Son Dakika

BAŞVURULAR BEKLENTİLERİN ALTINDA
BAŞVURULAR BEKLENTİLERİN ALTINDA

AK Parti’den Yozgat’ta belediye başkanlığı için başvuru süreci tamamlanarak aday adayları belirlendi. 

SORULAN İSİMLER FAKLI
SORULAN İSİMLER FAKLI

Belediye başkan adaylarını belirlemek için arama yolu ile anket yoluna giden AK Parti'de ilginç sonuçlara ulaşıldı. Birçok merkezde ismi çokça anılanlar yerine 'hiç bilinmeyen' isimlerde öne çıktı.

“Tüm Gayretimizle Çalışacağız”
“Tüm Gayretimizle Çalışacağız”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yozgat İl Başkanı Ferhat Altan, Belediye Başkanlığı, Belediye Meclis Üyesi ve İl Genel Meclis Üyesi olmak isteyen adayların resmi başvurularını 15 Kasım - 1 Aralık tarihleri arasında yapabileceklerini söyledi. 

TARIM YOK OLUYOR
TARIM YOK OLUYOR

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yozgat Milletvekili İbrahim Ethem Sedef, Yozgat çiftçisinin sorun ve beklentilerine ilişkin Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'ye soru önergesi verdi.

Asbestli Borular Meclis’te
Asbestli Borular Meclis’te

Cumhuriyet Halk Partisi Yozgat Milletvekili Ali Keven, Yozgat’ın sorunlarını takip etmeye ve gündeme taşımaya devam ediyor.

TEKLİF SUNULDU
TEKLİF SUNULDU

Cumhuriyet Halk Partisi Yozgat Milletvekili Ali Keven, staj sürelerinde ki günlerin borçlanılarak emekliliğe yansıtılması için Kanun Değişikliği Teklifi’ni TBMM Başkanlığı’na sunduğunu belirtti. 

YOZGAT SİZE BU YETKİYİ VERDİ
YOZGAT SİZE BU YETKİYİ VERDİ

Cumhuriyet Halk Partisi Yozgat Milletvekili Ali Keven YozgatValiliği’nin düzenlemiş olduğu ve sadece AKP’li vekillerin davet edildiği Tarım Çalıştayı hakkında açıklamalarda bulundu. “Yozgat Valisi Sn. Kemal Yurtnaç Valilikte bir Tarım Çalıştayı düzenliyor ve çiftçiler ile Ziraat Odası gibi kuruluşları davet ediyor. Buraya kadar bir sorun görünmüyor gayet güzel bir davranış diyeceğiz. Ancak bakıyoruz ki bu çalıştaya AKP'li vekiller de davetli. Hatta basına Bekir Bey düzenliyormuş gibi yansıdı.

5 TEMEL KRİTER
5 TEMEL KRİTER

AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş 2019 Mart ayında yapılacak olan yerel seçimde Belediye Başkan adaylarında aranacak 5 temel kiriteri açıkladı.

ÇOK ÖZEL İLGİ
ÇOK ÖZEL İLGİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçişi sonrası yardımcısı olarak görevlendirdiği hemşerimiz Fuat Oktay; Yozgat için düğmeye bastı. 

ihtiyaçların  takipçisiyiz
ihtiyaçların takipçisiyiz

AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, Yozgat’ın bir çok alanda istenilen düzeye gelmesi için ihtilaçların takipçisi olduklarını söyledi.