Son Dakika

"İYİ PARTİ SEÇİME HAZIR"

İl genelinde teşkilatlanma çalışmalarını sürdüren İYİ Parti Yozgat il teşkilatı, gazetemize ziyarette bulundu. Yerel basın kuruluşlarını ziyaret ettiklerini ifade eden İYİ Parti Yozgat İl Başkanı Metin Özışık, İYİ Parti’nin tüm kadroları iktidar olmaya hazır olduğunu söyledi. İYİ Parti İl Başkanı Metin Özışık, beraberinde Aniş Kutlu, Osman Ataman, Seyfi Bayrak, Adem Atik, Şükrü Karacabak ve Mahmut Coşar ile birlikte gazetemize nezaket ziyaretinde bulundu. Sohbet havasında gerçekleşen ziyarette İYİ Parti Yozgat İl Başkanı Metin Özışık, ilçelerde teşkilat çalışmalarını tamamladıklarını ifade ederek, "Kısa bir süre içerisinde Siyasi Partiler Kanunu'na ve İYİ Parti Tüzüğü'ne uygun olarak, 9 ilçe başkanımızı ve ilçe yönetimlerimizi bu gün itibariyle tamamlanmış bulunuyoruz, Akdağmadeni ilçe başkanımız, Mehmet Kürşat Belen müteahhit MHP eski ilçe başkanı, Boğazlıyan ilçe başkanımız esnaf Tuncer Bozyokuş, Çekerek İlçe başkanımız Ahmet Varlık, Çayıralan ilçe başkanımız Üzeyir Salmanlı, Sorgun ilçe başkanımız Fatih Sungur kendisi İktisat doktoru, Yerköy ilçe başkanımız Davut Yorulmaz esnaf, Aydıncık ilçe başkanımız Murat Başgan esnaf, Yenifakılı ilçe başkanımız İbrahim Okuyucu emekli memur ve Sarıkaya ilçe başkanımız Battal Nurlu emekli öğretmen". 

"İlk Kabile Ortak Dava"

Başbakan yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, resmi Twitter adresinde “Kudüs müslümanların ilk kabilesidir, ortak davasıdır” açıklama- sında bulundu.

KADIN KOLLARINDA YENİ DÖNEM
KADIN KOLLARINDA YENİ DÖNEM

AK Parti’de metal yorgunluk gerekçesiyle başlatılan değişim sürecine Kadın Kolları ile devam edildi. AK Parti İl Kadın Kolları başkanlığına İlknur Ünal atandı. AK Parti’de 2013 yılından bu güne kadar Kadın Kolları Başkanı olarak görev yapan İhsaniye Altınok’un yerine AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı tarafından İlknur Ünal atandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tekrar parti genel başkanlığına gelmesi ile başlayan değişim süreci hızla devam ediyor. İl ve ilçe teşkilatlarında başlayan yenilenme süreci kadın ve gençlik teşkilatlarında da devam ediyor. 

BOZDAĞ’DAN YÜKSEK  FAİZ AÇIKLAMASI
BOZDAĞ’DAN YÜKSEK FAİZ AÇIKLAMASI

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, “Faizle ilgili hususta rutinin dışında elbette Merkez Bankası ve diğer çalışma yapanların kendi ezberlerinden giderek adım atmaları hep olumlu sonuçlar doğurmuyor. Faizlerin aşağı çekilmesi yatırımcıyı teşvik bakımından da, pek çok adım bakımından da önemli” dedi. 

ZORUNLULUK SONA ERDİ
ZORUNLULUK SONA ERDİ

Kamu görevlilerinin yurt dışına çıkışta çalıştıkları kurumdan belge alma şartı bugünden itibaren kaldırıldı. 

İYİ Parti İl Başkanı  Metin Özışık oldu
İYİ Parti İl Başkanı Metin Özışık oldu

MHP'den ayrılan Meral Akşener liderliğinde kurulan ve yurt genelinde teşkilatlanmayı sürdüren İYİ Parti’de il başkanlığına atanan isimler açıklanmaya devam ediyor. 

BOZDAĞ,  TEKSAS’TAKİ SALDIRIYI  KINADI
BOZDAĞ, TEKSAS’TAKİ SALDIRIYI KINADI

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, ABD’nin Teksas eyaletinde kiliseye yapılan terör saldırısını kınadı. 

BOZDAĞ’DAN BİRLİK MESAJI
BOZDAĞ’DAN BİRLİK MESAJI

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, İslam halkları arasında mezhepleri kullanarak araya fitne sokulmak istendiğini ifade ederek, “Oyuna gelmeyelim bir tuzak var bu tuzağa karşı birlikte hareket etmemiz lazım” dedi. 

TERÖR SALDIRISINA İLİŞKİN AÇIKLAMA
TERÖR SALDIRISINA İLİŞKİN AÇIKLAMA

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Hakkari'deki terör saldırısına ilişkin, "Terör saldırılarıyla Türkiye’nin terörle mücadelesini zayıflatacağını düşünenler eninde sonunda hüsrana uğrayacaktır. Terör, terör örgütleri, teröristler ve bunların arkasındaki güçler; asla kazanmayacak; eninde sonunda kaybedecektir; kazanan, Türkiye olacaktır" dedi.

BOZDAĞ'DAN OHAL AÇIKLAMASI
BOZDAĞ'DAN OHAL AÇIKLAMASI

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, 2018 yılı bütçesinin görüşüldüğü Plan ve Bütçe Komisyonunda önemli açıklamalarda bulundu. Bozdağ, “OHAL ilan edildiğinde üç ay dedik, ben konuştum o zaman da İnşallah üç aydan sonra buna ihtiyaç kalmaz, hatta daha erken de bitirebiliriz dedik. Ancak, Türkiye’nin 15 Temmuzda karşı karşıya olduğu tehdit ve OHAL ilan edildikten sonra yapılan çalışmalar gösterdi ki bizim gördüğümüz, buz dağının bir kısmı. Örgütün yapısı, çalışma yöntemi, takıyyeyi esas alması ve bunların tespiti konusundaki zorluklar ve bu örgüte terör örgütü nazarıyla bakışın sonradan olması ve geçmişte böyle bir bakış, kriminal bir yaklaşım olmaması; eldeki bilgi, belge, delil durumu nedeniyle mücadelenin zaman alacağı görülmüş ve bu nedenle, bu tehdidi bertaraf etmek maksadıyla bu zamanı da dikkate alarak OHAL’in uzatılma ihtiyacı doğmuştur. Ayrıca OHAL sadece FETÖ için değil PKK ve diğer terör örgütleriyle mücadele için de kullanılmaktadır. Şu anda vatandaşımızın OHAL’den dolayı rutin hayatında bir değişiklik yoktur. Terör örgütlerinin bir rahatsızlığı vardır, çünkü OHAL onlara etkin bir şekilde uygulanıyor ve onlar bundan fevkalade rahatsızlar. Ama vatandaşın rutin hayatında, gündelik hayatında 20 Temmuzdan öncesi ve sonrası arasında bir fark olmadığını, her türlü hakkını, hukukunu kullandığını özellikle ifade etmekte fayda görüyorum" ifadelerini kullandı.