Son Dakika

“TERÖRE KARŞI ORTAK MÜCADELE ŞART”
“TERÖRE KARŞI ORTAK MÜCADELE ŞART”

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, İngiltere’de yaşanan terör olayını lanetleyerek, “Terör faaliyetleri bugün Türkiye’de can acıtır, yarın başka bir ülkede can acıtır. Onun için teröre karşı ortak bir dayanışma ortak bir mücadele yapmamız lazım” dedi. 

“DEĞİŞİKLİĞE GEREK YOK”
“DEĞİŞİKLİĞE GEREK YOK”

16 Nisan’da yapılacak referandum ile ilgili olarak bilgilendirme toplantılarına katılan CHP Antalya Milletvekili Prof Dr. Mustafa Akaydın, Yozgat’ta düzenlediği basın toplantısında şu an Türkiye’de anayasa değişikliğini gerektirecek bir durumun olmadığını söyledi.  CHP Antalya Milletvekili Prof Dr. Mustafa Akaydın, Yozgat’ta basın mensupları ile bir araya geldi. Siyasette kalfalık dönemi yaşadığını dile getiren Akaydın, “ Referandum sürecinde vatandaşlarımızın karşısına olabildiğince siyasi bir kimlikle çıkmamaya çalışacağım. Bir parti propagandası olarak yorumlamamanızı istiyorum. Türkiye'de şu anda anayasa değişikliğini gerektirecek bir ortam yok. Anayasayı değiştirmeye de gerek yok. 1982 faşist cunta anayasası  bu güne kadar büyük değişiklikler göstermiş. Anayasayı radikal olarak değiştirmeye gerek olacak bir durum yok” ifadelerini kullandı. 

“TÜRKİYE-ABD  İLİŞKİLERİNE ZARAR VERİR”
“TÜRKİYE-ABD İLİŞKİLERİNE ZARAR VERİR”

 Bakan Bozdağ, “ABD için Bin Ladin ne anlam ifade ediyorsa Fetullah Gülen de aynı anlamı ifade ediyor” dedi. 

GURBETÇİLERE  SİSTEMİ ANLATTI
GURBETÇİLERE SİSTEMİ ANLATTI

Ak Parti Yozgat Milletvekili ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Yusuf Başer, Lyon ve Marsilya başta olmak üzere Beziers,, Nice, Cannes,Narbonne, Carcassonne, Macon, Avignon gibi Fransa’nın önemli kentlerinde ‘evet’ toplantılarına katılarak, gurbetçilerden destek istedi. Ak Parti Yozgat Milletvekili ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Yusuf Başer, Fransa'da yaşayan gurbetçi vatandaşlara Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine yönelik hazırlanan programlarını tamamlayarak yurda döndü. AK Parti Genel Merkezi tarafından yurtdışındaki seçmenlerimize Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini anlatmak için görevlendirilen Başer, Fransa’da Türk vatandaşlarla buluştu. Yeni sistemi üzerinde katılımcılara geniş bilgiler veren Başer, Avrupa’nın büyüyen Türkiye’nin önüne set olmaya çalıştığına vurgu yaptı. Türkiye’nin istikrarı ve geleceği için Cumhurbaşkanlığı Hükümet sisteminin hazırlandığının ifade eden Milletvekili Başer,"Biz milletimizin ferasetine yürekten inanıyoruz. 16 Nisan referandumundan güçlü bir Evet’in çıkması, içeride ve dışarıda ülkemize kurulan kumpasların bozulması, istikrarın kalıcı hale gelmesi demektir. Umutlarını ülkemize bağlamış, gözü yaşlı mazlumlar için de 16 Nisan’da sandıktan güçlü bir Evet çıkmalı” dedi. Başer, Anayasa değişikliğinin beklentiye dönüştüğüne dikkat çekerek, 16 Nisan’da yeni Türkiye’nin inşasına başlanacağını ifade etti. Türkiye’nin 15 Temmuz gecesi kritik bir dönemden geçtiğine dikkat çeken Başer, milletin darbecilere gerekli cevabı verdiğini aktararak Anayasa değişikliğinin ve Cumhurbaşkanlığı sisteminin kaçınılmaz hale geldiğini anlattı. "Anayasa Değişikliği ile yeni, güçlü ve muktedir Türkiye’nin kapılarını açıyoruz" diyen Başer, "Dünyaya hükmetmiş köklü bir tarihin mirasçısı olan Türkiye sadece 780 bin kilometrelik sınırlardan ibaret değildir. Türkiye’nin istikrarı mazlum milletler, gönül coğrafyamız, İslam Dünyası ve adalete susamış tüm insanlık çok önemlidir.

“DÖRDÜNCÜ DEMOKRASİ  CEMRESİ DÜŞECEKTİR
“DÖRDÜNCÜ DEMOKRASİ CEMRESİ DÜŞECEKTİR"

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, 16 Nisan'da referandumda evet çıkması halinde Türkiye'ye dördüncü demokrasi cemresinin düşeceğini söyledi.

HOLLANDA TÜM  TÜRKİYE’Yİ HEDEF ALMIŞTIR
HOLLANDA TÜM TÜRKİYE’Yİ HEDEF ALMIŞTIR

Yozgat AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Muhammet Emin Erbek, Hollanda’nın ortaya koyduğu tutuma sert bir dille tepki gösterirken; “Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları basiret ve feraseti ile nasıl ki 15 Temmuz ihanet girişimine karşı koydu ise bu gün de hem Avrupa’da yaşayan Türk vatandaşları hem de Türkiye’de yaşayan halkımız Hollanda’nın yaptığı bu düşmanca tutumu reddetmektetir” dedi.

“CHP’NİN İKTİDAR OLMA GİBİ BİR DERDİ YOK”
“CHP’NİN İKTİDAR OLMA GİBİ BİR DERDİ YOK”

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Kocaeli Bilim Merkezinde üniversiteli gençlerle buluştu. Bakan Bozdağ, “CHP’nin iktidar olma gibi bir derdi yok, var olduğunu düşünmeyin. Yan gelip yatıyorlar ve ortada manzara. Onun içinde bu sistem diyor ki, iktidar olmak istiyorsanız, siyaset yapmak istiyorsanız ter dökeceksiniz” dedi. 

“ALTERNATİF CHP YAZSIN”
“ALTERNATİF CHP YAZSIN”

Adalet Bakan Bozdağ, 'Hayır' çalışması yürüten Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu'nu eleştirerek, "Barolar Birliğinin levhasını değiştirsin Feyzioğlu. CHP alternatif genel merkezi yazsınlar. Zaten Kılıçdaroğlu, tek başlı yönetime karşı çıkıyor. CHP’de bir eş başkanlık sistemi gelmiş olur. O genel merkezi Söğütlü’de idare eder, Feyzioğlu’da barolar birliğinde yapar. Geçinip giderler" dedi. 

“RAPORUN İTİBARI YOKTUR
“RAPORUN İTİBARI YOKTUR"

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ Venedik Komisyonunun anayasa değişikliği ile ilgili hazırladığı rapora ilişkin,"Türkiye'deki olup bitenleri objektif yansıtmayan, teknik ve uzman görüşü içermeyen tamamen CHP ve HDP'nin siyasi görüşlerini Venedik Komisyonu görüşüne dönüştüren bu raporun bir itibarı yoktur" dedi.

FRANSA’DA ‘EVET’İ ANLATACAK
FRANSA’DA ‘EVET’İ ANLATACAK

AK Parti, Fransa’da ki referandum çalışmaları için Başer’i görevlendirdi. AK Parti Yozgat Milletvekili ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Yusuf Başer, referandum çalışmaları için Fransa’ya uçtu. Milletvekili Başer, Lyon ve Marsilya’daki gurbetçi vatandaşlar ve iş dünyasının temsilcileri ile bir araya gelecek.