Son Dakika

TIR-BANK DEVREYE GİRDİ
TIR-BANK DEVREYE GİRDİ

Kayseri Şeker’de çiftçinin hakkını alnının teri kurumadan verilmek üzere başlatılan girişimler çiftçiler tarafından büyük beğeni topluyor. Çiftçinin itibarını artırıcı girişimlere bir yenisi daha eklenerek Kayseri Şeker çiftçisinin pancar parasını ödemek için banka şubesi tır ile ilçeye taşındı.

YÜZDE 50 HİBE DESTEĞİ
YÜZDE 50 HİBE DESTEĞİ

Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Bireysel Sulama Sistemlerinin Desteklenmesi Hakkında Tebliğ Resmi Gazete’de yayımlandı.

ASGARİ ÜCRET AÇIKLANDI
ASGARİ ÜCRET AÇIKLANDI

Milyonlarca çalışanı ilgilendiren asgari ücretin ne kadar olacağı, ne zaman açıklanacağı soruları yanıtını buldu. 2017 yılı için asgari ücret belirlendi.

BİR REKORA İMZA ATTI
BİR REKORA İMZA ATTI

Kayseri Şeker’in  2016-2017 kampanya dönemindeki pancar bedellerini 26 Aralık tarihinden itibaren ödemeye başlaması çiftçiler tarafından büyük takdirle karşılandı.17 Ocak 2016 tarihinde 61.Kampanya döneminin pancar paralarını ödeyen Kayseri Şeker, 62. kampanya dönemine ait pancar bedellerini ise 26 Aralık 2016 günü ödemek suretiyle bir rekora daha imza attı.

ÇİFTÇİNİN YÜZÜ GÜLDÜ
ÇİFTÇİNİN YÜZÜ GÜLDÜ

Türkiye’nin önemli tarım bölgelerinden olan Yozgat’ta beklenilen kar yağışı bölge çiftçisinin yüzünü güldürdü.  Yerköy Ziraat Odası Başkanı Bahri Yılmaz, yaptığı açıklamada mevsim itibariyle beklenilen kar yağışının bölge çiftçisini sevindirdiğini söyledi. Yılmaz, "Çiftçimiz ekim ayında hububatını yani buğdayını tarlasına ekimini yaparak yağışların olmasını bekliyor. Maalesef bugüne kadar beklenilen yağış bir türlü gerçekleşmedi. Bu aylarda yağmur ve kar yağışı olması çiftçilerimiz açısından oldukça sevindirici karşılandı. Şu anda ekili tarım alanları karla kaplandı. İnşallah bundan sonra da bu yağışlar kış boyu devam eder" dedi.  Yağışların buğday açısından çok faydalı olduğunu vurgulayan Yılmaz, "Bu aylarda Kar yağışı ekili hububat alanları için çok önemlidir. Çünkü ne kadar kar yağarsa yağsın buğday için çok faydalıdır. Kar yağması buğdayda oluşabilecek hastalıkları yok eder ve ürünün üzerini örterek yorgan görevi görür. Soğuk ve dondan etkilenmez. Onların gelişmesini sağlar. Ürünün hasat döneminde daha kaliteli olması, daha verimli olmasına büyük etki eder. Bu bakımdan çiftçimiz bu kar yağışına çok sevindi. Meteorolojiden edindiğimiz bilgiye göre de kar yağışının devam edeceği belirtiliyor. İnşallah bundan sonrada devam eder" ifadelerini kullandı.

RÖMORK VE MAKAS ÜRETİMİNDE TÜRKİYE LİDERİ
RÖMORK VE MAKAS ÜRETİMİNDE TÜRKİYE LİDERİ

Organize Sanayi Bölgesi içerisinde faaliyet gösteren ve römork makası ile otomotiv sektörünün ihtiyaç duyduğu malzemelerin üretimini gerçekleştiren Kahraman Çelik Makas, Türkiye genelinde bu alanda faaliyet gösteren 3 firmadan biri olma özelliği taşıyor.

50 BİN TL FAİZSİZ KREDİ BAŞVURULARI BAŞLIYOR
50 BİN TL FAİZSİZ KREDİ BAŞVURULARI BAŞLIYOR

“KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteği” başvuru tarihleri açıklandı ve çok kısa zaman içerisinde başvurularn sona ereceği KOSGEB internet sitesinden duyuruldu.

FIRTINA DİNDİ, BALIK FİYATLARI DÜŞTÜ
FIRTINA DİNDİ, BALIK FİYATLARI DÜŞTÜ

Yozgat’ta geçen hafta balık fiyatlarında yaşanan artış normale döndü. Balık tezgahları tekrar canlanırken vatandaşta balığa akın etti. 

AKARYAKITA YİNE ZAM GELDİ
AKARYAKITA YİNE ZAM GELDİ

Dün alkollü içecek ve sigaraya gelen zammın ardından bugünde akaryakıt dağıtım şirketleri benzine 15, motorine ise 16 kuruş zam yaptı. Benzin son yılların en yüksek fiyatını gördü.

SİGARAYA ZAM GELDİ
SİGARAYA ZAM GELDİ

Milyonlarca tiryakiyi ilgilendiren Alkollü içkiler ile tütün ürünlerinden alınan Özel Tüketim Vergisi’ne zam geldi.