Son Dakika

MİLLİ BİR RUH, SEFERBERLİK BİRLİKTELİĞİ
MİLLİ BİR RUH, SEFERBERLİK BİRLİKTELİĞİ

AK Parti AR-GE Başkan Yardımcısı Dr. Osman Coşkun, Yozgat programına Kapalı Pazar Yeri'nde vatandaşlar ve pazarcı esnafına sabah çorbası dağıtarak başladı. Coşkun, renkli diyaloglar yaşadığı vatandaşlara, Türkiye'nin milli seferberlik ruhu içerisinde bir kez daha zorlu bir virajdan, savrulmadan, dağılmadan, birlik ve beraberlik içerisinde geçeceğini söyledi. Ankara'daki programlarını hafta başından bu tarafa Yozgat'ta sürdüren AK Parti AR-GE Başkan Yardımcısı Dr. Osman Coşkun'un bu kez ki durağı Yozgat'ın ilk kapalı pazar yeri oldu. Pazarcı esnafının bereket duasına katılan Coşkun, daha sonra sıcak sabah çorbası dağıttı. Coşkun, samimi diyalogların yaşandığı çorba dağıtımı sırasında halkın sorularını da yanıtladı. 16 Nisan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Halk Oylaması öncesinde Yozgat'ı ve Yozgatlıları her zamanki gibi yine hazır gördüğünü söyleyen Coşkun, ortaya çıkan havayı 'Milli ruh, seferberlik birlikteliği' olarak yorumladı. Pazar programını pazarcı esnafına bereketli kazançlar dileyerek sonlandıran Coşkun, kamu kurum ve kuruluşlarını ziyaret etti. Coşkun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan ve yankı uyandıran 'Çalışma Hayatında Milli Seferberlik' projesinin Yozgat'ta başarıyla uygulandığı kurumlardan bir tanesi olan Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğünü ziyaret etti. İl Müdürü Bilal Keskin'in ev sahipliğinde kurum çalışanlarını tek tek ziyaret eden Coşkun, daha sonra Yozgat'ta yürütülen Çalışma Hayatında Milli Seferberlik Projesi Hakkında bilgi aldı. 

47 STK 'EVET' DİYOR
47 STK 'EVET' DİYOR

Yozgat'ta faaliyet gösteren 47 Sivil Toplum Kuruluşları (STK), tarafından oluşturulan 'Yozgat Sivil İnisiyatif Evet Platformu' 16 Nisan’da yapılacak referandum öncesi bir araya gelerek 'evet' diyeceklerini açıkladı. 

"BÜYÜK BİR SAYGISIZLIK YAPILDI"

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "CHP’li Özkan’ın polise hakareti büyük bir ahlaksızlık, saygısızlıktır" dedi.

Bozdağ’dan, seçilme yaşının  indirilmesine  ilişkin eleştirilere cevap
Bozdağ’dan, seçilme yaşının indirilmesine ilişkin eleştirilere cevap

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminde seçilme yaşının 18'e indirilmesi ile ilgili eleştirilere yanıt vererek, "Bakanların çocukları, zenginlerin çocukları parlamentoya dolacak, askerlikten yırtacak' diyenler var. Eğer bu iş para ile olsa ben burada olamazdım. Bize sıra kesinlikle gelmezdi. Aristokrat çocukları olsa ben köylü çocuğuyum. Benim annem rahmetli okuryazar bile değildi. Nasıl olacağız biz? Bunların tamamı zihin karıştırmak için söyleniyor" dedi. 

“FETÖ KONTROLLÜ İFTİRA YAPIYOR”
“FETÖ KONTROLLÜ İFTİRA YAPIYOR”

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun “kontrollü darbe” iddialarını sert bir şekilde eleştirerek, “FETÖ kontrollü bir iftirayı yapıyor Kılıçdaroğlu. Kontrollü darbe FETÖ iddiasıdır. CHP Genel Başkanı FETÖ kontrollü bu iftirayı anlatıyor, meşrulaştırmaya çalışıyor. FETÖ’nün bu propagandasının Türkiye’deki müdafisidir” dedi. 

MHP BİLGİLENDİRDİ
MHP BİLGİLENDİRDİ

Yozgat Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanlığı tarafından Anayasa değişikliği bilgilendirme toplantısı yapıldı.

“MEVCUT  SİSTEMİN  DEĞİŞTİRİLMESİ  ŞART”
“MEVCUT SİSTEMİN DEĞİŞTİRİLMESİ ŞART”

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, “Türkiye’nin ve Türk milletinin bu topraklarda kıyamete kadar hür olması ve bekası için mevcut hükümet sistemini derhal değiştirilmesi şarttır” dedi. 

BİRLİKTE  'EVET' TABLOSU
BİRLİKTE 'EVET' TABLOSU

16 Nisan 2016 tarihinde yapılacak halkoylaması öncesinde Yozgat'ta önemli bir buluşma gerçekleşti. Yozgat Belediyesi'nin düzenlediği toplantıda 'Evet' cephesinde yer alan AK Parti, MHP ve BBP yöneticileri aynı programda bir araya gelerek 'Evet' fotoğrafı verdi. 

"ATATÜRK BÜYÜK DEĞİŞİME 'EVET' DERDİ"

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yalan üretme yeteneği olduğunu söyleyerek, "Yeni yalanlarını da bekliyoruz, milletin aklını karıştırmak için neler söyleyecek, onu da merakla bekliyoruz. Ben bile merak ediyorum çünkü her gün yeni bir şey yumurtluyorlar" dedi.

BOZDAĞ'DAN SUÇ DUYURUSU
BOZDAĞ'DAN SUÇ DUYURUSU

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın MHP'den ihraç edilen Sinan Oğan’ın Twittter hesabından yaptığı açıklamalar nedeniyle savcılığa suç duyurusunda bulunacağı öğrenildi.