Son Dakika

YOZGATSPOR’DA TEMPO ARTTI
YOZGATSPOR’DA TEMPO ARTTI

Bölgesel Amatör Ligi’nde şampiyonluk mücadelesi verecek olan Yozgatspor, yeni sezon öncesi hazırlıklarını kendi tesislerinde sürdürüyor. Teknik direktör Memduh Fidan gözetiminde çalışan futbolcular, fazla kilolarından kurtulmaya çalışıyor. Teknik direktör Memduh Fidan, birinci dönem kamp çalışmalarının 30 Temmuz tarihinde sona ereceğini belirterek, ‘1 Ağustostan itibaren ikinci etap kamp çalışmalarımıza Afyonkarahisar’da devam edeceğiz. 10 gün süreli kamp esnasında hazırlık maçları oynayacağız, futbolcularımızın durumlarını, neleri yapıp, neleri yapamadıklarını görmeye çalışacağız. Kamp sonrasında iki gün izin vereceğimiz oyuncularımız 14 Ağustos Yozgat’ta toplanıp, önce kupa ardından da lige yönelik çalışmalarımızı sürdüreceğiz’ dedi. Yönetim kurulunun belirlediği 19 Ağustos tarihinde Çorumspor ile oynayacakları gece maçıyla sezon açılışının da yapılacağını kaydeden teknik direktör Fidan, şuana kadar yaptıkları çalışmalarda futbolcularının istekli olmasının kendisini daha da umutlandırdığını ifade etti. İyi bir kamp dönemi geçirerek, lige en iyi şekilde hazırlanmak istediklerini kaydeden Fidan, ‘Tüm takımlar yeni transferlerle güçlü bir şekilde hazırlanıyorlar. Bizim de bu çalışmaları mükemmel şekilde bitirmemiz gerekiyor. Yeni sezonda hedefimiz şampiyon olup, 3’üncü lige terfi etmektir. İyi bir kadro kurduk. Bu kadronun kendi aralarında kaynaşıp, birbirlerini daha iyi tanımaları, sahadaki özelliklerine uyum sağlamalarını önemsiyoruz. Bunu kamp döneminde sağlayıp, teknik özelliklerini öne çıkartarak lige hazır girmek için çalışıyoruz’ diye konuştu.

ALTYAPIDA HEDEF 2025
ALTYAPIDA HEDEF 2025

Bölgesel Amatör Lig’deki temsilcimiz Yozgatspor 1959 FK altyapısına yetenekli gençleri kazandırırken, yaz tatillerini Yozgat’ta geçiren gençlere de fırsat sunuyor. Yozgatspor’un geleceğinin garanti alınması için başlatılan çalışmalar çerçevesinde, kırmızı siyahlı kulübüm 2025 yılındaki iskelet kadrosuna da spor okuluna gelen gençler oluşturacak. KATILIM ARTIYOR Yozgatspor tarafından açılan Futbol Yaz Okulu’na başlangıçta 80 öğrenci kayıt yaptırdı. Ailelerin de yoğun ilgi gösterdiği yaz okulunda sayı 180’e kadar çıktı. Yozgatspor Altyapısında görevli üç antrenör tarafından sürdürülen yaz futbol okulunda, öğrencilere malzemeler dağıtıldı. Antrenör Nihat Tinel, beklentilerin üzerine bir katılım olduğunu söyledi. Tinel, yoğun katılım nedeniyle yeni bir planlama yaptıklarını ve antremanların haftaya yayıldığını kaydetti. Yaş gruplarını ayırdıklarını dile getiren Tinel, ‘2004 ila 2010 yaş arası çocukların bulunduğu yaz okulunda çalışmalarımız hafta boyuna devam ediyor. Öğrencilerimize malzemeler dağıtıldı. Yeni katılımlar nedeniyle de yeni siparişler vermek durumuna kaldık’ dedi.

BİZ ŞAMPİYONLUK KOVALIYORUZ
BİZ ŞAMPİYONLUK KOVALIYORUZ

Tarihi Askerlik Şubesi, Yozgatspor’a vefa yılı kapsamında ziyaretçilerini bekliyor. Tarihi bina, Yozgatspor’a vefa yılında dokunuş projesi kapsamında geçici olarak faaliyete geçirildi. 

ASKF’DE GÖREV DAĞILIMI
ASKF’DE GÖREV DAĞILIMI

Yozgat  Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nda, 30 Haziran 2017 tarihinde yapılan 10.olağan genel kurul toplantısı sonrası göreve gelen yeni yönetim kurulu ilk toplantısını yaptı. Hakan Bektaş başkanlığında toplanan Yönetim Kurulu, tüzük ve kanun gereği ilk toplantıda görev dağılımını gerçekleştirdi.

HEP BİRLİKTE YOZGATSPOR PROFESYONEL LİGE
HEP BİRLİKTE YOZGATSPOR PROFESYONEL LİGE

Bölgesel Amatör Lig’deki temsilcimiz Yozgatspor 1959 FK için başlatılan ‘Vefa yılında dokunuş’ kampanyasının ardından bir kampanyada Yozgat Valiliği tarafından başlatıldı.

2017 İL SPOR MERKEZLERİ AÇILDI
2017 İL SPOR MERKEZLERİ AÇILDI

2017 Yılı İl Spor Merkezleri Açılış Töreni Rıza Kayaalp Spor Salonunda düzenlendi. Gençlik Hizmetleri ve Spor  İl Müdürü  Oğuzhan Güneşer, şube müdürleri, veliler ve sporcuların katıldığı program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. 

GENEL KURUL BUGÜN
GENEL KURUL BUGÜN

Yozgat Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu olağan genel kurul toplantısı bugün saat 14.00’te Sedefler Düğün Salonu’nda yapılacak. 

BİRLİK  VE  BERABERLİKLE  ŞAMPİYONLUĞA
BİRLİK VE BERABERLİKLE ŞAMPİYONLUĞA

Yozgatspor 1959 FK Teknik Direktör Memduh Fidan, yeni sezonda işlerinin kolay olmayacağını belirterek, birlik ve beraberliği sağlayarak şampiyonluğa ulaşacaklarını söyledi. Bölgesel Amatör Lig’de şampiyonluk hedefleyen Yozgatspor’da yeni sezon hazırlıkları 15 Temmuz’da start alacak. Yozgatspor ile sözleşme imzaladıktan sonra mesaini yoğunlaştıran Teknik Direktör Memduh Fidan, yeni sezon için hazırlıklarını tamamladı. Yozgatspor’un hak etmediği bir ligde bulunduğunu dile getiren Teknik Direktör Memduh Fidan, başarıyı yakalamak için herkesin el vermesi gerektiğini söyledi. Yeni sezonun zor geçeceğini belirten tecrübeli teknik adam, genç, mücadele eden, koşan bir takım oluşturduklarını aktardı. Hazırlık dönemini çalışarak geçireceklerinin altını çizen Fidan, “Transfer ettiğimiz oyuncular takıma katkı verecek isimler. Takım olma yolunda hazırlık kamplarını en iyi şekilde değerlendireceğiz. Üç etaplı planladığımız kamp döneminde teknik, taktik ve kondisyon üzerinde duracağız. Özellikle sezon boyunca her hangi bir sıkıntı yaşamamak için işi sıkı tutacağız” dedi. Futbolun sahada oynandığını ve mücadele edenin kazandığını ifade eden Fidan, şampiyonluk hedefine ulaşmak için güçlü olmak zorunda olduklarını aktardı. Transfer çalışmalarının planları dahilinde ilerlediğini vurgulayan Teknik direktör Fidan, stoper ve orta sahaya bir transfer yapacaklarına değindi.

GENEL KURUL YARIN
GENEL KURUL YARIN

Yozgat Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF), olağan genel kurulu toplantısı yarın yapılacak. Yozgat’ta sporun gelişmesi ve sorunlarının çözümüne yönelik çalışmalar yapan ASKF yönetimi Cuma günü yapılacak kongre ile spor camiasından güven oyu alarak görevine devam etmeyi planlıyor. 103 delegesi bulunan ASKF seçimlerine mevcut başkan Hakan Bektaş’ın tek aday olarak girmesi bekleniyor. ASKF Başkanı Hakan Bektaş, genel kurul çalışmalarının  başladığını belirterek, olağan genel kurulun yarın saat 14.00’de Sedefler Düğün Salonu’nda gerçekleştirileceğini aktardı. Başkan Bektaş, olağan genel kurulda yeniden aday olacağını belirterek, başlattıkları projeleri devam ettirmek istediklerini kaydetti. Görev süreci içerisinde amatör sporu adına birçok faaliyetlerde bulunduklarını belirten Bektaş,  amatör kulüplerinden içerisinde bulunduğu çıkmazların önüne geçmek için yoğun çaba harcadıklarının altını çizdi. Amatör kulüplerin yaşadığı malzeme sıkıntılarının girişimleri çerçevesinde çözüldüğünü vurgulayan Bektaş, “Yeni dönemde çok farklı projelerle kentin spor geleceğine yön vermek için çaba sarf edeceğiz. Yozgat’ta sporun daha da güçlenmesi için elimizden gelenin ene iyisini yapmaya çalışacağız” dedi. Yozgat’ta ‘önce kardeşiz, son rakibiz’ sloganıyla sporun kardeşlik ve dostluk olgusunu ön plana çıkarmaya çalıştıklarını ifade eden Bektaş, yarın  yapılacak genel kurulun yeni bir başlangıç olacağını kaydetti.

YENİ SEZON 15  TEMMUZ’DA TOPLANACAK
YENİ SEZON 15 TEMMUZ’DA TOPLANACAK

Bölgesel Amatör Lig’de şampiyonluk parolası ile yola çıkacak Yozgatspor 1959 FK, yeni sezon için 15 Temmuz’da toplanacak. Konuyla ilgili açıklama yapan Yozgatspor 1959 FK Teknik Direktör Memduh Fidan, yeni sezon planlamasını yaptıklarını belirterek, takım içerisinde çok çalışanın ve hak edenin formayı giyeceğini kaydetti. Futbolcu transferinin erken tamamlandığını dile getiren Fidan,  ligde çok çalışanın mutlu sona ulaşacağını söyledi.