Son Dakika

SEDİR TOHUMU EKİMİ HAYAT KURTARIR
SEDİR TOHUMU EKİMİ HAYAT KURTARIR

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü (OGM) Saraykent ilçesine bağlı Beşkavak Köyü’nde kar üstünde sedir tohumu ekimi yaptı.

OTOGAZA 14 KURUŞ ZAM
OTOGAZA 14 KURUŞ ZAM

Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası (PÜİS), otogazın litre fiyatına 14 kuruş zam geldiğini belirtti. Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası (PÜİS), otogazın litre fiyatlarına bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 14 kuruş zam getirileceğini duyurdu. Zamdan sonra otogazın litre fiyatı İstanbul'da 2,79 liradan 2,93 liraya, Ankara'da 2,82 liradan 2,96 liraya, İzmir'de 2,78 liradan 2,92 liraya yükselecek.

244 BİN KOBİ BAŞVURDU
244 BİN KOBİ BAŞVURDU

Türkiye genelinde 15 bin KOBİ’nin yararlanabileceği KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteği programına 3 gün içerisinde toplam 244 bin 982 İşletme başvuru yaptı. Yozgat genelinde ise bin 655 işletme, kredi başvurusu yaptı. 

ÇEDAŞ, LED AMPUL HEDİYE ETTİ
ÇEDAŞ, LED AMPUL HEDİYE ETTİ

Döviz kurlarındaki artışın enerji maliyetlerine daha az etki etmesi için 'Enerji Tasarrufu' projesini hayata geçiren Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş (ÇEDAŞ) döviz bozdurma kampanyalarına destek olarak sorumluluk bölgelerindeki mahalle sakinlerini TL'ye geçiş için yönlendiren muhtarlara çevre ve enerji dostu LED ampul hediye etti. 

BOZDAĞ CEZAEVLERİNDEKİ DEAŞ’LI SAYISINI AÇIKLADI
BOZDAĞ CEZAEVLERİNDEKİ DEAŞ’LI SAYISINI AÇIKLADI

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, ““Ceza infaz kurumlarında DEAŞ terör örgütüne mensup 274'ü yabancı uyruklu olmak üzere 513 tutuklu ve 7 hükümlü bulunuyor”  dedi.

TIR-BANK DEVREYE GİRDİ
TIR-BANK DEVREYE GİRDİ

Kayseri Şeker’de çiftçinin hakkını alnının teri kurumadan verilmek üzere başlatılan girişimler çiftçiler tarafından büyük beğeni topluyor. Çiftçinin itibarını artırıcı girişimlere bir yenisi daha eklenerek Kayseri Şeker çiftçisinin pancar parasını ödemek için banka şubesi tır ile ilçeye taşındı.

YÜZDE 50 HİBE DESTEĞİ
YÜZDE 50 HİBE DESTEĞİ

Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Bireysel Sulama Sistemlerinin Desteklenmesi Hakkında Tebliğ Resmi Gazete’de yayımlandı.

ASGARİ ÜCRET AÇIKLANDI
ASGARİ ÜCRET AÇIKLANDI

Milyonlarca çalışanı ilgilendiren asgari ücretin ne kadar olacağı, ne zaman açıklanacağı soruları yanıtını buldu. 2017 yılı için asgari ücret belirlendi.

BİR REKORA İMZA ATTI
BİR REKORA İMZA ATTI

Kayseri Şeker’in  2016-2017 kampanya dönemindeki pancar bedellerini 26 Aralık tarihinden itibaren ödemeye başlaması çiftçiler tarafından büyük takdirle karşılandı.17 Ocak 2016 tarihinde 61.Kampanya döneminin pancar paralarını ödeyen Kayseri Şeker, 62. kampanya dönemine ait pancar bedellerini ise 26 Aralık 2016 günü ödemek suretiyle bir rekora daha imza attı.

ÇİFTÇİNİN YÜZÜ GÜLDÜ
ÇİFTÇİNİN YÜZÜ GÜLDÜ

Türkiye’nin önemli tarım bölgelerinden olan Yozgat’ta beklenilen kar yağışı bölge çiftçisinin yüzünü güldürdü.  Yerköy Ziraat Odası Başkanı Bahri Yılmaz, yaptığı açıklamada mevsim itibariyle beklenilen kar yağışının bölge çiftçisini sevindirdiğini söyledi. Yılmaz, "Çiftçimiz ekim ayında hububatını yani buğdayını tarlasına ekimini yaparak yağışların olmasını bekliyor. Maalesef bugüne kadar beklenilen yağış bir türlü gerçekleşmedi. Bu aylarda yağmur ve kar yağışı olması çiftçilerimiz açısından oldukça sevindirici karşılandı. Şu anda ekili tarım alanları karla kaplandı. İnşallah bundan sonra da bu yağışlar kış boyu devam eder" dedi.  Yağışların buğday açısından çok faydalı olduğunu vurgulayan Yılmaz, "Bu aylarda Kar yağışı ekili hububat alanları için çok önemlidir. Çünkü ne kadar kar yağarsa yağsın buğday için çok faydalıdır. Kar yağması buğdayda oluşabilecek hastalıkları yok eder ve ürünün üzerini örterek yorgan görevi görür. Soğuk ve dondan etkilenmez. Onların gelişmesini sağlar. Ürünün hasat döneminde daha kaliteli olması, daha verimli olmasına büyük etki eder. Bu bakımdan çiftçimiz bu kar yağışına çok sevindi. Meteorolojiden edindiğimiz bilgiye göre de kar yağışının devam edeceği belirtiliyor. İnşallah bundan sonrada devam eder" ifadelerini kullandı.