Son Dakika

“Siyasi Menfaatler Değil Ülke Menfaatleri Ön Planda”
“Siyasi Menfaatler Değil Ülke Menfaatleri Ön Planda”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yozgat İl Başkanı Ethem Sedef, MHP’nin her zaman siyasi menfaatlerini değil ülke menfaatlerini ön planda tuttuğunu söyledi.

“Hava Sahası Etkin Bir Şekilde Kullanılmaktadır”
“Hava Sahası Etkin Bir Şekilde Kullanılmaktadır”

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Afrin harekatında Rusya’nın hava sahasını kapattığı yönündeki iddialara ilişkin, “Türk Hava Kuvvetleri, uçaklarımız, insansız hava araçlarımız Afrin bölgesindeki hava sahasını etkin bir şekilde kullanmaktadır. Halen de bu kullanım devam etmektedir. Hava sahasının kullanılmasına ilişkin bir sorun söz konusu değildir” dedi. Yozgat Milletvekili, Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Çankaya Köşkü’nde gerçekleştirilen Bakanlar Kurulu toplantısının gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu. Haziran ayında 180 günlük eylem planının yapıldığını hatırlatan Bozdağ, “180 tane eylem belirlendi. Bu eylemlerden bugüne kadar yüzde 90’ının tamamlandığını görüyoruz ki bu oldukça büyük bir başarıyı ortaya koymaktadır. 5 dakikada tapu devri yapılmasını öngören tapu işlemlerinin hızlandırılması, nüfus hizmetlerinin e-devlet üzerinden sunumunun yaygınlaştırılması, araç tescil işlemlerinin noterlere devredilmesi, taşeronda çalışan işçilerimizin kadroya alınması gibi önemli projeler hayata geçirilmiştir. Ayrıca Maliye Bakanımız Sayın Naci Ağbal vergi konularında önemli değişiklikler içeren bir reform paketini Bakanlar Kuruluna sunmuştur. Reform paketi mali yüklerin azaltılması ve piyasanın canlandırılması noktasında önemli değişiklikler içermektedir. Bunlardan bazılarını paylaşmak isterim. Mükelleflerin ileriye dönük dönemler için sonraki dönemden devreden KDV’sinin iadesine imkan sağlanıyor. 2018 yılı öncesi dönemlere ait iade edilmeyen KDV’nin iadesinin önü açılıyor. 3 ay içerisinde iade edilmeyen KDV’ye faiz ödemesi getiriliyor. Okul, hastane, yurt, huzurevi ve ibadethane yaptıran hayırseverlerin inşaat süresince imalat mal alım ve hizmet alımı karşılığında ödedikleri paralardan ve bütün bu alım satımlardan doğan alım satımlarının tamamına KDV istisnası getiriliyor. İşletmelerin birbirlerine yapılacak borçlar üzerindeki KDV yükü düşürülüyor. İkinci el gayrimenkul ve taşıt üzerindeki KDV matrahı daraltılıyor, vatandaşımızın lehine önemli değişiklikler getiriliyor. Ayrıca kat karşılığı inşaat yapan işletmelerin KDV matrahı da düşürülüyor. Ayrıca Maliye Bakanlığımıza bin gelir uzmanı bin gelir uzmanı, bin de denetim elemanı alınması konusunda kanuna düzenleme konması hususunda yetki verildi. Bu çerçevede ayrıca bir düzenleme yapılacaktır” ifadelerini kullandı.

Bozdağ'dan Kritik Mümbiç Açıklaması
Bozdağ'dan Kritik Mümbiç Açıklaması

Yozgat Milletvekili, Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Zeytin Dalı Harekatı'ndan sonra Mümbiç'e de harekat düzenleneceğinin sinyalini verdi. Bozdağ, "Türkiye bunu çok net söyledi. 'Biz buradaki gelişmelere izin vermeyiz' dedik ve Fırat Kalkanı Harekatı'nı yaptık. Afrin içinde biz açık açık söyledik. Şimdi aynı şeyi Mümbiç için söylüyoruz, aynı şeyi Fırat'ın doğusu için de söylüyoruz" dedi. 

“Çalışmalar Sırasında MHP İle De Aynı Şekilde Görüşülecektir”
“Çalışmalar Sırasında MHP İle De Aynı Şekilde Görüşülecektir”

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, uyum yasalarına ilişkin, “Çalışmalar sırasında MHP ile de aynı şekilde görüşülecektir. Ayrıca, öncelik sonralık sırasına da baktığımızda seçim nedeniyle Seçim Yasaları ve Siyasi Partiler Yasalarının anayasadan kaynaklı zorunluluk nedeniyle bir önceliği var” dedi. 

“Teşkilatlarımız Bir Bütün Olarak Görevinin Başındadır”
“Teşkilatlarımız Bir Bütün Olarak Görevinin Başındadır”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yozgat İl Başkan Yardımcısı Ferhat Altan, 2019 Genel ve Yerel seçimler öncesinde, Milliyetçi Hareket Partisi Yozgat İl Başkanlığının, seçim ve teşkilat çalışmalarına hız verdiğini belirterek, “Teşkilatlarımız bir bütün olarak görevinin başındadır.”dedi.

Bozdağ: “Amerika Ateşle Oynuyor”
Bozdağ: “Amerika Ateşle Oynuyor”

Yozgat Milletvekili, Başbakan Yardımcısı ve Hükümet sözcüsü Bekir Bozdağ, ABD’nin Suriye’nin kuzeyinde oluşturmak istediği terör ordusuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Bozdağ, “Yapılanlar dostluğa da, müttefikliğe de, model ortaklığa da, stratejik ortaklığa da sığmaz” diyerek ABD yönetimine tepki gösterdi. 

"Anayasa Mahkemesi, Hiçbir Kurala Bağlı Değilmiş Gibi Karar Veremez"

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, "Anayasa Mahkemesi, ilk derece mahkemesi veya istinaf mahkemesi ya da temyiz mahkemesi veyahut da süper temyiz mahkemesi gibi davranamaz ve bu mahkemeler gibi karar veremez" dedi.

“Siyasi Partiler Yasası'nda Seçim İttifakı Da Ele Alınacak”
“Siyasi Partiler Yasası'nda Seçim İttifakı Da Ele Alınacak”

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, “2018 uyum yasalarının görüşüldüğü bir yıl olacaktır. Seçim yasalarının, Siyasi Partiler Yasası'nın Mart’tan önce parlamentodan çıkartılmasını hedefliyoruz. Bu yasaların içinde seçim ittifakı konusu da ele alınacaktır” dedi.

"Karar, Uluslararası Hukuka Aykırıdır"

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, "Zarrab Davası, siyasi bir kumpas davadır. Zarrab Davası’nda hukuk, mahkeme ve muhakeme, siyasi bir yarar için göstere göstere kullanılmıştır" dedi. 

BOZDAĞ’DAN SERT TEPKİ
BOZDAĞ’DAN SERT TEPKİ

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, yeni çıkan KHK hakkında yaptığı açıklamalar nedeniyle CHP Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan’ı sert bir dille kınayarak, özür dilemeye davet etti.