Son Dakika

itiraf etti tahliye oldu
itiraf etti tahliye oldu

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Yozgat'ta 5 evden sorumlu ev ablası olan ve mahkemede itirafçı olan kadın sanık, tahliye oldu. Kayseri 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada 10 aydır tutuklu bulunan sanık S.G. ve avukatı hazır edildi. 2005-2009 yılları arasında Yozgat'ta FETÖ'ye ait örgüt evlerinde ablalık yapan sanık S.G., etkin pişmanlıktan faydalanmak üzere itirafçı oldu. Öğrencilik yıllarında Yozgat'ta 5 evden sorumlu olduğunu belirten S.G., "Bölge ev ablası S.T. isimli kadındı, İl ablası ise Zeynep isimli ev hanımı olduğunu bildiğim kadındı. Soy isimlerini bilmiyorum" dedi. Çok uzun süre geçtiği için soy isimlerini hatırlamadığını söyleyen S.G., ev ablalığı yapan kişilerin isimlerini mahkemeye verdi. Nevşehir Kapalı Cezaevinde kaldığı süre içerisinde M.G. isimli kadının cezaevinde sohbet toplantıları yapıldığı iddialarını yalanlayan sanık S.G., "Kendisi ile tartıştık, husumetimiz oldu. 50 kişilik koğuşta 5 kişi dışında hepimizi yakacağını söyledi. 2010 yılından sonra hiçbir irtibatım kalmadı" diye konuştu.

FETÖ’DEN 6 GÖZALTI
FETÖ’DEN 6 GÖZALTI

Yozgat’ta FETÖ/ PDY yandaşlarına  yönelik operasyonlar devam ediyor.  

2 KİŞİ TUTUKLANDI
2 KİŞİ TUTUKLANDI

Yozgat’ta FETÖ/ PDY yandaşlarına ilişkin operasyonlar devam ediyor.

fetö'den tutuklandı
fetö'den tutuklandı

Yozgat'ta Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında 1 komiser yardımcısı tutuklandı. 

OPERASYONLAR SÜRÜYOR
OPERASYONLAR SÜRÜYOR

Aralarında Yozgat’ın da bulunduğu Uşak merkezli 5 ilde Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınan 8 şüpheli, tutuklandı. Uşak  Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma kapsamında,  Uşak  Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerinin koordinasyonunda 18 Temmuz Salı günü örgütün "mahrem" kanadına yönelik  Uşak,  Muğla,  Yozgat,  Aydın ve  İzmir'de belirlenen adreslere düzenlenen eş zamanlı operasyonda gözaltına alınan 10 şüphelinin emniyetteki işlemleri tamamlandı.

9 KİŞİ ADLİYEYE SEVK EDİLDİ
9 KİŞİ ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

Yozgat'ta Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında 'ByLock' kullandıkları iddiasıyla dün gözaltına alınan 14 kişiden 9'u adliyeye sevk edildi.  Yozgat Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında önceki gün İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri tarafından örgütün şifreli haberleşme programı 'ByLock'u kullandığı iddiasıyla gözaltına alınan 14 kişiden 9'unun emniyetteki işlemleri tamamlandı. İşlemleri tamamlanan şüphelilerden A.B, A.Ç, C.Ö, E.A, E.E, M.T, S.A.T, Y.K, M.R.K. adliyeye sevk edildi. Gözaltında bulunan 5 kişinin emniyetteki işlemleri devam ediyor.

YOZGAT’TA 314 KİŞİ TUTUKLANDI
YOZGAT’TA 314 KİŞİ TUTUKLANDI

Yozgat’ta, 15 Temmuz 2016 hain darbe girişiminden bu yanan yapılan işlemler sonunda göz altına alınan 780 kişiden 314’ünün tutuklandığı kaydedildi.  Yozgat Cumhuriyet Başsavcılığı 15 Temmuz'da FETÖ/PDY'nin gerçekleştirdiği darbe teşebbüsünün ardından örgüte üye olmak iddiası ile toplam 2 bin 672 şüpheli şahıs hakkında soruşturma başlattı ve bu soruşturmalar kapsamında toplam 780 şüpheli şahıs gözaltına alındı.  Yozgat Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan yazılı açıklamada gözaltına alınan şüphelilerden toplam 314 kişinin yürütülen soruşturmalar kapsamında Cumhuriyet Başsavcılığının talebi ve Sulh Ceza Hakimliğinin kararları ile tutuklandığı belirtilirken Cumhuriyet Başsavcılığının talebi ve Sulh Ceza Hakimliğinin kararları ile toplam 958 şüpheli hakkında da adli kontrol tedbirinin uygulanmasına karar verildiği açıklandı. Açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi: 

JANDARMA GÖZ AÇTIRMIYOR
JANDARMA GÖZ AÇTIRMIYOR

Yozgat’ta jandarma ekiplerince yapılan operasyonda, 31 kök Hint keneviri ile 146 gram kubar esrar ele geçirildi.

OPERASYONLAR DEVAM EDİYOR
OPERASYONLAR DEVAM EDİYOR

Yozgat’ta terör örgütü FETÖ/PDY operasyonları hız kesmeden devam ediyor. Son olarak 14 kişinin göz altına alındığı kaydedildi. Yozgat Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada; 

KAÇAK KAZI YAPTILAR
KAÇAK KAZI YAPTILAR

Yozgat’ta kaçak kazı yaptığı tespit edilen şüpheliler yakalandı. Konuya ilişkin Yozgat Valiliği tarafından yapılan açıklamada, “Yozgat Cumhuriyet Başsavcılığınca “Kültür ve Tabiat Varlıkların Korunması Kanununa Muhalefet” suçundan, yürütülmekte olan soruşturma kapsamında ilimiz merkezine bağlı Büyüknefes köyünde kaçak kazı yaparak, tespit ettikleri yerdeki tarihi eser olduğu değerlendirilen lahit mezar ve diğer eserleri çıkarmaya çalıştıkları, çıkarmış oldukları bazı tarihi eserleri pazarlamak için alıcı şahıslarla irtibata geçtikleri değerlendirilen, A.A., O.A, N.K., S.U., R.A., H.G.Ö., A.Ü., V.C., D.A. ve B.Ş. Yozgat İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince yakalanarak gözaltına alınmış ve haklarında ki iddialarla ilgili ifadeleri alınarak adli makamlara sevk edilmiştir.