Son Dakika

BOZDAĞ’DAN ‘MOTORLU TAŞITLAR VERGİSİNE’ AÇIKLAMA
BOZDAĞ’DAN ‘MOTORLU TAŞITLAR VERGİSİNE’ AÇIKLAMA

Yozgat’ın Aydıncık İlçesi Dereçiftlik Köyünde 24 yaşındaki Sıddık Gököz’ün yaşattığı katliamın ardından eşi Özlem Gököz, kayınvalidesi Zeynep ve kayınpederi İsmail Özçay bugün toprağa verildi. 

2019 DÖNÜM NOKTASI OLACAK
2019 DÖNÜM NOKTASI OLACAK

Hafta sonu gerçekleştirilen Ak Parti Merkez İlçe Teşkilatı Kongresine katılan Ak Parti Yozgat Milletvekili ve TESKOMB Genel Başkanı Abdulkadir Akgül, 2019 yılında gerçekleştirilecek olan seçimler için, ‘Bu dönem Türkiye’nin 2. Kurtuluş Savaşı Mücadelesi olacaktır ve bu mücadelenin kahramanları ise sizler olacaksınız. Güçlü Türkiye'nin devam etmesi için hepimize bu yüzden büyük görevler düşüyor. Ülke olarak eğer bu tarihi dönemeci de atlattık mı Türkiye’yi kimse tutamayacaktır ’ dedi. Ak Parti Yozgat Milletvekili ve TESKOMB Genel Başkanı Abdulkadir Akgül’ün, Ak Parti Merkez İlçe Teşkilatı Kongresinde yaptığı tarihi öneme sahip açıklamalar partililerde karşılık buldu. Önümüzdeki dönem 2 kritik seçimin olduğuna değinen Akgül, 'Bu kongreleri ve bayrak değişimlerini çok önemsiyorum. Kongrelerde seçilen kardeşlerimiz 2019'da yapacağımız Milli Mücadelenin kahramanları olacaktır. Bunu yalnızca bir milletvekili olarak ifade etmiyorum. Çocuklarının, ailesinin ve ülkesinin geleceğini düşünen bir fert olarakta söylüyorum. 2019 yılı Türkiye'nin ölüm kalım savaşıdır. Nedeni ortadadır. Dünya bir araya gelmiş, terör örgütleri Türkiye’ye karşı aynı cephede birleşmiş, ülkemizi ve liderimiz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı devirme hesabına koyuldu. 

MERKEZ, İSKENDER NAZLI’YA EMANET
MERKEZ, İSKENDER NAZLI’YA EMANET

Ak Parti Merkez İlçe Başkanlığı Kongresi için hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor. Mevcut Başkan İskender Nazlı’nın tek aday olarak gireceği seçimler, Cumartesi günü saat: 11:00’da Yozgat Belediyesi Büyük Sinema Salonunda gerçekleştirilecek. 

BOZDAĞ: “EN ÖNEMLİ GÖREV İSLAM ALİMLERİNE DÜŞMEKTEDİR”
BOZDAĞ: “EN ÖNEMLİ GÖREV İSLAM ALİMLERİNE DÜŞMEKTEDİR”

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, “Terör örgütleri karşısında mücadelede en önemli görev İslam alimlerine düşmektedir. Eğer biz dinimizi doğru kavramlarla iyi bir biçimde anlatamazsak, o zaman terör örgütleri dinimizi kirletmek için suç işlemeye devam edeceklerdir” dedi. 

KONGRE SÜRECİ BAŞLADI
KONGRE SÜRECİ BAŞLADI

AK Parti’de metal yorgunluk ile başlayan değişim sürecinde Merkez İlçe Kongresi 30 Eylül Cumartesi günü saat 11:00’da yapılacak.

AK PARTİ’Yİ DEVİRME NİYETİNDELER
AK PARTİ’Yİ DEVİRME NİYETİNDELER

Türkiye’de ana muhalefet sorunu olduğunu söyleyen Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, CHP'nin CHP'nin iktidar olmak gibi bir sorunu olmadığını, tek derdinin AK Parti’yi devirmek olduğunu söyledi.  Çayıralan ve Çandır’da gerçekleştirilen AK Parti’nin 6. Olağan Kongresine katılan Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidar olma gibi bir derdinin olmadığını söyleyerek “Türkiye’nin pek çok sorunu var. Başta gelen sorunlarından birisi de ana muhalefet sorunudur. Türkiye’nin iktidara talip, alternatif bir ana muhalefeti maalesef yoktur. Türkiye’nin ana muhalefetinin tek derdi var. Bu derdi iktidar olma değildir. Tek derdi AK Parti’yi iktidardan indirmektir. AK Parti’yi devirme derdidir. Yoksa CHP’yi iktidara taşımak AK Parti’ye alternatif yapma derdi diye bir derdi yoktur CHP’nin. İktidara alternatif olmayan bir siyasi hareketin Türkiye’de iktidar olmama şansı var mı? Yok. Onun için ne yapıyorlar AK Parti’yi iktidardan devirme hedefi kimin varsa onlarla aynı istikamette koşmaktalar. AK Parti’ye zarar verme ihtimali kimin varsa bu ihtimalde bile onlarla ittifak etmektedirler” dedi. Bozdağ, konuşmasına şöyle devam etti:  “AK Parti gitsin tek Türkiye’nin ekonomisi batsın, Türkiye batsın diyecek kadar bir akıl tutulmasına savrulmak gibi bir durumla karşı karşıyayız. Böyle bir ana muhalefet partisi olabilir mi? İktidar olmak planla, projeyle olur. Milletin bu planları, projeleri kabul etmesiyle olur. Bunun yolu da millete derdinizi anlatmaktır, kapısına gitmektir. Ama maalesef bugün Türkiye’de iktidara alternatif değil iktidarı devirmek için yemin eden bir ana muhalefet vardır. İktidar olmak için değil iktidarı devirmek için bütün umudunu felakete bağlamış. Felaket olsa da halk bu iktidardan Recep Tayyip Erdoğan’dan bir soğusa diye düşünüyorlar. İktidar olmak için umudunu krize kaosa bağlamış bir ana muhalefet partisi var. Ekonomik kriz olsa kaos olsa halk şu iktidardan kopsa diye avucunu ovuşturan bir ana muhalefet partisi var. İktidar olmak için değil, iktidarı devirebilmek için artan terör eylemlerine bağlamış ana muhalefetimiz var. Türkiye’yi yabancı güçlere şikayet edenleri destekleyen bir ana muhalefetimiz var.”

HAYAT MEMAT MESELESİ
HAYAT MEMAT MESELESİ

Büyük Birlik Partisi (BBP)  Genel  Başkan Yardımcısı Selahattin Şenliler,   Kerkük ve Suriye meseleleri Türkiye’nin güvenlik ve hayat –memat meseleleri olduğunu söyledi. BBP Genel Başkan Yardımcısı, Partinin hafta sonu düzenlenen kongresinde gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Şenliler, BBP’nin  tarihi misyonu  ve ülkede yaşanan siyasi olayların  tahlilini  yaparak 28 Şubat döneminde;  bundan 20 sene evvel rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’nun söylediklerinin teker teker  çıktığını aktardı. Partinin  kuruluşundan  bu zamana gelene kadar, her kademede emeği geçmiş  olan  dava arkadaşlarının bu partide  emeği, hakkı  ve  sözü  olduğunu  ifade eden Şenliler,  Kuzey Irak’ta yapılacak Referandum ve  Kerkük konusunda  çarpıcı  iddialarda bulundu. Kerkük  ezeli ve ebedi Türk vatanı;  burası Anadolu’dan  da evvel   Türkleşmiş,   1200  yıllık  Türk Ata yurdudur. Burada yapılmak istenen  ikinci bir Siyonist İsrail devleti kurmaktır” diyen Şenliler, Meclisten çıkan tezkereyi  sonuna kadar  desteklediklerini kaydetti. Şenliler, “ Kuzey Irak yönetiminin  yapacağı referandumu  Türkiye’nin toprak bütünlüğüne yönelmiş saldırı olarak  yorumluyoruz. Türkiye   derhal  Erbil’e  asker sevkedip,  buradaki  yapıyı dağıtmalıdır. BBP tezkereye  meclis dışından olarak evet demektedir” açıklamasında bulundu.

TEŞKİLATLARI ZİYARET ETTİLER
TEŞKİLATLARI ZİYARET ETTİLER

Demokratik Sol Parti (DSP) Parti Meclisi Üyeleri ve Örgüt Kurulu Başkan Yardımcıları Nursel Kızılırmak ve Hikmet Aydemir'in de içinde bulunduğu bir heyet, Cuma günü Yozgat ve ilçelerinde bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. DSP Yozgat İl Başkanı Nevzat Uçar ve DSP Yozgat Merkez İlçe Başkanı Mahmut Açıkgöz ile yapılan görüşmenin ardından heyet, ilçe yönetimleriyle tanışmak ve teşkilatlanma çalışmaları hakkında bilgi almak üzere ilçe yönetimlerini ziyaret ettiler. DSP Yozgat İl Başkanı Nevzat Uçar ziyaret hakkında yaptığı açıklamada; "DSP Yozgat İl Yönetimi olarak Genel Merkezimiz ile yoğun trafiğimiz devam ediyor. Genel merkezimiz özellikle Orta Anadolu'da örgütlenme çalışmalarına daha bir özen gösteriyor. İl genelinde yürüttüğümüz çalışmalar neticesinde yapılanmayı tamamladığımız ilçe teşkilatlarımız ile tanışma amaçlı bir ziyaret programı düzenlendik. Bu ziyarete, DSP Parti Meclisi Üyelerimiz ve Örgüt Kurulu Başkan Yardımcılarımız Nursel Kızılırmak ile Hikmet Aydemir katıldı. Programda Aydıncık, Boğazlıyan, Çandır, Çayıralan, Çekerek ilçe yönetimlerimizi ziyaret ettik ve Genel Merkez temsilcilerimizle tanıştırdık. Kısa ve uzun vadeli hedeflerimizi belirledik, ne yapabiliriz konusunda fikir alışverişinde bulunduk. Önümüzdeki haftalarda ziyaret edemediğimiz diğer ilçelerimize de ziyaretler gerçekleştireceğiz." ifadelerini kullandı.

VATAN PARTİSİ’NDEN ÇAĞRI
VATAN PARTİSİ’NDEN ÇAĞRI

Vatan Partisi Yozgat İl Koordinatörü Gazi Sungur, Barzani’ye hükümetin bir dizi uyarılarda bulunması gerektiğini belirterek, Vatan Partisi olarak Türkiye’nin çıkarları ve güvenliği için belirledikleri uyarıları sıraladı. Gazi Sungur, “Aşağıdaki uyarıları Barzani’ye bildirin ve süre tanıyın. 3 ay gibi eğer Kürdistan’ı yani ikinci İsrail’i kurmaktan vazgeçmez ise Habur Sınır Kapısı kapatılmalı. 

“İSRAİL HARİÇ BÜTÜN ÜLKELER REFERANDUMA KARŞI”
“İSRAİL HARİÇ BÜTÜN ÜLKELER REFERANDUMA KARŞI”

Türkiye Cumhuriyeti’nin Kuzey Irak’ta gerçekleştirilecek referandumun engellenmesi için büyük bir gayret içerisinde olduğunu söyleyen Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, “Bugün bu referanduma İsrail hariç bir dünya karşı. Bütün ülkeler karşı. Birleşmiş Milletler (BM) karşı, BM Güvenlik Konseyi karşı. Irak da karşı, İran da, Türkiye de karşı” dedi.  Çayıralan ilçesinde gerçekleştirilen 6. Olağan İlçe Kongresinde partililere seslenen Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, yarın Kuzey Irak’ta gerçekleştirilecek referandum oylamasına değinerek, “Bu referandum gayridir. Bu referandum kabul edilemez. Bu referandum yok hükmündedir. Hiçbir hukuki sonuç doğurması mümkün değildir. Barzani aldığı referandum kararıyla ateşle oynuyor” şeklinde konuştu. “Türkiye’nin gündemini yakından takip ediyoruz. Sadece kendi içimizde olanı değil dışımızda olan hadiseleri de Türkiye devleti ve hükümeti olarak çok yakından takip ediyoruz” diyen Bozdağ, “Suriye’de, Irak’ta, İran’da ve komşu diğer ülkelerde yaşanan her tür olumsuzluk Türkiye’ye başka bir olumsuzluk olarak yansımaktadır. O nedenle biz Türkiye Cumhuriyeti olarak etrafımızda bulunan bütün ülkelerde huzurun, barışın, istikrarın ve güvenliğin egemen ve kalıcı olmasını arzu ediyoruz. Devlet yönetimindeki siyasal otoritenin tam ve güçlü olmasını teröristlere başka başka hesapçılara karşı en doğru, en etkili cevabı vermesini temenni ediyoruz. Çünkü buralardaki her türlü olumsuzluğun Türkiye’yi etkilediği çok açık. Onun için Suriye’de yaşananlar karşısında hükümetimizin aldığı aktif tutumu ve politikaları bunlara ne gerek vardı, diyenler Türkiye’yi okuyamayanlar, etrafında olup bitenleri okuyamayanlardır. Bugün Irak’ta olup bitenlere Türkiye’nin sessiz kalması düşünülebilir mi? Bildiğiniz gibi Kuzey Irak Bölgesel Yönetimi, bağımsızlık referandumu kararı aldı. Bu karar Türkiye’yi ilgilendirmez denilebilir mi? Ama bazıları var böyle diyen. Ama biz diyoruz ki bu karar Türkiye’yi doğrudan ilgilendiren bir karardır. Bizim milletimizin ve devletimizin milli güvenliğine karşı doğrudan bir tehdittir. Aynı şekilde Irak’ın toprak bütünlüğüne, siyasal birliğine ve egemenliğine de karşı doğrudan bir tehdittir. İran’ın milli güvenliğine de karşı bir tehdittir. Aynı şekilde bu ülkenin savunmasını ülke bütünlüğünü ve milli güvenliğini yakından ilgilendiren böylesine önemli bir hadiseyi kimse Türkiye’den görmemesini, duymamasını bekleyemez. Türkiye böylesi gelişme karşısında asla kayıtsız kalamaz” diye konuştu. Türkiye’nin Kuzey Irak’ta gerçekleştirilecek referandumun engellenmesi için büyük gayret gösterdiğini de dile getiren Bozdağ, “Bugün bu referanduma bir dünya karşı. İsrail hariç, bütün ülkeler karşı. BM karşı, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi karşı. Irak da karşı. İran da, Türkiye de karşı. Ve diğer ülkeler de karşı. Irak’ın kuzeyindeki bölgesel yönetim altında yaşayan insanların büyük bir kısmı da karşı. Türkmenler tamamen karşı. Araplar karşı, bölgede yaşayan Kürtlerin de önemli bir kısmı karşı. Meclis karar aldı. Karara vekillerin büyük bir kısmı katılmadı. Katılanların da yarıya yakını neredeyse ‘hayır’ oyu kullandı. O nedenle bu karar meşru bir karar değildir. Gayri meşrudur. Türkiye’nin Lozan Anlaşması’nda, Ankara Anlaşması’nda Irak’la Türkiye arasındaki ikili pek çok anlaşmalardan doğan hakları vardır. Biz hükümet olarak bu haklarımızın altını özellikle çiziyoruz. Bu anlaşmaların Türkiye’ye verdiği bir takım yetkiler var. Biz onları bugüne kadar gözettiğimiz gibi bundan sonra da gözetmeye devam edeceğiz. Bu referandum gayridir. Bu referandum kabul edilemez. Bu referandum yok hükmündedir. Hiçbir hukuki sonuç doğurması mümkün değildir. Barzani aldığı referandum kararıyla ateşle oynuyor. Eğer bu referandumdan vazgeçilmezse bu ateş önce, bu ateşi eline alan Barzani’yi ve bu ateşi eline almasına destek olmak isteyen çevreleri yakacak. Referandum kararında en büyük zararı, bölgede yaşayanlar görecek.