Son Dakika

HÜKÜMET SÖZCÜSÜ BEKİR BOZDAĞ OLDU
HÜKÜMET SÖZCÜSÜ BEKİR BOZDAĞ OLDU

Yeni Hükümet Sözcüsü olan Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Almanya ile yaşanan şirket listesi tartışmasına ilişkin, "Almanya şirketleri ile ilgili Türkiye'de yürüyen herhangi soruşturma ve kovuşturma yoktur" dedi.  Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Bakanlar Kurulu toplantısının gündemine ilişkin basın toplantısı düzenledi. 65. Hükümetin 44'üncü Bakanlar Kurulu toplantısının kabine değişikliğinin ardından toplandığını belirten Bozdağ, bugüne kadar Bakanlar Kurulunda görev yapan isimlere teşekkür etti. Bugünkü Bakanlar Kurulu toplantısında yenilenen eğitim ve öğretim programlarının sunumunun Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz tarafından yapıldığını anlatan Bozdağ, önümüzdeki ilk 6 aylık değerlendirmelerin de toplantıda yapıldığını ifade etti. Bakanlar Kurulunda yapılan değişiklikler nedeniyle başbakan yardımcılarının görevlerine dair değerlendirmelerin Başbakan Yıldırım tarafından yapıldığını söyleyen Bozdağ, "MGK, MİT, TOKİ, TMSF ve Türkiye Varlık Fonu Başbakanımıza bağlı olarak çalışacaktır. Hükümet Sözcülüğü, TBMM ile ilişkiler, Danıştay ile ilişkiler, Diyanet İşleri Başkanlığı, TRT, Anadolu Ajansı ile ilgili konular Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, ekonominin koordinasyonu ve bankalara Mehmet Şimşek, MGK kararlarının takibi, reformların ve yatırımların koordinasyonu Fikri Işık, ayrıca RTÜK, Atatürk Dil ve Tarih Kurumu, Kişisel Verileri Koruma Kurulu da Fikri Işık'a bağlı olarak faaliyetleri sürdürecektir. Başbakan Yardımcısı Sayın Recep Akdağ; Kıbrıs işleri koordinasyonu, yatırım işleri iyileştirilmesi, AFAD ve yatırım ajansı ile ilgili konuları yürütecektir. Hakan Çavuşoğlu, Medeniyetler İttifakı Projesi ve yüzüncü yıl anma etkinlikleri ile ilgili konular üzerinde çalışacak, Vakıflar Genel Müdürlüğü, Türk İşbirliği Kalkınma Ajansı Sayın Çavuşoğlu tarafından ilgilenilecek kurumlar arasında yer almaktadır" ifadelerini kullandı.

BOZDAĞ, HÜKÜMET SÖZCÜSÜ OLDU
BOZDAĞ, HÜKÜMET SÖZCÜSÜ OLDU

Kabine değişikliğinin ardından Hükümet Sözcülüğü görevine Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ getirildi. 

AK PARTİ’DE KAZAN KAYNIYOR
AK PARTİ’DE KAZAN KAYNIYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘kongre süreci tamamlansın’ talimatının üzerine ülke genelinde olduğu gibi Yozgat’ta da AK Parti il başkanlıklarında kongre çalışmalarına hız verildi.  Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeniden AK Parti’nin genel başkanı seçilmesinin ardından ilk TBMM grup toplantısında yaptığı konuşmada, Anayasa değişikliğiyle başarı çıtasının artık yüzde 50 artı 1’e çıktığını dile getirerek şu ifadeleri kullanmıştı: “Bir başka ifade ile 2011’de ve 1 Kasım’da aldığımız tarihimizdeki en yüksek oy oranları dahi artık yeterli değil. Her ne kadar Cumhurbaşkanlığı ile milletvekilliği sandıkları ayrı olsa da her ikisinde de yüzde 50’nin üzerine çıkmadan millete arzu ettiğimiz hizmeti veremeyiz. Bugüne kadar yaptıklarımızdan çok daha fazlasını yapmak, çok daha fazla çalışmak mecburiyetindeyiz. Kolları sıvamalı, milletimizle olan rabıtamızı güçlendirmenin yollarını aramalıyız. Sandıkta yüzde 50’nin üzerine çıkmak için milletin tamamını kucaklamayı hedeflemek durumundayız. Bu yıl sonuna kadar teşkilatlarımızı güncelleyeceğiz. Çünkü ortada bir metal yorgunluğu var. Onu aşmamız lazım.”

BOZDAĞ'DAN İSRAİL’E “MESCİDİ AKSA” TEPKİSİ
BOZDAĞ'DAN İSRAİL’E “MESCİDİ AKSA” TEPKİSİ

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, İsrail'in Mescidi-i Aksa'da Müslümanların namaz kılmasını engellenmesine ilişkin, “İsrail Hükümeti, Harem-i Şerif'in hukuki statüsüne saygı duymak ve hukuki statüsünü koruma yükümlülüğüne uygun davranmak zorundadır” dedi. 

KABİNEDE REVİZYON,  BOZDAĞ’A YENİ GÖREV
KABİNEDE REVİZYON, BOZDAĞ’A YENİ GÖREV

Başbakan Binali Yıldırım, kabinede yer alan yeni isimleri düzenlediği basın toplantısıyla açıkladı.  

BOZDAĞ'A YENİ GÖREV..
BOZDAĞ'A YENİ GÖREV..

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım Beştepe'de bir araya geldi. Görüşme sonrası Başbakan Yıldırım, yeni kabine revizyonunu açıkladı.

'HERO TİŞÖRTÜ' AÇIKLAMASI
'HERO TİŞÖRTÜ' AÇIKLAMASI

 Adalet Bakanı Bekir Bozdağ: "Cezaevi yönetiminin böyle bir şey vermesi söz konusu değil. Ama burada çok bilinçli bir tercih olduğunu biz düşünüyoruz. Fakat işin arka planı nedir o soruşturma sonucunda ortaya çıkacaktır ve biz ona göre ihmali, kusuru olan kimse onlarla ilgili de ayrıca bir müeyyide uygulayacağız. Cezaevlerinde bundan sonraki süreçte resim, işaret yazı yazan mesaj içerikli olan hiçbir şeyi mahkemelere giderken giymesine artık izin verilmeyecektir. Ona da bir kural getirildi" dedi. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, darbeci sanıkların Hero yazılı tişört giymesiyle ilgili, "Cezaevi yönetiminin böyle bir şey vermesi söz konusu değil. Ama burada çok bilinçli bir tercih olduğunu biz düşünüyoruz. Fakat işin arka planı nedir o soruşturma sonucunda ortaya çıkacaktır ve biz ona göre ihmali, kusuru olan kimse onlarla ilgili de ayrıca bir müeyyide uygulayacağız" dedi. Adalet Bakanı Bozdağ, katıldığı bir televizyon programının canlı yayında Muğla'da darbeci sanıkların Hero yazılı tişört giymesini değerlendirdi. Konuyla ilgili olarak Adalet Bakanlığı'nın soruşturma başlattığını belirten Bozdağ, şunları kaydetti: "Tişört olayı ile ilgili biz hemen tahkikat başlattık. Hemen kontrolör görevlendirdik. Cezaevi müdürü başta olmak üzere oradaki görevlilerin hepsiyle ilgili bir tahkikat başladı. Henüz sonucu bize gelmedi ama bizzat dün gitti arkadaşlar. Cezaevi yönetiminden verilen bir şey yok. Aileler getiriyor cezaevi yönetimi ona veriyor veya onun almak istediği bir şey varsa oradan alıyor. Cezaevi yönetiminin böyle bir şey vermesi söz konusu değil. Ama burada çok bilinçli bir tercih olduğunu biz düşünüyoruz. Fakat işin arka planı nedir o soruşturma sonucunda ortaya çıkacaktır ve biz ona göre ihmali, kusuru olan kimse onlarla ilgili de ayrıca bir müeyyide uygulayacağız. Cezaevlerinde bundan sonraki süreçte resim, işaret yazı yazan mesaj içerikli olan hiçbir şeyi mahkemelere giderken giymesine artık izin verilmeyecektir. Ona da bir kural getirildi."

“SİYASETTE DEĞİL, SPORDA BAŞARI KRİTERİDİR”
“SİYASETTE DEĞİL, SPORDA BAŞARI KRİTERİDİR”

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, hızlı ve fazla yürümenin siyasette değil, sporda başarı kriteri olduğunu belirterek, “CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 6 seçim kaybettikten sonra lider vasfını kazandığı ilan edilmiş dünyada tek siyasetçidir” dedi. Sosyal medya Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada hızlı ve fazla yürümenin sadece bazı spor dallarında başarı kriteri olduğunu belirten Bakan Bozdağ, şunları kaydetti: "Siyasette başarının tek ölçüsü seçim kazanmaktır. Hızlı, fazla yürümek, siyasette değil; sadece sporda bazı branşların başarı kriteridir. Kemal Kılıçdaroğlu'nun yönetiminde CHP, 2 halk oylaması, 2 milletvekili, 1 mahalli ve 1 de Cumhurbaşkanlığı, toplam 6 seçim kaybetmiştir. Buna rağmen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 6 seçim kaybettikten sonra lider vasfını kazandığı ilan edilmiş dünyada tek siyasetçidir." Lider vasfı taşıyan kişinin herkesle istişare ettikten sonra yolunu ve yönünü tayin eden kişi olduğu belirten Bakan Bozdağ, “CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, tabana kuvvet yürüdükten sonra genel başkanlıktan liderliğe terfi ettirilen dünyadaki tek siyasetçidir. 

“2019’A YATIRIM YAPIYOR”
“2019’A YATIRIM YAPIYOR”

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun adalet yürüyüşü ve Maltepe konuşmasını eleştiren Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, “Bu adalet yürüyüşü esasında adaleti istismar yürüyüşüdür, bir hakkın kötüye kullanılmasıdır. Kılıçdaroğlu’nun bütün hedefi 2019 seçimidir. Bir yandan seçimi gayrimeşru ilan ederken bir yandan da 2019 seçimine dönük yatırım yapıyor. Bana göre Maltepe’de yaptığı miting, 2019 seçim kampanyasını başlatma mitingidir” dedi. 

BOZDAĞ, CHP'Yİ YALANCILIKLA SUÇLADI
BOZDAĞ, CHP'Yİ YALANCILIKLA SUÇLADI

Bakan Bozdağ: “Adalet Bakanı olarak ben yalanlamaktan bıktım CHP yalan söylemekten bıkmadı.”