Son Dakika

MERAKLI BEKLEYİŞ
MERAKLI BEKLEYİŞ

Yozgat, 24 Haziran’da yapılacak Cumhurbaşkanı ve 27. dönem milletvekili seçimlerine kilitlenmiş durumda. 

LİSTE SIR GİBİ SAKLANIYOR
LİSTE SIR GİBİ SAKLANIYOR

24 Haziran seçimleri için siyasi partilerin göstereceği aday listeleri hafta sonu yapılacak çalışmalarla belirlenecek. 

İlk Liste Başkana Ulaştı
İlk Liste Başkana Ulaştı

24 Haziran Erken Genel Seçimleri nedeni ile Siyasi Partilerde Milletvekilliği aday adayı müracaatları sona erdi ve tüm gözler partilerin 21 Mayıs’ta Seçim Kurulu’na sunacakları aday listelerine çevrildi. 

HİZMET İÇİN YOLA ÇIKTI
HİZMET İÇİN YOLA ÇIKTI

MHP Yozgat Milletvekili aday adayı Ethem Sedef, Yozgat’ta MHP’nin saflarını sıklaştırmasında önemli misyonlar üstlenirken şimdi de uzun yıllar MHP’nin kalesi olan Yozgat’ı yeniden ayağa kaldırmak ve Yozgat halkına hizmet için göreve talip oldu.

KULİSLER LİSTELERE ODAKLANDI
KULİSLER LİSTELERE ODAKLANDI

Milletvekili aday adaylığı için AK Parti ve MHP’de başvuru süresi dolarken, İYİ Parti’de bugün, Saadet Partisi’nde Cumartesi, CHP’de ise 7 Mayıs Pazartesi son gün. 

"İLK ADIMI ATTIK"

AK Parti Yozgat Milletvekili Aday Adayı Ahmet Şimşek gazetemizi ziyaret etti.

SİYASET ISINDI
SİYASET ISINDI

24 Haziran’da yapılacak seçimlerde aday olmak isteyenlerin sayısı her geçen gün artarken, AK Parti ve MHP’de yoğun trafik siyasi kulisleri de hareketlendiriyor. Milli İttifakı oluşturan AK Parti ve MHP’den aday adayı olan isimler müracaatlarının ardından sahaya inerek listede yer bulmak adına kendilerini anlatmaya çalışıyor.

KULİSLER ISINIYOR
KULİSLER ISINIYOR

Yozgat’ta siyasi kulislerde hareketlilik dikkat çekerken, aday adaylığı için müracaatlarda başladı.

"Siyasi Ahlaksızlığın En Yeni Ve En Son Örneğidir"

Yozgat Milletvekili, Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, 15 CHP'li milletvekilin İYİ Parti'ye geçmesine ilişkin, "Bu, siyasi ahlaksızlığın en yeni ve en son örneğidir, açık bir siyasi mühendisliktir. Bu operasyon, geçmişte Güneş Motel’de ve 28 Şubat sürecinde kurulmuş vekil pazarının 2018’de tekrarıdır. CHP yönetiminin ahlaktan, dürüstlükten uzak bu tutumu bir aldatmadır, hiledir" dedi. 

"Millet İradesinin Sandığa Yansıyacağı Bir Seçim Olacak"

HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan 24 Haziran'da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçimlerini, ülke için hayırlı bir karar olarak gördüğünü belirterek, "Millet iradesinin sandığa yansıması konusunda elimizden gelen katkı ve desteği vermeye devam edeceğiz" dedi.