Son Dakika

SATIŞLAR ARTTI
SATIŞLAR ARTTI

Kışın gelmesi ve havaların soğumasıyla birlikte şapka, bere ve atkı satışı yapan esnafın yüzü güldü.  Yozgat’ta havaların soğumasıyla birlikte kışlık giysilerin yanı sıra şapka, atkı satışları da arttı.

TMO İLE SÖZLEŞME
TMO İLE SÖZLEŞME

 Kayseri Şeker tarafından 2016 yılı yatırımları kapsamında Develi İlçesi Gaziköy’e yapılan lisanslı depoya alınan danelik mısır için TMO ile protokol imzalandı. 

150 DEKAR ARAZİ TARIMA YENİDEN KAZANDIRILIYOR
150 DEKAR ARAZİ TARIMA YENİDEN KAZANDIRILIYOR

Kayseri Şeker’de erozyonu önleme çalışmaları kapsamında, rüzgar erozyonu ve verimli toprakların pancar ile birlikte fabrikaya taşınması engellenerek mauslarla yükleme yapılmak suretiyle yılda 150 dekar arazinin tarıma yeniden kazandırıldığı belirtildi. 

GENÇ ÇİFTÇİLERE DAĞITIM YAPILDI
GENÇ ÇİFTÇİLERE DAĞITIM YAPILDI

Tarımda genç çiftçilerin desteklenmesi, gelir düzeyinin yükseltilmesi ve köylerde genç nüfusun istihdamına katkı sağlayacak tarımsal üretime yönelik projelerin desteklenmesi amacıyla uygulamaya konulan "Genç Çiftçi Projesi" kapsamında Yozgat Merkez ve Sorgun İlçesinde büyükbaş hayvanlar sahiplerine dağıtıldı.

ŞEKER PANCARINA   REKOR TABAN FİYAT
ŞEKER PANCARINA REKOR TABAN FİYAT

Pancar üreticisinin 2016-2017 Kampanya dönemi için beklediği şeker pancarı taban fiyatını Başbakan Binali Yıldırım 8 Kasım Salı günü TBMM de yapılan Ak Parti Grup toplantısında 210 lira  olarak açıkladı.

AÇILIŞ 16 KASIM'DA
AÇILIŞ 16 KASIM'DA

Yozgat Belediyesi tarafından inşa edilen ve pazarcı- sebzeci esnafın 40-50 yıllık beklentisi olan kapalı pazar yeri inşaatı tamamlandı. Belediye Başkanı Kazım Arslan, beklenen açılışın 16 Kasım’da yapılacağını söyledi. Arslan, “Bugün ışıklarını da yaktığımız tesiste Hal Müdürlüğümüz idari bölümleri, Pazarcılar derneği bürosu, mescit, lokanta, çay evi gibi ünitelerinin yanı sıra kadın-erkek- engelli tuvaletleri de bulunmaktadır.İnsanlarımız artık son derece modern ve sağlıklı bir ortamda alışverişlerini yapabileceklerdir” diye konuştu.

İŞGEM’DE İLERLEME TOPLANTISI
İŞGEM’DE İLERLEME TOPLANTISI

Rekabetçi Sektörler Programı, Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği mali işbirliği anlaşması çerçevesinde Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülen Sorgun İŞGEM Projesi 4 aylık ilerleme toplantısı Sorgun Belediyesi Meclis toplantı salonunda Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, Sorgun Belediyesi Proje ekibi, Bakanlık yetkilileri, TÜMAŞ firması yetkilileri, GLOBAL İnşaat yetkilileri, KOSGEB İl müdürü Mustafa Işık, Sorgun Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Üzeyir Arslan'ın katılımıyla 27 Ekim 2016 tarihinde yapıldı. Yapılan ilerleme toplantısında, 23.06.2016 tarihinde sözleşmesi imzalanan projede ilk toplantı 13.07.2016 tarihinde yapıldığı ve günümüze kadar inşaatın  yüzde 20'lik kısmı tamamlandığı bildirildi.Projenin tamamlanma tarihi 30.06.2017 olarak belirlendiği ve bu tarihe yetişmesinde herhangi bir aksama olmadığı, emsal projelere göre hızla ilerlediği belirtildi. 

HAREKETLİLİK DEVAM EDİYOR
HAREKETLİLİK DEVAM EDİYOR

Galericiler Sitesi Başkanı Vedat Altınok, iş yoğunluğu açısından hareketli bir yaz dönemi geçirdiklerini belirterek 2. el otomobil piyasasındaki hareketliliğin devam ettiğini söyledi.

TOKİ 23 İLDE 105 ARSAYI  SATIŞA ÇIKARDI
TOKİ 23 İLDE 105 ARSAYI SATIŞA ÇIKARDI

TOKİ, Adana, Ağrı, Aksaray, Ankara, Antalya, Çankırı, Diyarbakır, Düzce, Elazığ, Erzincan, Eskişehir, Gaziantep, Gümüşhane, Iğdır, İstanbul, İzmir, Ordu, Samsun, Sivas, Tekirdağ, Trabzon, Van ve Yozgat’ta toplam 872 bin 274,37 metrekare büyüklüğüne sahip 105 adet arsayı (konut, ticaret, turizm, sanayi, akaryakıt ve servis, küçük sanayi sitesi, depolama, spor tesisi, otel, özel ilköğretim ve ortaöğretim niteliğinde) toplamda yaklaşık 715 milyon TL muhammen bedelle “açık artırma” yöntemi ile satışa sundu.

EYLÜL’DE 435 KONUT SATILDI
EYLÜL’DE 435 KONUT SATILDI

Yozgat'ta 2016 Eylül ayında 435 konut satıldı. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK)  verilerine göre, Türkiye genelinde konut satışları 2016 Eylül ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 17,8 oranında artarak 108 bin 918 oldu. TÜİK verilerine göre konut satışları Yozgat’ta 2015 yılına göre artış gösterdi.