Son Dakika

Bozdağ: “Amerika Ateşle Oynuyor”
Bozdağ: “Amerika Ateşle Oynuyor”

Yozgat Milletvekili, Başbakan Yardımcısı ve Hükümet sözcüsü Bekir Bozdağ, ABD’nin Suriye’nin kuzeyinde oluşturmak istediği terör ordusuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Bozdağ, “Yapılanlar dostluğa da, müttefikliğe de, model ortaklığa da, stratejik ortaklığa da sığmaz” diyerek ABD yönetimine tepki gösterdi. 

"Anayasa Mahkemesi, Hiçbir Kurala Bağlı Değilmiş Gibi Karar Veremez"

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, "Anayasa Mahkemesi, ilk derece mahkemesi veya istinaf mahkemesi ya da temyiz mahkemesi veyahut da süper temyiz mahkemesi gibi davranamaz ve bu mahkemeler gibi karar veremez" dedi.

“Siyasi Partiler Yasası'nda Seçim İttifakı Da Ele Alınacak”
“Siyasi Partiler Yasası'nda Seçim İttifakı Da Ele Alınacak”

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, “2018 uyum yasalarının görüşüldüğü bir yıl olacaktır. Seçim yasalarının, Siyasi Partiler Yasası'nın Mart’tan önce parlamentodan çıkartılmasını hedefliyoruz. Bu yasaların içinde seçim ittifakı konusu da ele alınacaktır” dedi.

"Karar, Uluslararası Hukuka Aykırıdır"

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, "Zarrab Davası, siyasi bir kumpas davadır. Zarrab Davası’nda hukuk, mahkeme ve muhakeme, siyasi bir yarar için göstere göstere kullanılmıştır" dedi. 

BOZDAĞ’DAN SERT TEPKİ
BOZDAĞ’DAN SERT TEPKİ

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, yeni çıkan KHK hakkında yaptığı açıklamalar nedeniyle CHP Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan’ı sert bir dille kınayarak, özür dilemeye davet etti.

“EN AZ 2 VEKİL İSTİYORUM”
“EN AZ 2 VEKİL İSTİYORUM”

Yozgat’ta, partisinin il teşkilat binasının açılış törenine katılan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, burada partililere ve Yozgat halkına seslendi. İYİ Parti'nin ‘cesurlar hareketi’ olduğunu belirten Akşener, vatandaşlardan partisine sahip çıkılmasını istedi. Hükümetin Yozgat’a yaptığı yatırımları eleştiren Akşener, "Bu şehre yapılan en büyük yatırım, en büyük bina, ceza evi. Yahu siz bu şehri açık cezaevi haline getirmişsiniz, fırsat bulan Yozgat’tan kaçıyor. Cezaevi en büyük binanız. Genç işsizliği, Şırnak’ta neyse, Edirne’de neyse, Yozgat’ta da aynısı. Üniversite mezunu gençlerimizin işsizliği, terörden bile daha fazla sorun olarak ortaya çıkıyor. Peki ne yapıyor bu arkadaşlar. Hiç mi iyi bir şey yapmıyorlar? Yapıyorlar. Yozgat’ta keklik üretimi 7 binmiş, sayelerinde 15 bine çıkmış” diye konuştu. 

Milletvekili Başer’ den Ziyaret
Milletvekili Başer’ den Ziyaret

AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Taylan Alakoç’u makamında ziyaret etti.

Diyanet’e Kadro Müjdesi
Diyanet’e Kadro Müjdesi

Yozgat Milletvekili ve Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Diyanet İşleri Başkanlığının imam-hatip, Kur'an kursu öğreticisi, müezzin kayyım alımı yapacağını açıkladı. 

"İYİ PARTİ SEÇİME HAZIR"

İl genelinde teşkilatlanma çalışmalarını sürdüren İYİ Parti Yozgat il teşkilatı, gazetemize ziyarette bulundu. Yerel basın kuruluşlarını ziyaret ettiklerini ifade eden İYİ Parti Yozgat İl Başkanı Metin Özışık, İYİ Parti’nin tüm kadroları iktidar olmaya hazır olduğunu söyledi. İYİ Parti İl Başkanı Metin Özışık, beraberinde Aniş Kutlu, Osman Ataman, Seyfi Bayrak, Adem Atik, Şükrü Karacabak ve Mahmut Coşar ile birlikte gazetemize nezaket ziyaretinde bulundu. Sohbet havasında gerçekleşen ziyarette İYİ Parti Yozgat İl Başkanı Metin Özışık, ilçelerde teşkilat çalışmalarını tamamladıklarını ifade ederek, "Kısa bir süre içerisinde Siyasi Partiler Kanunu'na ve İYİ Parti Tüzüğü'ne uygun olarak, 9 ilçe başkanımızı ve ilçe yönetimlerimizi bu gün itibariyle tamamlanmış bulunuyoruz, Akdağmadeni ilçe başkanımız, Mehmet Kürşat Belen müteahhit MHP eski ilçe başkanı, Boğazlıyan ilçe başkanımız esnaf Tuncer Bozyokuş, Çekerek İlçe başkanımız Ahmet Varlık, Çayıralan ilçe başkanımız Üzeyir Salmanlı, Sorgun ilçe başkanımız Fatih Sungur kendisi İktisat doktoru, Yerköy ilçe başkanımız Davut Yorulmaz esnaf, Aydıncık ilçe başkanımız Murat Başgan esnaf, Yenifakılı ilçe başkanımız İbrahim Okuyucu emekli memur ve Sarıkaya ilçe başkanımız Battal Nurlu emekli öğretmen". 

"İlk Kabile Ortak Dava"

Başbakan yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, resmi Twitter adresinde “Kudüs müslümanların ilk kabilesidir, ortak davasıdır” açıklama- sında bulundu.