Son Dakika

FIRTINA DİNDİ, BALIK FİYATLARI DÜŞTÜ
FIRTINA DİNDİ, BALIK FİYATLARI DÜŞTÜ

Yozgat’ta geçen hafta balık fiyatlarında yaşanan artış normale döndü. Balık tezgahları tekrar canlanırken vatandaşta balığa akın etti. 

AKARYAKITA YİNE ZAM GELDİ
AKARYAKITA YİNE ZAM GELDİ

Dün alkollü içecek ve sigaraya gelen zammın ardından bugünde akaryakıt dağıtım şirketleri benzine 15, motorine ise 16 kuruş zam yaptı. Benzin son yılların en yüksek fiyatını gördü.

SİGARAYA ZAM GELDİ
SİGARAYA ZAM GELDİ

Milyonlarca tiryakiyi ilgilendiren Alkollü içkiler ile tütün ürünlerinden alınan Özel Tüketim Vergisi’ne zam geldi.

SATIŞLAR ARTTI
SATIŞLAR ARTTI

Kışın gelmesi ve havaların soğumasıyla birlikte şapka, bere ve atkı satışı yapan esnafın yüzü güldü.  Yozgat’ta havaların soğumasıyla birlikte kışlık giysilerin yanı sıra şapka, atkı satışları da arttı.

TMO İLE SÖZLEŞME
TMO İLE SÖZLEŞME

 Kayseri Şeker tarafından 2016 yılı yatırımları kapsamında Develi İlçesi Gaziköy’e yapılan lisanslı depoya alınan danelik mısır için TMO ile protokol imzalandı. 

150 DEKAR ARAZİ TARIMA YENİDEN KAZANDIRILIYOR
150 DEKAR ARAZİ TARIMA YENİDEN KAZANDIRILIYOR

Kayseri Şeker’de erozyonu önleme çalışmaları kapsamında, rüzgar erozyonu ve verimli toprakların pancar ile birlikte fabrikaya taşınması engellenerek mauslarla yükleme yapılmak suretiyle yılda 150 dekar arazinin tarıma yeniden kazandırıldığı belirtildi. 

GENÇ ÇİFTÇİLERE DAĞITIM YAPILDI
GENÇ ÇİFTÇİLERE DAĞITIM YAPILDI

Tarımda genç çiftçilerin desteklenmesi, gelir düzeyinin yükseltilmesi ve köylerde genç nüfusun istihdamına katkı sağlayacak tarımsal üretime yönelik projelerin desteklenmesi amacıyla uygulamaya konulan "Genç Çiftçi Projesi" kapsamında Yozgat Merkez ve Sorgun İlçesinde büyükbaş hayvanlar sahiplerine dağıtıldı.

ŞEKER PANCARINA   REKOR TABAN FİYAT
ŞEKER PANCARINA REKOR TABAN FİYAT

Pancar üreticisinin 2016-2017 Kampanya dönemi için beklediği şeker pancarı taban fiyatını Başbakan Binali Yıldırım 8 Kasım Salı günü TBMM de yapılan Ak Parti Grup toplantısında 210 lira  olarak açıkladı.

AÇILIŞ 16 KASIM'DA
AÇILIŞ 16 KASIM'DA

Yozgat Belediyesi tarafından inşa edilen ve pazarcı- sebzeci esnafın 40-50 yıllık beklentisi olan kapalı pazar yeri inşaatı tamamlandı. Belediye Başkanı Kazım Arslan, beklenen açılışın 16 Kasım’da yapılacağını söyledi. Arslan, “Bugün ışıklarını da yaktığımız tesiste Hal Müdürlüğümüz idari bölümleri, Pazarcılar derneği bürosu, mescit, lokanta, çay evi gibi ünitelerinin yanı sıra kadın-erkek- engelli tuvaletleri de bulunmaktadır.İnsanlarımız artık son derece modern ve sağlıklı bir ortamda alışverişlerini yapabileceklerdir” diye konuştu.

İŞGEM’DE İLERLEME TOPLANTISI
İŞGEM’DE İLERLEME TOPLANTISI

Rekabetçi Sektörler Programı, Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği mali işbirliği anlaşması çerçevesinde Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülen Sorgun İŞGEM Projesi 4 aylık ilerleme toplantısı Sorgun Belediyesi Meclis toplantı salonunda Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, Sorgun Belediyesi Proje ekibi, Bakanlık yetkilileri, TÜMAŞ firması yetkilileri, GLOBAL İnşaat yetkilileri, KOSGEB İl müdürü Mustafa Işık, Sorgun Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Üzeyir Arslan'ın katılımıyla 27 Ekim 2016 tarihinde yapıldı. Yapılan ilerleme toplantısında, 23.06.2016 tarihinde sözleşmesi imzalanan projede ilk toplantı 13.07.2016 tarihinde yapıldığı ve günümüze kadar inşaatın  yüzde 20'lik kısmı tamamlandığı bildirildi.Projenin tamamlanma tarihi 30.06.2017 olarak belirlendiği ve bu tarihe yetişmesinde herhangi bir aksama olmadığı, emsal projelere göre hızla ilerlediği belirtildi.