Son Dakika

"PKK EŞİTTİR YPG'DİR,YPG EŞİTTİR PYD'DİR”

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, PKK ve PYD'lilerin Rakka'da PKK ele başı Abdullah Öcalan’ın posterini asmasına ilişkin, "Ortaya çıkan fotoğraf sonuçları çok net bir şekilde Türkiye'nin tezlerinin ne kadar doğru olduğunu dünyaya açık bir şekilde ilan etmektedir. Öte yandan ortaya çıkan bu fotoğraf Amerika'nın bugüne kadar söylediklerinin hepsini tekzip etmektedir" dedi. Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Yozgat'ın Sorgun ilçesinde düzenlenen Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliğinin toplantısı öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Türkiye'nin çok net bir şekilde Kuzey Irak'ta PYD ve YPG'nin PKK terör örgütünün bir uzantısı olduğunu ifade ettiğini söyleyen Bozdağ, "Bir terör örgütüyle mücadele yapılırken bir başka terör örgütünün kullanılmasının dönemsel de olsa taktiksel de olsa çok büyük bir yanlışlık olduğunu her Amerikalı yetkili ile görüşmesinde vurguladı. Ve dünya kamuoyuna biz bunu açıkladık. PKK eşittir YPG'dir. YPG eşittir PYD'dir. Bunların hepsi PKK terör örgütünün parçalarıdır. Ve Amerikalı yetkililer bize şunu söylediler. Biz orada SDG ile iş görüyoruz. Biz de biliyoruz ki SDG, PYD, YPG'nin farklı bir versiyonunda yer alan bir oluşum. Bugünkü SDG'nin içerisinde baktığınız zaman yer alan unsurların büyük bir kısmı PKK, PYD ve YPG'den oluşur. Biz bunu da defaatle söyledik. Yapmayın 'yanlış yapıyorsunuz' dedik. İşte Rakka'da bildiğiniz gibi DEAŞ terör örgütü çekildi. Ve onun çekildiği yerler AB'nin desteklediği SDG diğer bir adıyla oradaki PKK, PYD, YPG unsurları şehre girdi. Ve şehrin meydanında da terörist başı Öcalan'ın posterlerini astıkları gibi terör örgütlerinin bez paçavralarını da oraya astılar. Çıkan fotoğraflar, sonuçlar çok net bir şekilde Türkiye'nin tezlerinin ne kadar doğru olduğunu dünyaya açık bir şekilde ilan etmektedir" dedi.

YAŞAR:
YAŞAR: "HER ZAMAN SEÇİME HAZIRIZ"

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yozgat İl Başkanı Abdullah Yaşar, her zaman seçime hazır olduklarını açıkladı. 

YENİ KADRO İLE YOLA DEVAM
YENİ KADRO İLE YOLA DEVAM

Ak Parti Yozgat İl Başkanlığı Yönetimi basın mensupları ile bir araya geldi. Geçtiğimiz ay içerisinde Ak Parti Yozgat İl Başkanlığı görevine atanan ve geçtiğimiz hafta içerisinde görev dağılımını gerçekleştiren Celal Köse, görevi devraldıkları tarihten bu yana geçen süre içerisinde yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. İl Başkanı Köse, kısa ve uzun vadede gerçekleştirilecek çalışma ve projeler hakkında da açıklamalar yaptı.

SEMİNER KONUĞU AYDOĞAN BİLİR
SEMİNER KONUĞU AYDOĞAN BİLİR

Yozgat Alperen Ocakları İl Başkanlığının bu haftaki seminer konuğu Nizam-ı Alem Ocakları,BBP eski il başkanı ve BEYDER derneği başkanı Aydoğan Bilir oldu. 

BOZDAĞ'DAN ELEŞTİRİLERE CEVAP
BOZDAĞ'DAN ELEŞTİRİLERE CEVAP

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, müftülerin nikah kıymasına olanak sağlayan kanun tasarısına yöneltilen eleştirilere cevap vererek CHP'nin derdinin nikah yetkisinin herhangi bir memura verilmesi olmadığını, yetkinin müftüye verilmesi olduğunu söyledi.

BOZDAĞ:
BOZDAĞ:"TERÖR KORİDORUNA İZİN VERMEYİZ"

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Suriye'nin kuzeyinde, bölgede yaşanan istikrarsızlıktan, iç çatışmadan ve güvensiz ortamdan istifade edilerek orada bir terör koridoru oluşturma gayreti içerisinde olunduğunu belirterek, bu bölgede bir terör koridorunun oluşturulmasına Türkiye'nin izin vermeyeceğini söyledi. 

AK PARTİ YERKÖY İLÇE KONGRESİ YAPILDI
AK PARTİ YERKÖY İLÇE KONGRESİ YAPILDI

AK Parti Yerköy eski İlçe Başkanı Ahmet Yavuz, düzenlenen devir teslim töreniyle görevini başkanlığa yeni seçilen Aziz Başak’a devretti.

YÜRÜTME KURULU BELLİ OLDU
YÜRÜTME KURULU BELLİ OLDU

AK Parti Yozgat Merkez ilçe başkanlığında yönetim kurulu görev dağılımını yaptı.

BOZDAĞ'DAN  TEPKİ
BOZDAĞ'DAN TEPKİ

Yozgat’ın Aydıncık İlçesi Dereçiftlik Köyünde 24 yaşındaki Sıddık Gököz’ün yaşattığı katliamın ardından eşi Özlem Gököz, kayınvalidesi Zeynep ve kayınpederi İsmail Özçay bugün toprağa verildi. 

BOZDAĞ, “BARZANİ REFERANDUMU İPTAL ETMELİ”
BOZDAĞ, “BARZANİ REFERANDUMU İPTAL ETMELİ”

Yozgat’ın Aydıncık İlçesi Dereçiftlik Köyünde 24 yaşındaki Sıddık Gököz’ün yaşattığı katliamın ardından eşi Özlem Gököz, kayınvalidesi Zeynep ve kayınpederi İsmail Özçay bugün toprağa verildi.