Son Dakika

Süt Soğutma Merkezi Açıldı
Süt Soğutma Merkezi Açıldı

Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı (TANAP) Projesi tarafından finanse edilen Yozgat ili Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği tarafından yürütülen “Yozgat İli Soğuk Süt Zinciri Projesi” kapsamında Süt Soğutma Merkezinin açılışı düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

"Faydalı İşlere İmza Atacağız"

Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) Mart ayı Yönetim Kurulu Toplantısında konuşan ORAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, “Hem illerimiz açısından hem de ülkemiz açısından faydalı işlere imza atmayı düşünüyoruz” dedi. 

Yatırımcılarla Bir Araya Geldiler
Yatırımcılarla Bir Araya Geldiler

Vali Kadir Çakır, Organize Sanayi Bölgesinde işletmesi bulunan yatırımcılarla bir araya gelerek toplantı gerçekleştirdi. 

KOBİ'LERE 20 MİLYON TL DESTEK
KOBİ'LERE 20 MİLYON TL DESTEK

Orta Anadolu Kalkınma Ajansı'nın (ORAN) Eylül Ayı Yönetim Kurulu Toplantısında konuşan ORAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Kayseri Valisi Süleyman Kamçı; Orta Anadolu Kalkınma Ajansı Mali Destek Programlarının değerlendirme süreçleri tamamlanmış olup sözleşme sürecinin başladığını söyledi. Vali Kamçı ayrıca, Sivas'ta yapılması planlanan Hamidiye Şehir ve Sanayi Mektebi ve Yozgat'ta yapılması planlanan 'Yozgat Hayvan Hastanesi Borsası' Projeleri için bakanlıktan onay beklendiğini de belirtti. 

ÜYELERE KREDİ DESTEĞİ
ÜYELERE KREDİ DESTEĞİ

Boğazlıyan Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Harun Halıcı, KOBİ Destek Kredisi hakkında açıklamada bulundu.

İşverenlere  İşbirliği Çağrısı
İşverenlere İşbirliği Çağrısı

Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürü Taner Yıldız, eğitim programlarının uygulanmasına yönelik işverenlere işbirliği çağrısında bulundu. 

PANCAR ALIMLARI BAŞLADI
PANCAR ALIMLARI BAŞLADI

Kayseri Şeker’e bağlı Boğazlıyan Şeker Fabrikasının 12 nci Kampanya dönemini dün itibariyle başladı.

“Esnafımız Sıfır Faizli Cansuyu Kredisi Bekliyor”
“Esnafımız Sıfır Faizli Cansuyu Kredisi Bekliyor”

Yozgat Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Latif Altın, esnaf ve sanatkarın nakit sıkıntısının giderilmesi için sıfır faizli 12 ay geri ödemesiz can suyu kredisi verilmesini istedi. 

Döviz Kömür Satışlarını Da Etkiledi
Döviz Kömür Satışlarını Da Etkiledi

Ülkede yaşanan gelişmeler nedeniyle doların yükselmesi, vatandaşı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Yozgat’ta kömürcülük işiyle uğraşan Ahmet Bozkurt, doların yükselmesiyle birlikte geçen yıl 900 TL’ye satılan ithal kömürün tonunun Bin 450 TL yükselttiğini söyledi.

"Merdiven Altı Ürünlere Dikkat"

Yozgat Ticaret İl Müdürü İbrahim Akdaş, okul için alışveriş yapan tüketicileri ürün satın alırken dikkatli olmaları konusunda uyardı.