Son Dakika

ÇALIŞMALAR BAŞLADI
ÇALIŞMALAR BAŞLADI

I Yozgat  Belediyesi, sosyal belediyecilik anlayışı kapsamında başlattığı sportif tesis çalışmalarına bir yenisini eklemek üzere çalışmaları başlattı.

TÜFE YOZGAT’TA ARTTI
TÜFE YOZGAT’TA ARTTI

TÜİK Kayseri Bölge Müdürlüğünden alınan verilere göre Kayseri, Sivas ve Yozgat bölgesinde Nisan ayında Tüketici Fiyatları Endeksi'nde bir önceki aya göre yüzde 0,83 artış, bir önceki yılın aralık ayına göre yüzde 5,34 artış, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 13,24 artış ve on iki aylık ortalamalara göre ise yüzde 9,14 artış gerçekleşti. 

13 GENÇ ÇİFTÇİYE HİBE DESTEĞİ
13 GENÇ ÇİFTÇİYE HİBE DESTEĞİ

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın başlattığı Kırsal Kalkınma Destekleri kapsamında "Genç Çiftçi Hibe Programı" kapsamında, Boğazlıyan İlçesi’nden 755 proje başvurusu yapıldı. 

ZAM ŞAMPİYONU KABAK
ZAM ŞAMPİYONU KABAK

Türkiye Ocak ayı zam şampiyonu kabak olurken, fiyatı en fazla düşen ürün ise kadın ceketi oldu. Kabak Yozgat’ta 9,90 TL’den satılıyor. 

BENZİNE 7 KURUŞ ZAM
BENZİNE 7 KURUŞ ZAM

Benzinin litre fiyatına 7 kuruş zam yapıldı. 

KAYIN MANTARININ HASADI YAPILDI
KAYIN MANTARININ HASADI YAPILDI

Bozok Üniversitesi Ziraat Fakültesi bünyesinde kayın mantarının deneme üretimi gerçekleştirildi. Normalde ağaç kütüklerinde yetiştirilen kayın mantarının Bozok Üniversitesi’nde yapılan farklı kompost fermantasyon çalışması ile içinde saman ve bitkisel atıkların bulunduğu torbalarda üretildi.  Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Gülden Balcı yürütücülüğünde gerçekleştirilen kayın mantarı deneme üretiminin ilk hasadı Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey’in katılımıyla gerçekleştirildi. Besin değeri diğer kültür mantarlarından daha yüksek olan kayın mantarı bu deneme üretimi ile üreticilere alternatif bir üretim modeli sunuyor. Karacabey deneme üretimi gerçekleştirilen kayın mantarının hasadı sırasında Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yaşar Karadağ ve ekibinden bilgiler aldı.

TKDK’DAN REKOR YATIRIM
TKDK’DAN REKOR YATIRIM

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Yozgat İl Koordinatörlüğü 2016 Aralık sonu ile IPARD I programını tamamladı.

2017 DAHA İYİ OLACAK
2017 DAHA İYİ OLACAK

2016 yılının kendileri için rekorlar yılı olduğunu dile getiren Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, 2017’nin daha iyi olacağına inandıklarını söyledi. 

SEDİR TOHUMU EKİMİ HAYAT KURTARIR
SEDİR TOHUMU EKİMİ HAYAT KURTARIR

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü (OGM) Saraykent ilçesine bağlı Beşkavak Köyü’nde kar üstünde sedir tohumu ekimi yaptı.

OTOGAZA 14 KURUŞ ZAM
OTOGAZA 14 KURUŞ ZAM

Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası (PÜİS), otogazın litre fiyatına 14 kuruş zam geldiğini belirtti. Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası (PÜİS), otogazın litre fiyatlarına bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 14 kuruş zam getirileceğini duyurdu. Zamdan sonra otogazın litre fiyatı İstanbul'da 2,79 liradan 2,93 liraya, Ankara'da 2,82 liradan 2,96 liraya, İzmir'de 2,78 liradan 2,92 liraya yükselecek.