Son Dakika

ASKF’DE GÖREV DAĞILIMI
ASKF’DE GÖREV DAĞILIMI

Yozgat  Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nda, 30 Haziran 2017 tarihinde yapılan 10.olağan genel kurul toplantısı sonrası göreve gelen yeni yönetim kurulu ilk toplantısını yaptı. Hakan Bektaş başkanlığında toplanan Yönetim Kurulu, tüzük ve kanun gereği ilk toplantıda görev dağılımını gerçekleştirdi.

HEP BİRLİKTE YOZGATSPOR PROFESYONEL LİGE
HEP BİRLİKTE YOZGATSPOR PROFESYONEL LİGE

Bölgesel Amatör Lig’deki temsilcimiz Yozgatspor 1959 FK için başlatılan ‘Vefa yılında dokunuş’ kampanyasının ardından bir kampanyada Yozgat Valiliği tarafından başlatıldı.

2017 İL SPOR MERKEZLERİ AÇILDI
2017 İL SPOR MERKEZLERİ AÇILDI

2017 Yılı İl Spor Merkezleri Açılış Töreni Rıza Kayaalp Spor Salonunda düzenlendi. Gençlik Hizmetleri ve Spor  İl Müdürü  Oğuzhan Güneşer, şube müdürleri, veliler ve sporcuların katıldığı program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. 

GENEL KURUL BUGÜN
GENEL KURUL BUGÜN

Yozgat Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu olağan genel kurul toplantısı bugün saat 14.00’te Sedefler Düğün Salonu’nda yapılacak. 

BİRLİK  VE  BERABERLİKLE  ŞAMPİYONLUĞA
BİRLİK VE BERABERLİKLE ŞAMPİYONLUĞA

Yozgatspor 1959 FK Teknik Direktör Memduh Fidan, yeni sezonda işlerinin kolay olmayacağını belirterek, birlik ve beraberliği sağlayarak şampiyonluğa ulaşacaklarını söyledi. Bölgesel Amatör Lig’de şampiyonluk hedefleyen Yozgatspor’da yeni sezon hazırlıkları 15 Temmuz’da start alacak. Yozgatspor ile sözleşme imzaladıktan sonra mesaini yoğunlaştıran Teknik Direktör Memduh Fidan, yeni sezon için hazırlıklarını tamamladı. Yozgatspor’un hak etmediği bir ligde bulunduğunu dile getiren Teknik Direktör Memduh Fidan, başarıyı yakalamak için herkesin el vermesi gerektiğini söyledi. Yeni sezonun zor geçeceğini belirten tecrübeli teknik adam, genç, mücadele eden, koşan bir takım oluşturduklarını aktardı. Hazırlık dönemini çalışarak geçireceklerinin altını çizen Fidan, “Transfer ettiğimiz oyuncular takıma katkı verecek isimler. Takım olma yolunda hazırlık kamplarını en iyi şekilde değerlendireceğiz. Üç etaplı planladığımız kamp döneminde teknik, taktik ve kondisyon üzerinde duracağız. Özellikle sezon boyunca her hangi bir sıkıntı yaşamamak için işi sıkı tutacağız” dedi. Futbolun sahada oynandığını ve mücadele edenin kazandığını ifade eden Fidan, şampiyonluk hedefine ulaşmak için güçlü olmak zorunda olduklarını aktardı. Transfer çalışmalarının planları dahilinde ilerlediğini vurgulayan Teknik direktör Fidan, stoper ve orta sahaya bir transfer yapacaklarına değindi.

GENEL KURUL YARIN
GENEL KURUL YARIN

Yozgat Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF), olağan genel kurulu toplantısı yarın yapılacak. Yozgat’ta sporun gelişmesi ve sorunlarının çözümüne yönelik çalışmalar yapan ASKF yönetimi Cuma günü yapılacak kongre ile spor camiasından güven oyu alarak görevine devam etmeyi planlıyor. 103 delegesi bulunan ASKF seçimlerine mevcut başkan Hakan Bektaş’ın tek aday olarak girmesi bekleniyor. ASKF Başkanı Hakan Bektaş, genel kurul çalışmalarının  başladığını belirterek, olağan genel kurulun yarın saat 14.00’de Sedefler Düğün Salonu’nda gerçekleştirileceğini aktardı. Başkan Bektaş, olağan genel kurulda yeniden aday olacağını belirterek, başlattıkları projeleri devam ettirmek istediklerini kaydetti. Görev süreci içerisinde amatör sporu adına birçok faaliyetlerde bulunduklarını belirten Bektaş,  amatör kulüplerinden içerisinde bulunduğu çıkmazların önüne geçmek için yoğun çaba harcadıklarının altını çizdi. Amatör kulüplerin yaşadığı malzeme sıkıntılarının girişimleri çerçevesinde çözüldüğünü vurgulayan Bektaş, “Yeni dönemde çok farklı projelerle kentin spor geleceğine yön vermek için çaba sarf edeceğiz. Yozgat’ta sporun daha da güçlenmesi için elimizden gelenin ene iyisini yapmaya çalışacağız” dedi. Yozgat’ta ‘önce kardeşiz, son rakibiz’ sloganıyla sporun kardeşlik ve dostluk olgusunu ön plana çıkarmaya çalıştıklarını ifade eden Bektaş, yarın  yapılacak genel kurulun yeni bir başlangıç olacağını kaydetti.

YENİ SEZON 15  TEMMUZ’DA TOPLANACAK
YENİ SEZON 15 TEMMUZ’DA TOPLANACAK

Bölgesel Amatör Lig’de şampiyonluk parolası ile yola çıkacak Yozgatspor 1959 FK, yeni sezon için 15 Temmuz’da toplanacak. Konuyla ilgili açıklama yapan Yozgatspor 1959 FK Teknik Direktör Memduh Fidan, yeni sezon planlamasını yaptıklarını belirterek, takım içerisinde çok çalışanın ve hak edenin formayı giyeceğini kaydetti. Futbolcu transferinin erken tamamlandığını dile getiren Fidan,  ligde çok çalışanın mutlu sona ulaşacağını söyledi. 

BEKTAŞ, TEKRAR ADAY
BEKTAŞ, TEKRAR ADAY

Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Hakan Bektaş, 30 Haziran’da yapılacak olağan genel kurulda tekrar aday olduğunu söyledi. Yozgat’ta göreve geldikleri günden bu yana sporun gelişmesine yönelik programlar yaptıklarını dile getiren Bektaş, ortaya çıkan ayrışmaları ortadan kaldırdıklarını ifade etti. Spordaki sorunların ancak birlik ve beraberlik içerisinde çözüleceğini aktaran Bektaş, “Sportif müsabakalarda ‘önce kardeşiz sonra rakibiz’ sloganını öne çıkardık. Spor sahalarında istenmeyen görüntülerin önüne geçmeye çalıştık. Yeni dönemde de farklı projeler hazırlayıp sporun gelişmesi ve sorunların çözümüne yol bulacağız” dedi.  Yozgat’ta amatör spor kulüplerinin mali sıkıntı içerisinde olduklarının altını çizen Bektaş, kulüpleri malzeme desteklerinin İl Özel İdaresi tarafından sağlandığını kaydetti. Bektaş, “Yozgat, spor merkezi olabilecek potansiyel ve kaynaklara sahip. İmkanlarımız oldukça yüksek. 

HENTBOLCULAR ORDU'YA İDDİALI GİTTİ
HENTBOLCULAR ORDU'YA İDDİALI GİTTİ

Aile ve Sosyal Politikalar Gençlik ve Spor Kulübü Yozgat Şubesi Bayan Hentbol Takımı 2. Lig terfi maçları için Ordu'ya gitti.  Aile ve Sosyal Politikalar Gençlik ve Spor Kulübü Yozgat Şubesi Bayan Hentbol Takımı, 19-21 Haziran 2017 tarihleri arasında Ordu'da düzenlenecek olan Bölgesel Lig müsabakalarına katılacak. Ordu grubunda yer alan Aile ve Sosyal Politikalar Gençlik ve Spor Kulübü Yozgat Şubesi Bayan Hentbol Takımı, Sinop Kaleşehirspor Kulübü, Tunceli Pertek Belediyespor Kulübü ve Tokat Turhal Mehmet Akif İlköğretimokulu Spor Kulübü ile karşılacak. Grupta ilk iki sırayı yer alan 2 takım 2. Lige terfi etmek için Ankara'da düzenlenecek final müsabakalarına katılmaya hak kazanacak. Bölgesel Lig müsabakaları için hazırlıklarını tamamladıklarını söyleyen Kulüp Başkanı Musa Saydam, hedeflerinin 2.lige çıkmak olduğunu söyledi. Takımın yeni kurulduğunu hatırlatan Saydam, takımlarında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nda koruma ve bakım altında bulunan çocukların da yer aldığını ifade etti.

“TÜRK GÜREŞİ  YÜKSELİŞ GÖSTERİYOR”
“TÜRK GÜREŞİ YÜKSELİŞ GÖSTERİYOR”

Türkiye Güreş Federasyonu Koordinatörü Ata Karataş, güreşin çok zor bir spor olduğunu belirterek, “Ama bütün zorluklara rağmen Türk Güreşi yükseliş gösteriyor” dedi.