Son Dakika

Bozdağ'dan Kritik Mümbiç Açıklaması
Bozdağ'dan Kritik Mümbiç Açıklaması

Yozgat Milletvekili, Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Zeytin Dalı Harekatı'ndan sonra Mümbiç'e de harekat düzenleneceğinin sinyalini verdi. Bozdağ, "Türkiye bunu çok net söyledi. 'Biz buradaki gelişmelere izin vermeyiz' dedik ve Fırat Kalkanı Harekatı'nı yaptık. Afrin içinde biz açık açık söyledik. Şimdi aynı şeyi Mümbiç için söylüyoruz, aynı şeyi Fırat'ın doğusu için de söylüyoruz" dedi. 

“Çalışmalar Sırasında MHP İle De Aynı Şekilde Görüşülecektir”
“Çalışmalar Sırasında MHP İle De Aynı Şekilde Görüşülecektir”

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, uyum yasalarına ilişkin, “Çalışmalar sırasında MHP ile de aynı şekilde görüşülecektir. Ayrıca, öncelik sonralık sırasına da baktığımızda seçim nedeniyle Seçim Yasaları ve Siyasi Partiler Yasalarının anayasadan kaynaklı zorunluluk nedeniyle bir önceliği var” dedi. 

“Teşkilatlarımız Bir Bütün Olarak Görevinin Başındadır”
“Teşkilatlarımız Bir Bütün Olarak Görevinin Başındadır”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yozgat İl Başkan Yardımcısı Ferhat Altan, 2019 Genel ve Yerel seçimler öncesinde, Milliyetçi Hareket Partisi Yozgat İl Başkanlığının, seçim ve teşkilat çalışmalarına hız verdiğini belirterek, “Teşkilatlarımız bir bütün olarak görevinin başındadır.”dedi.

Bozdağ: “Amerika Ateşle Oynuyor”
Bozdağ: “Amerika Ateşle Oynuyor”

Yozgat Milletvekili, Başbakan Yardımcısı ve Hükümet sözcüsü Bekir Bozdağ, ABD’nin Suriye’nin kuzeyinde oluşturmak istediği terör ordusuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Bozdağ, “Yapılanlar dostluğa da, müttefikliğe de, model ortaklığa da, stratejik ortaklığa da sığmaz” diyerek ABD yönetimine tepki gösterdi. 

"Anayasa Mahkemesi, Hiçbir Kurala Bağlı Değilmiş Gibi Karar Veremez"

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, "Anayasa Mahkemesi, ilk derece mahkemesi veya istinaf mahkemesi ya da temyiz mahkemesi veyahut da süper temyiz mahkemesi gibi davranamaz ve bu mahkemeler gibi karar veremez" dedi.

“Siyasi Partiler Yasası'nda Seçim İttifakı Da Ele Alınacak”
“Siyasi Partiler Yasası'nda Seçim İttifakı Da Ele Alınacak”

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, “2018 uyum yasalarının görüşüldüğü bir yıl olacaktır. Seçim yasalarının, Siyasi Partiler Yasası'nın Mart’tan önce parlamentodan çıkartılmasını hedefliyoruz. Bu yasaların içinde seçim ittifakı konusu da ele alınacaktır” dedi.

"Karar, Uluslararası Hukuka Aykırıdır"

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, "Zarrab Davası, siyasi bir kumpas davadır. Zarrab Davası’nda hukuk, mahkeme ve muhakeme, siyasi bir yarar için göstere göstere kullanılmıştır" dedi. 

BOZDAĞ’DAN SERT TEPKİ
BOZDAĞ’DAN SERT TEPKİ

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, yeni çıkan KHK hakkında yaptığı açıklamalar nedeniyle CHP Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan’ı sert bir dille kınayarak, özür dilemeye davet etti.

“EN AZ 2 VEKİL İSTİYORUM”
“EN AZ 2 VEKİL İSTİYORUM”

Yozgat’ta, partisinin il teşkilat binasının açılış törenine katılan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, burada partililere ve Yozgat halkına seslendi. İYİ Parti'nin ‘cesurlar hareketi’ olduğunu belirten Akşener, vatandaşlardan partisine sahip çıkılmasını istedi. Hükümetin Yozgat’a yaptığı yatırımları eleştiren Akşener, "Bu şehre yapılan en büyük yatırım, en büyük bina, ceza evi. Yahu siz bu şehri açık cezaevi haline getirmişsiniz, fırsat bulan Yozgat’tan kaçıyor. Cezaevi en büyük binanız. Genç işsizliği, Şırnak’ta neyse, Edirne’de neyse, Yozgat’ta da aynısı. Üniversite mezunu gençlerimizin işsizliği, terörden bile daha fazla sorun olarak ortaya çıkıyor. Peki ne yapıyor bu arkadaşlar. Hiç mi iyi bir şey yapmıyorlar? Yapıyorlar. Yozgat’ta keklik üretimi 7 binmiş, sayelerinde 15 bine çıkmış” diye konuştu. 

Milletvekili Başer’ den Ziyaret
Milletvekili Başer’ den Ziyaret

AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Taylan Alakoç’u makamında ziyaret etti.