Son Dakika

BİRLİK  VE  BERABERLİKLE  ŞAMPİYONLUĞA
BİRLİK VE BERABERLİKLE ŞAMPİYONLUĞA

Yozgatspor 1959 FK Teknik Direktör Memduh Fidan, yeni sezonda işlerinin kolay olmayacağını belirterek, birlik ve beraberliği sağlayarak şampiyonluğa ulaşacaklarını söyledi. Bölgesel Amatör Lig’de şampiyonluk hedefleyen Yozgatspor’da yeni sezon hazırlıkları 15 Temmuz’da start alacak. Yozgatspor ile sözleşme imzaladıktan sonra mesaini yoğunlaştıran Teknik Direktör Memduh Fidan, yeni sezon için hazırlıklarını tamamladı. Yozgatspor’un hak etmediği bir ligde bulunduğunu dile getiren Teknik Direktör Memduh Fidan, başarıyı yakalamak için herkesin el vermesi gerektiğini söyledi. Yeni sezonun zor geçeceğini belirten tecrübeli teknik adam, genç, mücadele eden, koşan bir takım oluşturduklarını aktardı. Hazırlık dönemini çalışarak geçireceklerinin altını çizen Fidan, “Transfer ettiğimiz oyuncular takıma katkı verecek isimler. Takım olma yolunda hazırlık kamplarını en iyi şekilde değerlendireceğiz. Üç etaplı planladığımız kamp döneminde teknik, taktik ve kondisyon üzerinde duracağız. Özellikle sezon boyunca her hangi bir sıkıntı yaşamamak için işi sıkı tutacağız” dedi. Futbolun sahada oynandığını ve mücadele edenin kazandığını ifade eden Fidan, şampiyonluk hedefine ulaşmak için güçlü olmak zorunda olduklarını aktardı. Transfer çalışmalarının planları dahilinde ilerlediğini vurgulayan Teknik direktör Fidan, stoper ve orta sahaya bir transfer yapacaklarına değindi.

GENEL KURUL YARIN
GENEL KURUL YARIN

Yozgat Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF), olağan genel kurulu toplantısı yarın yapılacak. Yozgat’ta sporun gelişmesi ve sorunlarının çözümüne yönelik çalışmalar yapan ASKF yönetimi Cuma günü yapılacak kongre ile spor camiasından güven oyu alarak görevine devam etmeyi planlıyor. 103 delegesi bulunan ASKF seçimlerine mevcut başkan Hakan Bektaş’ın tek aday olarak girmesi bekleniyor. ASKF Başkanı Hakan Bektaş, genel kurul çalışmalarının  başladığını belirterek, olağan genel kurulun yarın saat 14.00’de Sedefler Düğün Salonu’nda gerçekleştirileceğini aktardı. Başkan Bektaş, olağan genel kurulda yeniden aday olacağını belirterek, başlattıkları projeleri devam ettirmek istediklerini kaydetti. Görev süreci içerisinde amatör sporu adına birçok faaliyetlerde bulunduklarını belirten Bektaş,  amatör kulüplerinden içerisinde bulunduğu çıkmazların önüne geçmek için yoğun çaba harcadıklarının altını çizdi. Amatör kulüplerin yaşadığı malzeme sıkıntılarının girişimleri çerçevesinde çözüldüğünü vurgulayan Bektaş, “Yeni dönemde çok farklı projelerle kentin spor geleceğine yön vermek için çaba sarf edeceğiz. Yozgat’ta sporun daha da güçlenmesi için elimizden gelenin ene iyisini yapmaya çalışacağız” dedi. Yozgat’ta ‘önce kardeşiz, son rakibiz’ sloganıyla sporun kardeşlik ve dostluk olgusunu ön plana çıkarmaya çalıştıklarını ifade eden Bektaş, yarın  yapılacak genel kurulun yeni bir başlangıç olacağını kaydetti.

YENİ SEZON 15  TEMMUZ’DA TOPLANACAK
YENİ SEZON 15 TEMMUZ’DA TOPLANACAK

Bölgesel Amatör Lig’de şampiyonluk parolası ile yola çıkacak Yozgatspor 1959 FK, yeni sezon için 15 Temmuz’da toplanacak. Konuyla ilgili açıklama yapan Yozgatspor 1959 FK Teknik Direktör Memduh Fidan, yeni sezon planlamasını yaptıklarını belirterek, takım içerisinde çok çalışanın ve hak edenin formayı giyeceğini kaydetti. Futbolcu transferinin erken tamamlandığını dile getiren Fidan,  ligde çok çalışanın mutlu sona ulaşacağını söyledi. 

BEKTAŞ, TEKRAR ADAY
BEKTAŞ, TEKRAR ADAY

Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Hakan Bektaş, 30 Haziran’da yapılacak olağan genel kurulda tekrar aday olduğunu söyledi. Yozgat’ta göreve geldikleri günden bu yana sporun gelişmesine yönelik programlar yaptıklarını dile getiren Bektaş, ortaya çıkan ayrışmaları ortadan kaldırdıklarını ifade etti. Spordaki sorunların ancak birlik ve beraberlik içerisinde çözüleceğini aktaran Bektaş, “Sportif müsabakalarda ‘önce kardeşiz sonra rakibiz’ sloganını öne çıkardık. Spor sahalarında istenmeyen görüntülerin önüne geçmeye çalıştık. Yeni dönemde de farklı projeler hazırlayıp sporun gelişmesi ve sorunların çözümüne yol bulacağız” dedi.  Yozgat’ta amatör spor kulüplerinin mali sıkıntı içerisinde olduklarının altını çizen Bektaş, kulüpleri malzeme desteklerinin İl Özel İdaresi tarafından sağlandığını kaydetti. Bektaş, “Yozgat, spor merkezi olabilecek potansiyel ve kaynaklara sahip. İmkanlarımız oldukça yüksek. 

HENTBOLCULAR ORDU'YA İDDİALI GİTTİ
HENTBOLCULAR ORDU'YA İDDİALI GİTTİ

Aile ve Sosyal Politikalar Gençlik ve Spor Kulübü Yozgat Şubesi Bayan Hentbol Takımı 2. Lig terfi maçları için Ordu'ya gitti.  Aile ve Sosyal Politikalar Gençlik ve Spor Kulübü Yozgat Şubesi Bayan Hentbol Takımı, 19-21 Haziran 2017 tarihleri arasında Ordu'da düzenlenecek olan Bölgesel Lig müsabakalarına katılacak. Ordu grubunda yer alan Aile ve Sosyal Politikalar Gençlik ve Spor Kulübü Yozgat Şubesi Bayan Hentbol Takımı, Sinop Kaleşehirspor Kulübü, Tunceli Pertek Belediyespor Kulübü ve Tokat Turhal Mehmet Akif İlköğretimokulu Spor Kulübü ile karşılacak. Grupta ilk iki sırayı yer alan 2 takım 2. Lige terfi etmek için Ankara'da düzenlenecek final müsabakalarına katılmaya hak kazanacak. Bölgesel Lig müsabakaları için hazırlıklarını tamamladıklarını söyleyen Kulüp Başkanı Musa Saydam, hedeflerinin 2.lige çıkmak olduğunu söyledi. Takımın yeni kurulduğunu hatırlatan Saydam, takımlarında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nda koruma ve bakım altında bulunan çocukların da yer aldığını ifade etti.

“TÜRK GÜREŞİ  YÜKSELİŞ GÖSTERİYOR”
“TÜRK GÜREŞİ YÜKSELİŞ GÖSTERİYOR”

Türkiye Güreş Federasyonu Koordinatörü Ata Karataş, güreşin çok zor bir spor olduğunu belirterek, “Ama bütün zorluklara rağmen Türk Güreşi yükseliş gösteriyor” dedi. 

YAZ SPOR OKULLARI 29 HAZİRANDA
YAZ SPOR OKULLARI 29 HAZİRANDA

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından  ülke nüfusunun büyük bir bölümünü oluşturan çocuk ve gençlerin serbest zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmelerini sağlayarak, onları zararlı alışkanlıklardan korumak, ruhen ve bedenen sağlığı yerinde sportmen bir nesil oluşturmak ve 2017 yılı yaz aylarının gelmesi nedeniyle İl Spor Merkezleri, Engeliler Spor Merkezleri Çalışmaları, Ailem ile Spor Yapıyorum Projesi, Yaz Spor Okulları kayıtlarının başlaması ve sporcu sayılarının artırılmasına yönelik Antrenör toplantısı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü  Oğuzhan Güneşer başkanlığında yapıldı.

SPROCULARDAN VEDA
SPROCULARDAN VEDA

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne  bağlı Güreş Eğitim Merkezinde eğitimlerini tamamlayan Milli Takım Sporcuları, Gençlik Hizmetleri ve Spor  İl Müdürü Oğuzhan Güneşer'i makamında ziyaret ederek vedalaştı. 

TRANSFER ÇALIŞMALARI TAM GAZ
TRANSFER ÇALIŞMALARI TAM GAZ

Bölgesel Amatör Lig’de şampiyonluk mücadelesi verecek olan Yozgatspor 1959 FK’da transfer çalışmaları sorunsuz devam ediyor. Teknik Direktör Memduh Fidan’ın verdiği rapor doğrultusunda hareket eden kırmızı siyahlı yönetim, görüşme yaptığı futbolcularla anlaşarak sözleşme imzalıyor. İç ve dış transfer çalışmalarını birlikte sürdüren yönetim genç, koşan, mücadele eden bir takım oluştururken, takıma ağabeylik yapacak önemli bir ismi de kadrouna dahil edecek. Bölgesel Amatör Ligi’nde şampiyonluk mücadelesi verecek olan Yozgatspor, U18 Milli takımda da forma giyen Oğulcan Aktaş ve takım arkadaşı Ahmet Ceran ile birlikte Arsinspor’un golcü oyuncusu Omar Abdul Razzak’ı renklerine dahil etti, iç transferde Kıvanç Dağ ile sözleşme imzalandı. Kırmızı siyahlı ekibin transfer listesinde bulunan Oğulcan Aktaş, Bucaspor altyapısından yetişti. U18 Milli takımda da görev yapan Oğulcan Aktaş, Altınova Belediyespor’da son iki sezondur sol kanatta görev yapıyordu. Sarayönü Belediyespor’da ilk futbol hayatına başlayan Ahmet Ceran ise Altınova Belediyespor da sağ ve sol açık olarak iki sezondur görev yapıyordu. Yapılan görüşmeler ardından her iki oyuncu ile de anlaşmaya varılarak, transfer edildi. Arsinspor’da şampiyonluk yaşayan Omar Abdul Razzak, iki sezonda rakip fileleri 23 kez havalandırdı. Forvet arkası ve orta sahada görev yapan Omar, artık Yozgatspor için gollerini sıralayacak. İç transferde ise Kıvanç Dağ ile yeniden sözleşme imzaladıklarını belirten Asbaşkan Ahmet Akgün, önümüzdeki günlerde yeni isimlerin de takıma dahil olacağını söyledi. Akgün, transfer çalışmalarını hafta sonuna kadar sürdüreceklerini belirterek, bugüne kadar listede bulunan futbolcularla yaptıkları görüşmelerin ardından sözleşme imzaladıklarını aktardı. Akgün, yeni sezonda hedeflerinin şampiyonluk olduğuna dikkat çekerek, transfer çalışmalarında hata yapmak istemediklerini kaydetti.

HEDEF GÜÇLÜ KADRO
HEDEF GÜÇLÜ KADRO

Bölgesel Amatör Lig’de mücadele verecek olan Yozgatspor 1959 FK Çengelköyspor’dan Uğur Bingöl’ü kadrosuna kattı. Bölgesel Amatör Lig’de şampiyonluk için güçlü bir kadro oluşturmaya çalışan Yozgatspor 1959 FK, transfer çalışmalarını sürdürüyor.