Son Dakika

2 POLİS DAHA  TUTUKLANDI
2 POLİS DAHA TUTUKLANDI

Sivas'ta Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında 2 eski polis tutuklandı. Operasyon kapsamında tutuklu polis sayısı 52'ye yükseldi. 

FETÖ'DEN 3 POLİS TUTUKLANDI
FETÖ'DEN 3 POLİS TUTUKLANDI

Aralarında Yozgat’ın da bulunduğu Sivas merkezli Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında 3 eski polis tutuklandı. Operasyon kapsamında tutuklu polis sayısı 46'ya yükseldi. 

FETÖ’DEN 7 TUTUKLAMA
FETÖ’DEN 7 TUTUKLAMA

Yozgat’ta yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında emniyet mensubu 7 kişi çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi. Yozgat Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada; “Yozgat İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalar sonucu FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü ile bağlantısı tespit edilen, şifreli haberleşme programı kullandıkları anlaşılan ve haklarında gözaltı ve yakalama kararı çıkartılan; 4. Sınıf Emniyet Müdürü F.Ç., polis memuru Ö.Ş., 4. Sınıf emniyet müdürü A.D., Komiser Yardımcısı M.G., Komiser Yardımcısı A.Ö., polis memuru S.G., ve polis memuru F.K. isimli şahıslar çıkarılmış oldukları mahkemece tutuklanarak cezaevini konulmuştur. Öte yandan, 4. Sınıf emniyet müdürü Ö.K., polis memuru M.A. ve polis memuru A.A. isimli şahıslar ise adli kontrol şartı ile serbest bırakılmıştır” ifadelerine yer verildi.

SİLAH TACİRLERİ KISKIVRAK
SİLAH TACİRLERİ KISKIVRAK

Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin Kayseri ve Yozgat’ta yaptıkları eş zamanlı operasyonda, eski silahlara yeni görünümü vererek satış yapan, 8 kişiden 7’si yakalandı. 

FETÖ'DEN 1 POLİS  TUTUKLANDI
FETÖ'DEN 1 POLİS TUTUKLANDI

Aralarında Yozgat’ın da bulunduğu Sivas merkezli  Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında 1 eski polis tutuklandı.  Sivas Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında Kanun Hükmündeki Kararname ile Sivas Emniyet Müdürlüğü ve Sivas Polis Meslek Yüksekokulundaki görevlerinden uzaklaştırılan emniyet müdürü ve emniyet amirlerine yönelik 27 Ocak'ta eş zamanlı operasyon düzenlenmişti. 

HIRSIZLAR BEZDİRDİ
HIRSIZLAR BEZDİRDİ

Sorgun ilçesi Aydınlıkevler Mahallesine dadanan hırsızlar mahalle sakinlerini canından bezdirdi. 

3 ESKİ POLİS  TUTUKLANDI
3 ESKİ POLİS TUTUKLANDI

Aralarında Yozgat’ın da bulunduğu Sivas merkezli Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında 3 eski polis, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. 

6 POLİS TUTUKLANDI
6 POLİS TUTUKLANDI

Aralarında Yozgat’ın da bulunduğu Sivas merkezli  Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında 6 polis, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. 

BİR GECEDE İKİ İŞ  YERİ SOYULDU
BİR GECEDE İKİ İŞ YERİ SOYULDU

Tol Çarşı’da iki iş yerine giren hırsızlar, 1 motosiklet, 2 av tüfeği ve bir miktar para ile kayıplara karıştı. 

SATAMADAN YAKALANDI
SATAMADAN YAKALANDI

Şefaatli ilçesinde, jandarma ekipleri tarafından yapılan operasyonda, 258 adet Roma ve Bizans dönemine ait tarihi paralar ele geçirildi.