Son Dakika

MİLLET KARARINI VERDİ
MİLLET KARARINI VERDİ

Milletin geleceğine karar vereceği referandum sürecinde sona gelindi. Millet, ülkesinin geleceği için sandık başına giderek kararını verdi. Anayasa değişikliğini kapsayan referandumda Türkiye genelinde yüzde 51,3  oranında ‘evet’ oyu çıktı. Hayır oyları ise 48,7 oldu. Böylece Türkiye, geleceğe daha emin adımlarla yürümek adına kararını vermiş oldu. 

YENİ TÜRKİYE YENİ DÜNYA
YENİ TÜRKİYE YENİ DÜNYA

Seçim İşleri Başkan Yardımcısı ve Milletvekili Yusuf Başer , gazetemize yaptığı ziyarette, Yeni Türkiye ve yeni dünya düzenin temellerinin Pazar günü atılacağını söyledi. Gazetemiz Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Recayi Büyüksoy ve Genel Müdürü Mehmet İhsan Varol’u ziyaret eden Başer, yarın yapılacak olan referandumla beraber Türkiye’nin önemli bir dönemece adım atacağını kaydetti. Başer, anayasa değişikliğinin bir beklenti haline dönüştüğünü ve bu beklentinin yarın nihayete ereceğini kaydetti. 

MÜHÜR DÜŞMANLARA  VURUR GİBİ VURULACAK
MÜHÜR DÜŞMANLARA VURUR GİBİ VURULACAK

AK Parti Yozgat İl Gençlik Kolları Başkanı Muhammet Emin Erbek, 16 Nisan referandumu öncesi hayır oyu verecek olan seçmene bir mesaj yayınlandı. Erbek, Türkiye'nin üniter yapısını tehdit eden tehlikelere dikkat çekerek; "Sağduyulu halk bu halkoylamasında mührü pusulaya değil Emperyalizm'e, Küresel güçlere, uluslararası para erklerine, bu ülkeyi bölüp kolayca yönetmek için gayret edenlere ve dahi Büyük Orta Doğu projesinin sahiplerine vurur gibi, bilhassa İslam ve Türkiye düşmanlarına vurur gibi vuracağız" dedi.

TARİH KİTAPLARINA YAZILACAK
TARİH KİTAPLARINA YAZILACAK

Ak Parti Genel Merkez Seçim İşleri Başkan Yardımcısı ve Yozgat Milletvekili Yusuf  Başer, Türkiye Cumhuriyetini yok etmek isteyen Vatan, Millet, Bayrak düşmanlarına karşı verilen bu amansız mücadelenin tarih kitaplarına altın harflerle yazılacağını söyledi.

MHP TARİHİ BİR ROL ÜSTLENDİ
MHP TARİHİ BİR ROL ÜSTLENDİ

Aylardır hazırlığı yapılan ve Türkiye’nin geleceğine karar verilecek olan referandum bu Pazar gerçekleşecek, MHP de bu süreçte tarihi bir rol üstlenecek.  Referandum sürecinde sona gelindi.  MHP Yozgat İl Başkanı Ethem Sedef ve Merkez İlçe Başkanı Tekin Irgatoğlu, süreci değerlendirdi.  MHP’nin her zaman Türkiye’nin yararı ve geleceği adına adımlar attığını ve bu uğurda yapılması gereken her şeyi yaptığını kaydeden Irgatoğlu, MHP’nin 16 Nisan sürecinde tarihi bir rol üstlendiğini söyledi.  Irgatoğlu, 15 Temmuz hain darbe girişiminden bu yana gelinen süreçte MHP’nin devletinin ve milletinin yanında ülkesinin bekası için meydanları boş bırakmadığını, bundan sonraki süreçte de yine aynı istikrar ve kararlılıkla çalışacağını dile getirdi.  Referandum sürecinde yaşananların kirli söylemlere alet edildiğini dile getiren Irgatoğlu, “Biz Türk milleti olarak birliğimizi, dirliğimizi, kardeşliğimizi, içeride ve dışarıdaki düşmanlarımıza göstermiş bulunmaktayız. Ancak bizim bu kardeşliğimizi kirli emlerline alet ederek çeşitli iftiralar atanlar mevcut. Ve olmaya da devam edecek. Bizler Türk milleti olarak kardeşliğimizi birliğimizi kimsenin kötü emellerine alet ettirmeyeceğiz. MHP bu noktada kararlılıkla yoluna devam edecektir” ifadelerine yer verdi. 

MİLLİ BİR RUH, SEFERBERLİK BİRLİKTELİĞİ
MİLLİ BİR RUH, SEFERBERLİK BİRLİKTELİĞİ

AK Parti AR-GE Başkan Yardımcısı Dr. Osman Coşkun, Yozgat programına Kapalı Pazar Yeri'nde vatandaşlar ve pazarcı esnafına sabah çorbası dağıtarak başladı. Coşkun, renkli diyaloglar yaşadığı vatandaşlara, Türkiye'nin milli seferberlik ruhu içerisinde bir kez daha zorlu bir virajdan, savrulmadan, dağılmadan, birlik ve beraberlik içerisinde geçeceğini söyledi. Ankara'daki programlarını hafta başından bu tarafa Yozgat'ta sürdüren AK Parti AR-GE Başkan Yardımcısı Dr. Osman Coşkun'un bu kez ki durağı Yozgat'ın ilk kapalı pazar yeri oldu. Pazarcı esnafının bereket duasına katılan Coşkun, daha sonra sıcak sabah çorbası dağıttı. Coşkun, samimi diyalogların yaşandığı çorba dağıtımı sırasında halkın sorularını da yanıtladı. 16 Nisan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Halk Oylaması öncesinde Yozgat'ı ve Yozgatlıları her zamanki gibi yine hazır gördüğünü söyleyen Coşkun, ortaya çıkan havayı 'Milli ruh, seferberlik birlikteliği' olarak yorumladı. Pazar programını pazarcı esnafına bereketli kazançlar dileyerek sonlandıran Coşkun, kamu kurum ve kuruluşlarını ziyaret etti. Coşkun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan ve yankı uyandıran 'Çalışma Hayatında Milli Seferberlik' projesinin Yozgat'ta başarıyla uygulandığı kurumlardan bir tanesi olan Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğünü ziyaret etti. İl Müdürü Bilal Keskin'in ev sahipliğinde kurum çalışanlarını tek tek ziyaret eden Coşkun, daha sonra Yozgat'ta yürütülen Çalışma Hayatında Milli Seferberlik Projesi Hakkında bilgi aldı. 

47 STK 'EVET' DİYOR
47 STK 'EVET' DİYOR

Yozgat'ta faaliyet gösteren 47 Sivil Toplum Kuruluşları (STK), tarafından oluşturulan 'Yozgat Sivil İnisiyatif Evet Platformu' 16 Nisan’da yapılacak referandum öncesi bir araya gelerek 'evet' diyeceklerini açıkladı. 

"BÜYÜK BİR SAYGISIZLIK YAPILDI"

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "CHP’li Özkan’ın polise hakareti büyük bir ahlaksızlık, saygısızlıktır" dedi.

Bozdağ’dan, seçilme yaşının  indirilmesine  ilişkin eleştirilere cevap
Bozdağ’dan, seçilme yaşının indirilmesine ilişkin eleştirilere cevap

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminde seçilme yaşının 18'e indirilmesi ile ilgili eleştirilere yanıt vererek, "Bakanların çocukları, zenginlerin çocukları parlamentoya dolacak, askerlikten yırtacak' diyenler var. Eğer bu iş para ile olsa ben burada olamazdım. Bize sıra kesinlikle gelmezdi. Aristokrat çocukları olsa ben köylü çocuğuyum. Benim annem rahmetli okuryazar bile değildi. Nasıl olacağız biz? Bunların tamamı zihin karıştırmak için söyleniyor" dedi. 

“FETÖ KONTROLLÜ İFTİRA YAPIYOR”
“FETÖ KONTROLLÜ İFTİRA YAPIYOR”

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun “kontrollü darbe” iddialarını sert bir şekilde eleştirerek, “FETÖ kontrollü bir iftirayı yapıyor Kılıçdaroğlu. Kontrollü darbe FETÖ iddiasıdır. CHP Genel Başkanı FETÖ kontrollü bu iftirayı anlatıyor, meşrulaştırmaya çalışıyor. FETÖ’nün bu propagandasının Türkiye’deki müdafisidir” dedi.