Son Dakika

KADIN KOLLARINDA YENİ DÖNEM
KADIN KOLLARINDA YENİ DÖNEM

AK Parti’de metal yorgunluk gerekçesiyle başlatılan değişim sürecine Kadın Kolları ile devam edildi. AK Parti İl Kadın Kolları başkanlığına İlknur Ünal atandı. AK Parti’de 2013 yılından bu güne kadar Kadın Kolları Başkanı olarak görev yapan İhsaniye Altınok’un yerine AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı tarafından İlknur Ünal atandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tekrar parti genel başkanlığına gelmesi ile başlayan değişim süreci hızla devam ediyor. İl ve ilçe teşkilatlarında başlayan yenilenme süreci kadın ve gençlik teşkilatlarında da devam ediyor. 

BOZDAĞ’DAN YÜKSEK  FAİZ AÇIKLAMASI
BOZDAĞ’DAN YÜKSEK FAİZ AÇIKLAMASI

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, “Faizle ilgili hususta rutinin dışında elbette Merkez Bankası ve diğer çalışma yapanların kendi ezberlerinden giderek adım atmaları hep olumlu sonuçlar doğurmuyor. Faizlerin aşağı çekilmesi yatırımcıyı teşvik bakımından da, pek çok adım bakımından da önemli” dedi. 

ZORUNLULUK SONA ERDİ
ZORUNLULUK SONA ERDİ

Kamu görevlilerinin yurt dışına çıkışta çalıştıkları kurumdan belge alma şartı bugünden itibaren kaldırıldı. 

İYİ Parti İl Başkanı  Metin Özışık oldu
İYİ Parti İl Başkanı Metin Özışık oldu

MHP'den ayrılan Meral Akşener liderliğinde kurulan ve yurt genelinde teşkilatlanmayı sürdüren İYİ Parti’de il başkanlığına atanan isimler açıklanmaya devam ediyor. 

BOZDAĞ,  TEKSAS’TAKİ SALDIRIYI  KINADI
BOZDAĞ, TEKSAS’TAKİ SALDIRIYI KINADI

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, ABD’nin Teksas eyaletinde kiliseye yapılan terör saldırısını kınadı. 

BOZDAĞ’DAN BİRLİK MESAJI
BOZDAĞ’DAN BİRLİK MESAJI

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, İslam halkları arasında mezhepleri kullanarak araya fitne sokulmak istendiğini ifade ederek, “Oyuna gelmeyelim bir tuzak var bu tuzağa karşı birlikte hareket etmemiz lazım” dedi. 

TERÖR SALDIRISINA İLİŞKİN AÇIKLAMA
TERÖR SALDIRISINA İLİŞKİN AÇIKLAMA

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Hakkari'deki terör saldırısına ilişkin, "Terör saldırılarıyla Türkiye’nin terörle mücadelesini zayıflatacağını düşünenler eninde sonunda hüsrana uğrayacaktır. Terör, terör örgütleri, teröristler ve bunların arkasındaki güçler; asla kazanmayacak; eninde sonunda kaybedecektir; kazanan, Türkiye olacaktır" dedi.

BOZDAĞ'DAN OHAL AÇIKLAMASI
BOZDAĞ'DAN OHAL AÇIKLAMASI

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, 2018 yılı bütçesinin görüşüldüğü Plan ve Bütçe Komisyonunda önemli açıklamalarda bulundu. Bozdağ, “OHAL ilan edildiğinde üç ay dedik, ben konuştum o zaman da İnşallah üç aydan sonra buna ihtiyaç kalmaz, hatta daha erken de bitirebiliriz dedik. Ancak, Türkiye’nin 15 Temmuzda karşı karşıya olduğu tehdit ve OHAL ilan edildikten sonra yapılan çalışmalar gösterdi ki bizim gördüğümüz, buz dağının bir kısmı. Örgütün yapısı, çalışma yöntemi, takıyyeyi esas alması ve bunların tespiti konusundaki zorluklar ve bu örgüte terör örgütü nazarıyla bakışın sonradan olması ve geçmişte böyle bir bakış, kriminal bir yaklaşım olmaması; eldeki bilgi, belge, delil durumu nedeniyle mücadelenin zaman alacağı görülmüş ve bu nedenle, bu tehdidi bertaraf etmek maksadıyla bu zamanı da dikkate alarak OHAL’in uzatılma ihtiyacı doğmuştur. Ayrıca OHAL sadece FETÖ için değil PKK ve diğer terör örgütleriyle mücadele için de kullanılmaktadır. Şu anda vatandaşımızın OHAL’den dolayı rutin hayatında bir değişiklik yoktur. Terör örgütlerinin bir rahatsızlığı vardır, çünkü OHAL onlara etkin bir şekilde uygulanıyor ve onlar bundan fevkalade rahatsızlar. Ama vatandaşın rutin hayatında, gündelik hayatında 20 Temmuzdan öncesi ve sonrası arasında bir fark olmadığını, her türlü hakkını, hukukunu kullandığını özellikle ifade etmekte fayda görüyorum" ifadelerini kullandı.

BOZDAĞ'DAN SERT CEVAP
BOZDAĞ'DAN SERT CEVAP

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, CHP’li Bülent Tezcan’ın ‘Erdoğan diktatörün şiddetlisidir’ açıklamasına ilişkin, “Türkiye Cumhuriyeti Devletinin faşist devlet olmadığını, Türkiye’de de herhangi bir faşistin ve diktatörün bulunmadığının en büyük ispatı Sayın Tezcan gibi birisinin çıkıp bugün bu terbiyesizliği, edepsizliği yapmaya cüret etmesi ve yapmasıdır” dedi. 

AKGÜL:
AKGÜL:"2019 TÜRKİYE İÇİN KURTULUŞ YILI OLACAK"

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri (TESKOMB) Merkez Birliğinin Eğitim Semineri Manavgat’ta gerçekleştiriliyor. Seminerin açılış konuşmasını yapan TESKOMB Genel Başkanı Abdulkadir Akgül, kooperatiflerin AK Parti hükümeti öncesinde ve AK Parti hükümeti dönemindeki gelişmesini rakamlarla anlattı. Seminerin Türkiye’nin her yerinden katılım olması nedeniyle Türkiye'nin bir mozaiğini oluşturduğunu belirten Akgül, "Burada her ilden, her görüşten her partiden insanlar var. Siyasi kimliğimi bir kenara bırakarak tarafsızca konuşmak istiyorum. 2002 yılında tam yabancı ülkelerin istediği gibi onların her istediğini yapan bir Türkiye vardı. AK Parti’nin ilk zamanlarında da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan bütün ülkelerle çok iyiydi. Farklı ülkelerden bürokratlar düğünlere kadar gelip şahitlik yapıyordu. Obama gelip TBMM’nde konuştu. Yakın dostum diyenler bir anda değişti. Bunun nedeni Türkiye’nin her alanda güçlenmesi, uçağını, silahını kendi üretmesi ve bu ülkeler için rakip konuma gelmesidir. Türkiye artık PKK ile kendi silahları, insansız uçakları en önemlisi de kendi komutanlarıyla mücadele etmeye başladı. Bundan dolayı da herkes düşman oldu" dedi.