Son Dakika

TÜRKİYE İKİNCİSİ OLDU
TÜRKİYE İKİNCİSİ OLDU

Erkut Eroğlu, 20-26 Temmuz 2017 tarihleri arasında Niğde’de düzenlenen Şehit Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir Türkiye Kick Boks Şampiyonası’nda 30 Kg’da Türkiye İkincisi oldu.Şampiyon Erkut Eroğlu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Oğuzhan Güneşer’i makamında ziyaret etti.  Eroğlu ile sohbet eden Güneşer, “Genç sporcumuzu başarısından dolayı tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum” dedi.

TURNUVA SONA ERDİ
TURNUVA SONA ERDİ

Sorgun İlçe Müftülüğü ile Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğünün ortaklaşa düzenledikleri futsal turnuvası sona erdi. 

BOĞAZLIYAN'DA ÖRNEK KURS
BOĞAZLIYAN'DA ÖRNEK KURS

Kayseri Şeker’e bağlı Boğazlıyan Şeker Fabrikası tarafından Boğazlıyan İlçesinde organize edilen yaz kursları büyük ilgi görüyor.  Yaz kurslara katılan öğrencilerin iyi ve ahlaklı bir sporcu olarak yetişmeleri yanında iyi birer izleyici olmaları için her sabah İlçe stadyumu türbinlerinde öncelikle ilk bir saatte din kültürü ve ahlak bilgisi, spor ahlakı, centilmenlik gibi konularda dersler veriliyor. Boğazlıyan Kaymakamlığı Gençlik Spor İl Müdürlüğü ve Boğazlıyan Şeker Spor Kulübünün katkıları düzenlenen Boğazlıyan Şeker Fabrikası yaz spor okuluna toplam 186 öğrencinin katıldığı ve yaz kursunun 8 Ağustos'ta sona ereceği belirtildi.

İZİN SONRASI YOĞUN ÇALIŞMA
İZİN SONRASI YOĞUN ÇALIŞMA

Kırmızı siyahlı temsilcimiz hafta sonuna kadar çalışmalarını  Yozgat’ta sürdürecek. Afyon kampı öncesinde iki gün izne çıkacak olan futbolcular daha sonra toplanarak yoğun bir tempoda teknik, taktik ve kondisyon çalışmaları yapacak. Bölgesel Amatör Lig’de ki temsilcimiz Yozgatspor yeni sezon hazırlıklarını sürdürüyor. Kendi tesislerinde sezon öncesi ilk dönem kampa alınan Yozgatsporlu futbolcular, uzun bir aradan sonra lig maçlarının oynanacağı Bozok Stadına geçerek, çalışma yaptı. Hafta sonunda yapacağı çift kale antrenman maçı sonrasında Afyonkarahisar’daki ikinci etap kamp çalışmaları için şehirden ayrılacak olan kırmızı siyahlı takımın oyuncularının fazla kilolarından önemli ölçüde kurtuldukları gözlemlendi. Teknik direktör Memduh Fidan, günde çift idman yaparak sezon öncesi hazırlıklarının devam ettiğini, Yozgat’ta zaman zaman antrenmanın dozunu yükseltmelerine karşın, genel olarak rahat bir çalışmayı tercih ettiklerinin altını çizdi. Tecrübeli teknik adam Fidan, Afyonkarahisar’da yapacakları ikinci etap kamp döneminde antrenmanların tozunu biraz daha yüksek tutacaklarını, son etap  kamp döneminde ise daha çok kupa ve lig maçlarına hazırlık niteliğinde olacağını kaydetti. Yozgatspor Teknik Direktörü Fidan, ‘Belirlenen bir hedef var. Sadece Yozgat merkezin değil, ilçelerimizin, beldelerimizin, köylerimizin bizden beklentileri var. Buna karşılık verebilmemiz için çok çalışmamız gerekiyor. Bunun bilinci içerisinde hareket ediyoruz. Sezon öncesinde iyi hazırlanırsak, lig maratonunda o kadar rahat ederiz. Futbolcularımız da bunun bilinci içerisindeler’ diye konuştu.

TARAFTARDAN MORAL ZİYARETİ
TARAFTARDAN MORAL ZİYARETİ

Yeni sezon çalışmalarına kulüp tesislerinde devam eden Yozgatspor 1959 FK’ya bir grup taraftar moral ziyareti gerçekleştirdi.  Bölgesel Amatör Lig’de mücadele edecek olan ve yoğun bir tempo içerisinde yeni sezon hazırlıklarına devam eden Yozgatspor 1959 FK’nın antrenmanına kırmızı siyahlı taraftarlar moral ziyareti gerçekleştirdi. Antrenmanın ardından, teknik heyet ve futbolculara baklava ikram eden taraftarlar oyuncularla hatıra fotoğrafı çektirdi. Yozgatspor 1959 FK Asbaşkanı Ahmet Akgün, yapılan davranışın çok ince olduğunu dile getirerek taraftarlara teşekkür etti. Teknik Direktör Memduh Fidan ise birlik ve beraberliğin önemine vurgu yaparak bu sezon taraftarların beklentisinin farkında olduklarını söyledi. Ziyareti gerçekleştiren Cadde Taraftarlar Dernek Başkanı İhsan Arslan da bu sezon takıma güvenlerinin tam olduğuna vurgu yaparak oyuncuların yanında olduklarını hissetmeleri için bu ziyareti gerçekleştirdiklerini dile getirdi.

YENİ SEZONA HAZIRLANIYOR
YENİ SEZONA HAZIRLANIYOR

Bu yıl Bölgesel Amatör Lig’de mücadele edecek Yozgatspor 1959 FK'da yeni sezon çalışmaları sürüyor. Oldukça ağır bir antrenman programı uygulayarak oyuncuların fiziki olarak lige hazır olmasını isteyen Teknik Direktör Memduh Fidan, tüm oyuncular ile yakından ilgileniyor. 60 günlük bir antrenman programı hazırlayan Teknik Direktör Memduh Fidan, bütün oyuncularından programa sadık kalmasını istedi. Sıcak havaya rağmen oyuncuların mücadeleci ve istekli yapısı, kırmızı-siyahlı camianın yüzünü güldürdü. 

RIZA'NIN HEDEFİ ALTIN MADALYA
RIZA'NIN HEDEFİ ALTIN MADALYA

Yozgat'ın gururu dünya Şampiyonu milli güreşçimiz Rıza Kayaalp, Ağustos ayında yapılacak Dünya Şampiyonası'nda da başarılarına bir yenisini eklemek için hazırlıklarını Ankara Elmadağ güreş kampında sürdürüyor. Kayaalp, “Başarılı olmak için yoğun antrenman yapıyoruz, çok çalışıyoruz. Çünkü bütün rakiplerimiz böyle çalışıyor. O yüzden bizim onları yenebilmemiz için daha fazlasını yapmamız gerektiğini düşünüyorum” dedi. 

YOZGATSPOR’DA TEMPO ARTTI
YOZGATSPOR’DA TEMPO ARTTI

Bölgesel Amatör Ligi’nde şampiyonluk mücadelesi verecek olan Yozgatspor, yeni sezon öncesi hazırlıklarını kendi tesislerinde sürdürüyor. Teknik direktör Memduh Fidan gözetiminde çalışan futbolcular, fazla kilolarından kurtulmaya çalışıyor. Teknik direktör Memduh Fidan, birinci dönem kamp çalışmalarının 30 Temmuz tarihinde sona ereceğini belirterek, ‘1 Ağustostan itibaren ikinci etap kamp çalışmalarımıza Afyonkarahisar’da devam edeceğiz. 10 gün süreli kamp esnasında hazırlık maçları oynayacağız, futbolcularımızın durumlarını, neleri yapıp, neleri yapamadıklarını görmeye çalışacağız. Kamp sonrasında iki gün izin vereceğimiz oyuncularımız 14 Ağustos Yozgat’ta toplanıp, önce kupa ardından da lige yönelik çalışmalarımızı sürdüreceğiz’ dedi. Yönetim kurulunun belirlediği 19 Ağustos tarihinde Çorumspor ile oynayacakları gece maçıyla sezon açılışının da yapılacağını kaydeden teknik direktör Fidan, şuana kadar yaptıkları çalışmalarda futbolcularının istekli olmasının kendisini daha da umutlandırdığını ifade etti. İyi bir kamp dönemi geçirerek, lige en iyi şekilde hazırlanmak istediklerini kaydeden Fidan, ‘Tüm takımlar yeni transferlerle güçlü bir şekilde hazırlanıyorlar. Bizim de bu çalışmaları mükemmel şekilde bitirmemiz gerekiyor. Yeni sezonda hedefimiz şampiyon olup, 3’üncü lige terfi etmektir. İyi bir kadro kurduk. Bu kadronun kendi aralarında kaynaşıp, birbirlerini daha iyi tanımaları, sahadaki özelliklerine uyum sağlamalarını önemsiyoruz. Bunu kamp döneminde sağlayıp, teknik özelliklerini öne çıkartarak lige hazır girmek için çalışıyoruz’ diye konuştu.

ALTYAPIDA HEDEF 2025
ALTYAPIDA HEDEF 2025

Bölgesel Amatör Lig’deki temsilcimiz Yozgatspor 1959 FK altyapısına yetenekli gençleri kazandırırken, yaz tatillerini Yozgat’ta geçiren gençlere de fırsat sunuyor. Yozgatspor’un geleceğinin garanti alınması için başlatılan çalışmalar çerçevesinde, kırmızı siyahlı kulübüm 2025 yılındaki iskelet kadrosuna da spor okuluna gelen gençler oluşturacak. KATILIM ARTIYOR Yozgatspor tarafından açılan Futbol Yaz Okulu’na başlangıçta 80 öğrenci kayıt yaptırdı. Ailelerin de yoğun ilgi gösterdiği yaz okulunda sayı 180’e kadar çıktı. Yozgatspor Altyapısında görevli üç antrenör tarafından sürdürülen yaz futbol okulunda, öğrencilere malzemeler dağıtıldı. Antrenör Nihat Tinel, beklentilerin üzerine bir katılım olduğunu söyledi. Tinel, yoğun katılım nedeniyle yeni bir planlama yaptıklarını ve antremanların haftaya yayıldığını kaydetti. Yaş gruplarını ayırdıklarını dile getiren Tinel, ‘2004 ila 2010 yaş arası çocukların bulunduğu yaz okulunda çalışmalarımız hafta boyuna devam ediyor. Öğrencilerimize malzemeler dağıtıldı. Yeni katılımlar nedeniyle de yeni siparişler vermek durumuna kaldık’ dedi.

BİZ ŞAMPİYONLUK KOVALIYORUZ
BİZ ŞAMPİYONLUK KOVALIYORUZ

Tarihi Askerlik Şubesi, Yozgatspor’a vefa yılı kapsamında ziyaretçilerini bekliyor. Tarihi bina, Yozgatspor’a vefa yılında dokunuş projesi kapsamında geçici olarak faaliyete geçirildi.