Son Dakika

Şüpheliler Kayseri’de Yakalandı
Şüpheliler Kayseri’de Yakalandı

Yozgat’ta hırsızlık yaptığı belirlenen 3 şüpheli yakalandı.

Kaçak Kazı  Operasyonu
Kaçak Kazı Operasyonu

Yozgat İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, gelen ihbar üzerine bir araçta arama yaptı.  Şefaatli’de gerçekleştirilen aramada araç içerisinde 227 Adet Roma, Bizans, Osmanlı ve Selçuklu dönemlerine ait bronz, bakır ve gümüş sikkeler, 22 Adet yüzük, 8 Adet kolye ucu, 5 Adet ok ucu, 5 Adet elbise iğnesi, 3 Adet giysi takısı, 1 Adet cam bilezik parçası, 39 Adet tarihi obje ele geçirildi. Olay ile ilgili B.Y. ve M.Ü. isimli şüpheliler adli makamlara sevk edildi.

26 GÖZALTI KARARI
26 GÖZALTI KARARI

Yozgat Cumhuriyet Başsavcılığı, Yozgat merkezli 17 ilde FETÖ/PDY soruşturması kapsamında, örgütün askeri mahrem yapılanmasında yer aldıkları iddiasıyla 23 muvazzaf asker ve askeri okuldan ayrılan 3 şüpheli hakkında gözaltı kararı aldı. 

11 POLİS TUTUKLANDI
11 POLİS TUTUKLANDI

Adıyaman merkezli 7 ilde gerçekleştirilen FETÖ/PDY operasyonu kapsamında gözaltına alınan 14 polisten 11’i tutuklanarak cezaevine gönderildi. 

FETÖ’nün Emniyet  Yapılanmasına Operasyon
FETÖ’nün Emniyet Yapılanmasına Operasyon

Adıyaman merkezli 7 ilde FETÖ/PDY terör örgütünün emniyet teşkilatı yapılanmasına yönelik yapılan operasyonda 15 kişi gözaltına alındı. 

13 İlde Eş Zamanlı FETÖ Operasyonu
13 İlde Eş Zamanlı FETÖ Operasyonu

Kayseri merkezli 13 ilde gerçekleştirilen FETÖ/PDY Terör Örgütü operasyonunda gözaltına alınan ve örgütün gizli iletişim ağı olan bylock kullanıcısı oldukları tespit edilen 8 kişi adliyeye çıkarıldı. 

Polis Hırsızlık Çetesine Ulaştı
Polis Hırsızlık Çetesine Ulaştı

Kırşehir'de polis, yaptığı teknik takip ve güvenlik kamera kayıtlarını izleyerek evlerden hırsızlık yapan çeteyi çökertti.

Elektrik Panosu Çalan Şüpheliler Yakalandı
Elektrik Panosu Çalan Şüpheliler Yakalandı

Yozgat İl Jandarma Komutanlığı ekipleri düzenledikleri operasyonda bir evden elektrik panosu ve TCDD'ye ait demir malzemeleri çalan şüphelileri Şefaatli ilçesine yakaladı. 

Dolandırıcılar Durmak Bilmiyor
Dolandırıcılar Durmak Bilmiyor

Kayseri'de dolandırıcıların 'Babanız FETÖ/PDY operasyonunda gözaltına alındı' yalanına inanan ve korkan iki kardeş evde bulunan 90 bin TL değerindeki ziynet eşyalarını dolandırıcılara kendi elleriyle verdi. Yapılan ihbar sonrasında düzenlenen operasyonda 3 dolandırıcı, ziynet eşyalarının tamamı ile birlikte yakalandı. 

DENETİMLER ARTTI
DENETİMLER ARTTI

Yozgat Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, abartı ekzoz ve sis farı kullanan araçlara yönelik şehrin belli noktalarında 6 ekiple 2 saat boyunca uygulama yaptı.