Son Dakika

“KÖR, SAĞIR VE DİLSİZ KALIYORLAR”
“KÖR, SAĞIR VE DİLSİZ KALIYORLAR”

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Birleşmiş Milletler (BM) başta olmak üzere BM Güvenlik Konseyi, BM Mülteciler Yüksek Komiserliği ve uluslararası örgütlerin Arakan'da yaşananlara kör, sağır ve dilsiz kaldığını söyledi. Kurban Bayramı'nı memleketi Yozgat'ta geçiren Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, AK Parti Yozgat İl Başkanlığında partililerle bayramlaştı. Bozdağ daha sonra Celal Atik Spor Salonu'na geçerek vatandaşlarla bayramlaştı. Vatandaşların ve partililerin bayramını kutlayan Bozdağ, Myanmar'da Arakanlı Müslümanlara yönelik katliama ilişkin açıklamalarda bulundu.

“REFERANDUMUN YAPILMASI DOĞRU DEĞİLDİR”
“REFERANDUMUN YAPILMASI DOĞRU DEĞİLDİR”

Kurban Bayramı'nı memleketi Yozgat'ta geçiren Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Yerköy'de AK Parti İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen bayramlaşma programına katıldı. Burada basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Bozdağ, Kuzey Irak'ta 25 Eylül'de yapılması kararlaştırılan bağımsızlık referandumuna yönelik Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesud Barzani'nin tutumunu eleştirdi. Türkiye'nin referandum konusundaki tavrının net olduğunu söyleyen Bozdağ, "Irak'ın toprak bütünlüğüne, siyasal birliğine, egemenliğine bağımsızlığına saygı esastır. Türkiye bu birliğinin bozulmaması gerektiğini yüksek bir dille ifade etmiştir. Yapılacak halk oylamasının yanlış olduğunu Sayın Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız, Dışişleri Bakanımız yüksek düzeyde ifade etmişlerdir.

MYANMAR'DAKİ KATLİAMA TEPKİ
MYANMAR'DAKİ KATLİAMA TEPKİ

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Twitter hesabından Birleşmiş Milletler, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi ve uluslararası topluma Arakan'daki Müslümanlara yönelik katliamlara karşı harekete geçme çağrısı yaptı.  Bozdağ, yaptığı açıklamada, “Myanmar’da, Rakhayn Eyaletinin kuzeyinde 25Ağustos 2017 günü başlayan olaylar sonucunda çok sayıda kişi hayatını kaybetmiş ve yaralanmıştır. Myanmar'da ki soykırımı andıran katliamı şiddetle kınıyoruz. Artan şiddet, ölümler ve yaralılardan dolayı büyük üzüntü, endişe duyuyoruz. Rakhayn Eyaletindeki sorunların şiddet yoluyla çözülemeyeceğini defalarca vurguladık, bir kez daha şiddetin çözüm olmadığını vurguluyoruz” ifadelerini kullandı. Hükümet Sözcüsü Bozdağ BM ve BMGK'ya yaptığı çağrıda ise bu katliamlara sessiz kalmamasını istedi. Bozdağ, Birleşmiş Milletler, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi ve uluslarası toplum, soykırımı andıran bu katliamlara sessiz kalmamalıdır. Eğer insanlık ölmediyse, insanlığın yaşadığını göstermenin şimdi tam zamanı. BM ve BMGK, bu katliamı yapanları derhal durdurmalıdır. BM ve BMGK; artık sadece ölü ve yaralı sayımı yapmadığını, Myanmar'daki soykırımı andıran katliamı engelleyerek göstermelidir. Aksi takdirde BM ve BMGK, vazifesini yapmamış olur ve Myanmar'daki ölümlerin ve yaralıların mesuliyetinden kurtulamazlar. Türkiye, dünyanın her yerinde olduğu gibi Myanmar'da da hakkı söylemeye, savunmaya ve mazlumun yanında olmaya devam edecektir” dedi.

“CUMHURBAŞKANINI İNDİRMEK İSTİYORLAR”
“CUMHURBAŞKANINI İNDİRMEK İSTİYORLAR”

Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ; Avrupa ülkelerinin, terör örgütlerinin ve Türkiye’nin içerisinde legal siyaset yapan partiler ve medya organlarının seferber olup, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı bulunduğu yerden indirmek istediklerini belirtip, buna güçlerinin yetmeyeceğini söyledi. Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Saraykent ilçesinde temel atma ve toplu açılış törenine katıldı. Bozdağ burada yaptığı açıklamada, Avrupa başta olmak üzere bazı kesimlerin 2019 hesapları yaptığını belirtti. Türkiye üzerine oynanan oyunların bozulmaya mahkum olduğunu açıklayan Bozdağ, “Milletimiz hukukuna, kardeşliğine, birliğine kendisi gibi olanlara, iktidarına, sandıkta verdiği reyine yaptığı dualarla sahip çıktı. Bütün tuzaklar bugüne kadar olduğu gibi inşallah bundan sonrada ne tür tuzaklar olursa olsun bozulacaktır. Bozulmaya mahkumdur. Herkes hesap yapıyor. 2019’un hesabını yapıyorlar. Dikkat ediyorsanız şimdiden Cumhurbaşkanımızı 2019’da kaybettirmek istiyorlar. Milletimizi ve devletimizi kaybettirmek AK Parti’yi kaybettirmek için Avrupa’nın bütün ülkeleri seferber olmuş. Başka ülkelerde seferber olmuş. Uluslararası örgütler seferber oldu. PKK, FETÖ, DEAŞ seferber olmuş. Yetmiyormuş gibi Türkiye’nin içerisinde legal siyaset yapan partiler ve başka medya organları ve başkaca guruplar da seferber olmuş. Dikkat edin başka ülkeler var, örgütler var, terör örgütleri var, başka organlar var hepsi bir araya gelmiş acaba Türkiye’nin cumhurbaşkanını bulunduğu yerden nasıl aşağı indiririz diye kavgasını, mücadelesini veriyorlar. Buradan söylüyorum indiremeyeceksiniz. Gücünüz yetmeyecek. Çünkü bu hareket ve bu hareketin lideri, bir mühendislik sonucu ortaya çıkmış, siyasi aktör ve lider değildir. Gazetelerin manşetleriyle millete pazarlanmış birisi hiç değildir” dedi.

İSTİFA ETTİLER
İSTİFA ETTİLER

Milliyetçi Hareket Partisi’nde (MHP) Meral Akşenir’in başını çektiği muhalif grubun yeni parti kurma çalışmalarına başlamasının ardından yaşanan süreçte Yozgat’ta da Akşener’e katılmak amacı ile istifalar yaşanmaya başladı. 

KÖSE, GÖREVİ DEVRALDI
KÖSE, GÖREVİ DEVRALDI

AK Parti’de görevi bırakan Eski İl Başkanı Harun Lekesiz’in yerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oluru ile AK Parti İl Başkanı olan Celal Köse görevi devraldı.  AK Parti'de Celal Köse dönemi başlıyor. Merkez ilçede kurucu il başkanlığı da yapan Köse, genel merkez tarafından il başkanlığına atandı. Köse, Eski İl Başkanı Harun Lekesiz’den görevi devraldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'metal yorgunluk' yaşayanların yerine yeni ve dinamik partililerin geçmesi gerektiğini açıklamasının ardından AK Parti teşkilatlarında kongre sürecine gidilmişti. Kongre sürecine ilişkin açıklama yapmak için basın mensupları ile bir araya gelen Lekesiz, teşkilatlarda yaşanacak 'bayrak değişimi'nden bahsetmiş, değişim sinyalleri vermişti.

YOZGAT'TA  CELAL  KÖSE DÖNEMİ
YOZGAT'TA CELAL KÖSE DÖNEMİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı üzerine yenilenme sürecine giren  ve ülke genelinde olduğu gibi kongre çalışmaları yapılan  AK  Parti Yozgat teşkilatında Celal  Köse dönemi başlamış oldu. 

BOZDAĞ'DAN İDDİALARA İLİŞKİN AÇIKLAMA
BOZDAĞ'DAN İDDİALARA İLİŞKİN AÇIKLAMA

 Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun tutuklanacağı iddialarına ilişkin yaptığı açıklamada, "CHP tarafından bilinçli olarak ortaya atılmış ve mağduriyet yaratma ve AK Parti’yi ve hükümeti yıpratma hedefi olan bir mühendislik argümanı olduğunu düşünüyorum. Cumhurbaşkanımızın açıklamaları çok nettir. Hiçbir açıklamasında Sayın Kılıçdaroğlu’nun tutuklanmasına ilişkin ifade yoktur" dedi.

AK PARTİ’DE  SÜRPRİZ OLABİLİR
AK PARTİ’DE SÜRPRİZ OLABİLİR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘kongre süreci tamamlansın’ talimatının üzerine ülke genelinde olduğu gibi  kongre çalışmlarına hız verilen Yozgat’ta, il başkanı kim olacak sorusu henüz yanıt bulmadı. 

"ALMANYA PKK VE DARBECİLERİ HİMAYE EDİYOR"

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Türkiye’nin Almanya’nın egemenlik haklarına müdahale etmediğini, Almanya’nın ise PKK’lı teröristleri ve darbeci FETÖ’cü teröristleri himaye ettiğini söyledi.