Son Dakika

SEDEF GÜVEN TAZELEDİ
SEDEF GÜVEN TAZELEDİ

MHP Yozgat İl Teşkilatı Olağan Kongresi’nde seçimlere tek aday olarak katılan İl Başkanı Ethem Sedef yeniden seçildi. Yozgat Belediyesi Kültür Merkezi Büyük Sinema Salonu’ndaki kongreye MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, 21. Dönem MHP Milletvekili Ahmet Erol Ersoy, Sarıkaya Belediye Başkanı Ömer Açıkel, İlçe Başkanları, teşkilat başkanları katıldı. MHP’nin İl Kongresi’ne partililer yoğun ilgi gösterdi. MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, MHP Merkez İlçe Başkanı Tekin Irga- toğlu, Sarıkaya Bele- diye Başkanı Ömer Açıkel ve Sorgun İlçe Başkanı Yusuf Kutlusoy Divan heyetine seçildi. Divan Başkanı Sadir Durmaz, kongrenin hayırlı olması temennisinde bulunurken, katılımın yoğun olmasından dolayı memnuniyetini aktardı. Durmaz, MHP kadrolarının hizmet noktasında göreve hazır olduğunu ifade etti. Gündem maddelerinin okunarak ibra edilmesinin ardından MHP Yozgat İl Başkanı Ethem Sadef kürsüye çıktı. İlk hedeflerinin 2019 yılındaki seçimler olduğunu ifade eden Sadef, “Başarıya ulaşmak için önümüzde hiçbir engel yoktur. MHP2019 seçimlerine kilitlenmeli ve ona odaklanmalı. Aranızdaki küskünlükler ve kırgınlıklar bertaraf edilmeli. Milliyetçi ülkücü hareket büyük bir ailedir. Bu aile kenetlenmeli ve kucaklanmalı. Elleriniz ellerinizde, yüreğiniz yüreğinizde birleşsin. Kongremiz herkese hayırlı olsun. Kapımız herkese açık bir sıkıntısı olan varsa gelsin benimle hesaplaşsın” dedi. 

FETÖ ELEBAŞININ İADESİ İÇİN ABD ‘YE GİDİYOR
FETÖ ELEBAŞININ İADESİ İÇİN ABD ‘YE GİDİYOR

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ABD ziyaretiyle ilgili, "ABD'ye terörist başı Gülen'in iadesi için gidiyorum. Bu dosyaların üzerinde çalışan bazı savcılarda bana refakat edecekler, orada teknik görüşmelerde yapılacaktır" dedi.

"HÜKÜMET SİSTEMİ DEĞİŞTİ CHP DEĞİŞMEDİ"

Adalet Bakanı Bozdağ:  "CHP ve HDP çocuklar gibi oynamıyorum diye komisyona üye vermediler" dedi. 

" HEM SUÇLU HEM GÜÇLÜ"

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "YSK Başkan ve üyeleri hakkında suç duyurusunda bulunacağını söyleyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'hem suçlu hem de güçlü' tanımına uymaktadır" dedi. Adalet Bakanı Bozdağ, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, "CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, YSK Başkan ve üyeleri hakkında haksız, saygısız sözleri, açık iftiradır; hakarettir; suçtur ve gayri ahlakidir. YSK Başkan ve üyeleri hakkında suç duyurusunda bulunacağını söyleyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'hem suçlu hem de güçlü' tanımına uymaktadır. YSK Başkan ve üyeleri; anayasaya ve hukuka bağlı, saygın, iyi yetişmiş, alanında deneyimli, görevlerini bağımsız ve tarafsız yapan kişilerdir. Halk oylaması sürecini, sonrasını YSK, hukuka, önceki istikrarlı kararlarına uygun yönetmiştir" ifadelerini kullandı. "YSK, Türkiye'nin yüzakı bir güven müessesesidir" diyen Bozdağ, "YSK kararları aleyhine hiçbir merciye başvurulamayacağı açık anayasa hükmü iken yargı yolu açık demek, yargıya başvurmak, halkı aldatmaktır. 2015'te aynı konuda aynı türden YSK kararlarını hukuki gören CHP'nin, bugün, aynı kararı veren YSK'yı 'çetelikle' suçlaması, tutarsızlıktır. Mühür konusunda 2010'dan önceki ve sonraki yasa hükmü, aynı içerikte iken 'farklı' diye anlatmak, hem ahlaksızlıktır, hem de halkı yanıltmaktır. Bütün bu gerçekliğe rağmen CHP'nin halkı aldatmaya, gerçekleri çarpıtmaya devam etmesi ve YSK'yı suçlaması, ahlaki, hukuki ve etik değildir. Bütün bu gayri ahlaki ve gayri hukuki baskılara, hakaretlere ve suçlamalara rağmen vazifesini hukuka uygun yapan YSK üyelerini kutluyorum" açıklamasında bulundu. Bozdağ, açıklamasının devamında şunları kaydetti:  "CHP'nin başarısızlığını, eksikliğini, kusurunu gizlemek için YSK üyelerini suçlaması, CHP'nin başarısızlığını, eksikliğini ve kusurunu örtmez. CHP'nin Danıştay'a, AİHM'e başvurması da CHP'nin başarısızlığını, eksikliğini ve kusurunu örtmez, örtemez. Halk oylaması yapıldı. Halk, anayasayı değiştirdi. Sistem değişti. Sonuçlar kesinleşti. Herkes sonucu kabul etti. İlk uygulama da yapıldı. Ama CHP'deki tartışma, başarısızlığa kılıf arama ve başkalarını suçlama bitmedi. CHP, her seçim sonrasındaki kadim gündemini tekrarlıyor."

DSP YOZGAT'TA YENİDEN ÖRGÜTLENİYOR
DSP YOZGAT'TA YENİDEN ÖRGÜTLENİYOR

Kısa bir süre önce Demokratik Sol Parti (DSP) Yozgat İl Başkanlığı görevine atanan Nevzat Uçar, partisinin yurt genelinde yeni bir yapılandırmaya gittiğini ve bu kapsamda Yozgat'ta da teşkilatlanma çalışmalarını tamamlama noktasına geldiklerini ifade etti.      

'RESMİ GAZETE'DE YAYINLANDIKTAN SONRA PARTİLİ OLABİLECEK'
'RESMİ GAZETE'DE YAYINLANDIKTAN SONRA PARTİLİ OLABİLECEK'

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, “Kesin sonuçlar Resmi Gazetede yayımlandıktan sonra paketin bazı maddeleri hemen yürürlüğe girecek. Bunlardan birisi de Cumhurbaşkanının partili olabilmesine imkan veren düzenlemedir. O yürürlüğe girecek. Sayın Cumhurbaşkanımız Resmi Gazetede kesin sonuçların yayımlanmasından sonra partili olabilecektir” dedi. Kanunlarda, Cumhurbaşkanı Seçim Kanunu’nda partisiyle ilişiği kesilir kuralı halen var, uyum değişikliği yapılmadı ama değişiklik yapılmamış olsa bile anayasa değişikliği çok açıkça bunu yazmış durumda, kural haline geldi, Cumhurbaşkanı Seçim Kanunu’ndaki hüküm. Orada görünürde var ama gerçekte anlamsızlaştı. O nedenle Sayın Cumhurbaşkanımız Resmi Gazetede kesin sonuçların yayımlanmasından sonra partili olabilecektir” ifadelerini kullandı.

BAKAN BOZDAĞ'DAN SERT TEPKİ
BAKAN BOZDAĞ'DAN SERT TEPKİ

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a suikast çağrısı yapan Fransız Philippe Moreau Defarges'e sert çıktı. Defarges'i 'alçağın biri' olarak niteleyen Bozdağ, "Bir ülkenin Cumhurbaşkanına karşı suikast yapılmalı' diye açıklama yapıyor alçağın biri, bu açıklamayı da televizyon veriyor. Bu şunu gösteriyor, Sayın Cumhurbaşkanımızın Türkiye için ne kadar kıymetli biri olduğunu, korunması ve değer verilmesi gereken biri olduğunu" dedi. 

EKONOMİDE GÜVEN ORTAMI SAĞLANMALI
EKONOMİDE GÜVEN ORTAMI SAĞLANMALI

TSO Meclis Başkanı Çelik, referandum sonucu değerlendirdi. Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Meclis Başkanı Sinan Çelik, referandum sürecinin geride kaldığını belirterek, istikrar adına iş dünyasının beklenti içerisinde olduğunu ve Yozgat’a nelerin kazandırılabileceğinin üzerinde durulması gerektiğini söyledi. Yozgat TSO Meclis Başkanı Sinan Çelik, Türkiye’nin yeni bir sistemi kabul ettiğine değinerek, büyüyen Türkiye ile birlikte üreten bir Yozgat olunması gerektiğine değindi. Çelik, 16 Nisan referandumunda çıkan sonuçların siyasiler tarafından değerlendirileceğine dikkat çekerek, “İş dünyası istikrar bekliyor. Meşruiyet netleşmiştir. Her türlü fikir ve görüş bizim için değerlidir. Bundan sonra birlik ve beraberlik içinde Yozgat’a ne kazandırabiliriz, çalışmalar yapmalıyız” dedi. Yozgat’ın üretim ve pazar sorununun mutlak surette giderilmesi gerektiğini ifade eden Çelik, Sanayi ve üretimde alt yapı personel ve pazar sıkıntılarının üzerine gitmemiz ve mevcut devlet olanaklarından faydalanmamız gerekmektedir. Esnaf ve sanayicinin üretimine destek verilmesi, ticaret hanesini geliştirmemiz gerekiyor. Esnaf ve sanayicinin ayakta kalması için teşvikler ve destekler sağlanmalıdır. Esnaf ve sanayicinin teşvik ve desteklerden yararlanmasının önündeki engeller kaldırılmalıdır” dedi. Referandum sonucunu da değerlendiren Çelik, milletimiz, demokrasisine sahip çıktığını göstermiş, büyük bir sağduyu örneği göstererek tercihini güven ve istikrardan yana kullandığını aktardı. Çelik, “ Milletimiz tercihiyle yeni ve büyük Türkiye’nin temellerini sarsılmaz bir iradeyle atmıştır. Hiç kuşkusuz bu referandumun kazananı milletimizdir, ekonomimizdir, demokrasimizdir” dedi. Hızlı bir ekonomik kalkınmanın olacağının beklentiye dönüştüğünü kaydeden Çelik, “ Türkiye yeni dönemde, yeni bir başarı hikayesi ortaya koyarak, çok güçlü bir ekonomik kalkınma sağlayacaktır. Demokratik kazanımlarımız arttıkça, ekonomik kazanımlarımız da artacaktır. Geleceğe dönük projeler daha hızlı ve etkin olarak hayata geçecektir. Artık ayağımıza pranga gibi takılan kısır siyasi tartışmalardan kurtulma, ekonomik hedeflerimize odaklanma, Türkiye’yi el birliğiyle büyütme ve geleceğe birlikte yürüme zamanıdır” diye konuştu.

“TÜRK HALKI TARİHİ KARAR VERDİ”
“TÜRK HALKI TARİHİ KARAR VERDİ”

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Türk halkı,bugün Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni kabul ederek tarihi bir karar vermiştir; büyük bir reform ve değişim yapmıştır"dedi. 

MİLLET KARARINI VERDİ
MİLLET KARARINI VERDİ

Milletin geleceğine karar vereceği referandum sürecinde sona gelindi. Millet, ülkesinin geleceği için sandık başına giderek kararını verdi. Anayasa değişikliğini kapsayan referandumda Türkiye genelinde yüzde 51,3  oranında ‘evet’ oyu çıktı. Hayır oyları ise 48,7 oldu. Böylece Türkiye, geleceğe daha emin adımlarla yürümek adına kararını vermiş oldu.