI
TOKİ 23 İLDE 105 ARSAYI SATIŞA ÇIKARDI

TOKİ, Adana, Ağrı, Aksaray, Ankara, Antalya, Çankırı, Diyarbakır, Düzce, Elazığ, Erzincan, Eskişehir, Gaziantep, Gümüşhane, Iğdır, İstanbul, İzmir, Ordu, Samsun, Sivas, Tekirdağ, Trabzon, Van ve Yozgat’ta toplam 872 bin 274,37 metrekare büyüklüğüne sahip 105 adet arsayı (konut, ticaret, turizm, sanayi, akaryakıt ve servis, küçük sanayi sitesi, depolama, spor tesisi, otel, özel ilköğretim ve ortaöğretim niteliğinde) toplamda yaklaşık 715 milyon TL muhammen bedelle “açık artırma” yöntemi ile satışa sundu.

EYLÜL’DE 435 KONUT SATILDI
EYLÜL’DE 435 KONUT SATILDI

Yozgat'ta 2016 Eylül ayında 435 konut satıldı. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK)  verilerine göre, Türkiye genelinde konut satışları 2016 Eylül ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 17,8 oranında artarak 108 bin 918 oldu. TÜİK verilerine göre konut satışları Yozgat’ta 2015 yılına göre artış gösterdi. 

GLOBAY 20’NCİ MAĞAZASI İLE YOZGAT’TA
GLOBAY 20’NCİ MAĞAZASI İLE YOZGAT’TA

Mağazacılığı hayat felsefesi haline getiren Globay, 20’nci mağazası ile Yozgat’ta faaliyete başladı.

MİLLİ TARIM PROJESİNDE YOZGAT DA VAR
MİLLİ TARIM PROJESİNDE YOZGAT DA VAR

Başbakan Binali Yıldırım'ın açıkladığı "havza bazlı üretime dayalı destekleme modeli" ve "hayvancılıkta yerli üretimi destekleme modeli" olmak üzere iki ana temel üzerine oluşturulan "Milli Tarım Projesi"ne göre, 2023'te tarımsal hasılanın 150 milyar dolara, tarımsal ihracatın ise 40 milyar dolara yükseltilmesi hedefleniyor.

110 MİLYON TL TARIMSAL DESTEK SAĞLANDI
110 MİLYON TL TARIMSAL DESTEK SAĞLANDI

Yozgat çiftçisine 2016 yılı içerisinde 110 milyon TL tarımsal destek sağlandı. 

REHNİ KANUN TASARISI KANUNLAŞTI
REHNİ KANUN TASARISI KANUNLAŞTI

TBMM Genel Kurulu'nda, Ticari İşlemlerde Taşınır Rehni Kanunu Tasarısı, kanunlaştırıldı. Tasarı, teslimsiz taşınır rehin hakkının güvence olarak kullanımının yaygınlaştırılması, bu rehne konu taşınırların kapsamının genişletilmesi, taşınır rehinde aleniyetin sağlanması ile rehnin paraya çevrilmesinde alternatif yolların sunulması suretiyle finansmana erişimi kolaylaştırmayı amaçlıyor.

TARIM ÜNİVERSİTE İLE BİRLİKTE  DAHA NİTELİKLİ HALE GELECEK
TARIM ÜNİVERSİTE İLE BİRLİKTE DAHA NİTELİKLİ HALE GELECEK

Vali Kemal Yurtnaç, “Türkiye’de Çayır, Mera ve Yem Bitkileri Üretimimin Durumu, Sorunları ve Çözüm Yolları Çalıştayı’na” katıldı.         

AVRUPA’YA KOT DİKİYORUZ
AVRUPA’YA KOT DİKİYORUZ

2013 yılında Yozgat Organize Sanayi Bölgesi’nde (YOSB) üretime başlayan Öztürk Konfeksiyon dünyaca ünlü markalar için fason üretim yaparak başta Fransa olmak üzere Avrupa’nın tamamına kot pantolon ihraç ediyor. Öztürk Konfeksiyon firma sahibi Zeki Öztürk, firmanın temellerini 1997 yılında İstanbul’da attıklarını ve teşvik yasasının ardından 2013 yılında YOSB’de ikinci fabrika ile üretime geçtiklerini söyledi.